پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » معمای پرونده جنجالی مرگ خانواده پزشک معروف تبریزی

معمای پرونده جنجالی مرگ خانواده پزشک معروف تبریزی

خواندنی ها | 1395-07-25 | ۸۱۱ بازدید | نظرات

همزمان با مرگ مرموز دو تن از اعضای خانواده پزشک سرشناس تبریزی ومسمومیت شدید سایراعضای خانواده اش، تحقیقات ویژه جنایی برای رازگشایی از این پرونده جنجالی درحالی ادامه دارد


پزشک سرشناس تبریزی

مردی با مراجعه به درمانگاه محل فعالیت دکتر علیرضا صلحی- درمانگاه تیموری تبریز- از او درباره تعداد اعضای خانواده اش پرسید وروزبعدهم برایشان غذای نذری برد. دکتر صلحی نیز پس از بردن غذاها به خانه، برای انجام کاری ازخانه خارج شد اما در بازگشت با پیکرهای نیمه جان مادربزرگ، پدر، مادر، برادر و همسرش روبروشد.او بلافاصله با اورژانس تماس گرفت ودرخواست کمک فوری کرد. دقایقی بعد هم اعضای خانواده اش به بیمارستان سینا انتقال یافتند اما با وجود تلاش پزشکان ابتدا مادربزرگ و سپس همسر جوان این پزشک جان باختند.

براساس آخرین گزارش‌ها پدر و مادر دکتر صلحی نیزدر بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند و برادرش نیز که مرخص شده بود با وخامت دوباره وضعیت جسمانی اش بار دیگر بستری شد.دکتر صلحی از چند سال قبل به خاطردستخط زیبای نسخه هایش وکمک به بیماران بی بضاعت وتجویزموسیقی درمانی برای برخی بیمارانش معروف شده بود، پس از این اتفاق هولناک بار دیگر مورد توجه جدی رسانه ها و کاربران شبکه های مجازی قرار گرفت.

عکس, معمای پرونده جنجالی مرگ خانواده پزشک معروف تبریزی


دستور ویژه وزیر بهداشت
به‌دنبال وقوع این ماجرای هولناک، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در پیامی ضمن ابراز تسلیت به این پزشک تبریزی بر پیگیری حادثه تأکید کرد.وزیر بهداشت همچنین دکتر صومی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز را به عنوان نماینده خود در این پرونده معرفی کرد و دستور پیگیری ماجرا تا حصول نتیجه و علت حادثه را نیزصادرکرد.

دکتر محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزهم دراین باره گفت: ازنخستین لحظات وقوع این حادثه به طور جدی پیگیر وضعیت درمان مسموم شدگان بودم . پس از ملاقات با آنها به متخصصین مربوطه نیز در این باره توصیه‌های لازم را کردم و امیدوارم پزشکی قانونی و نیروی انتظامی ابعاد و علل حادثه را هر چه زودتر اعلام کنند.

او ادامه داد: علاوه بر اینکه دکتر صلحی از همکاران خوب ما هستند، مادر ایشان هم جزو کادر درمانی تبریز بودند و این اتفاق همه ما را متأثروشوکه کرد .دراین چند روزنیز خودم و معاون درمان دانشگاه به عیادت حادثه دیدگان رفته ایم و پیگیر وضعیت درمان آنها بوده و هستیم.ضمن اینکه خوشبختانه براساس آخرین بررسی ها پدر و مادر دکتر صلحی تحت مراقبت های ویژه هستند و حالشان رو به بهبود است.


 

قائم مقام وزیر بهداشت بر بالین حادثه دیدگان
ایرج حریرچی، قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت نیزکه به‌دنبال این حادثه ، شبانه وبه نمایندگی ازسوی وزیر بهداشت راهی تبریزشده بود با عیادت از پدر، مادر و برادر پزشک ۳۲ ساله ضمن همدردی با خانواده آنها گفت: از همه بویژه رسانه‌ها می خواهم از هر گونه گمانی‌زنی و قضاوت‌های شتابزده در این باره خودداری کرده و اجازه دهند دستگاه‌های امنیتی و قضایی ابعاد اصلی این حادثه را کشف کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تبریزهم از طریق مقامات استانی پیگیر این حادثه است و دستگاه‌های امنیتی و قضایی استان نیز در حال بررسی موضوع هستند.


مرگ خانواده پزشک تبریزی امنیتی نیست
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز با رد تمامی شایعات و شائبه های مطرح شده دراین باره گفت: اینکه گفته می‌شود علت فوت همسر و مادربزرگ پزشک تبریزی مصرف غذای آلوده بوده هنوز مسجل نشده و حتی نذری بودن غذای مصرفی توسط خانواده فرد مذکور هم محل تردید است. ضمن اینکه مرگ دو نفر از اعضای خانواده پزشک تبریزی به هیچ عنوان امنیتی نبوده و دستگاه‌های مربوطه در حال بررسی ابعاد مختلف موضوع هستند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: تا زمانی که ابعاد مختلف موضوع به طور دقیق بررسی نشده نمی‌توان نظر قاطعانه‌ای در این ارتباط داشت.


پزشکیان: پیگیرعلت وقوع این حادثه هستم
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی درگذشت همسر و مادربزرگ دکتر صلحی را به وی تسلیت گفت.درپیام وی آمده است :جناب آقای دکتر علیرضا صلحی، درگذشت همسر گرامی و مادربزرگ محترمتان را تسلیت عرض کرده، از درگاه خداوند سبحان برای آنان غفران و رحمت الهی و برای حضرتعالی و دیگر سوگواران صبر و شکیبایی مسألت می‌نمایم.

همزمانی این رویداد غم‌انگیز با تاسوعای حسینی این فرصت را به من نداد تا از نزدیک جویای حال بازماندگان باشم، اما به جد پیگیر اتفاقات و علت وقوع این حادثه هستم و در اولین فرصت ممکن با حضور در کنار شما و خانواده بزرگوارتان از نزدیک مراتب تسلیت خویش را اعلام خواهم کرد.


لزوم ورود مجلس به پرونده
محمد اسماعیل سعیدی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز دراین باره گفت: مجلس باید حادثه مسمومیت خانواده پزشک تبریزی را پیگیری کند.این اتفاق تلخ را به این پزشک جوان تبریزی تسلیت می گویم. ما از شنیدن این خبر متأثر شدیم و پیگیر موضوع هستیم. در حال حاضر باید مشخص شود این غذای آلوده به صورت عمدی تهیه شده یا عمدی در کار نبوده است. ازمسئولان امنیتی و پلیس آگاهی نیز می خواهم مراتب را با جدیت و به سرعت پیگیری کنند تا عاملان این حادثه مشخص شوند. با توجه به اینکه این حادثه بعد از خوردن غذای نذری پیش آمده بازتاب های زیادی در داخل استان و کشور داشته است و باید هر چه سریع تر موضوع بررسی ونتایج برای تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی شود.


هنوز علت مرگ ها مشخص نشده است
حجت الاسلام والمسلمین مظفری، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی هم درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: هنوز علت مرگ همسر و مادربزرگ پزشک تبریزی مشخص نیست و پرونده در دست بررسی قرار دارد.ضمن اینکه براساس گفته های دکترصلحی، فردی چند غذای نذری در اختیار او قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده و راهی بیمارستان شده‌اند.رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: با توجه به اینکه پرونده در مرحله تحقیقات است هرگونه اظهارنظر درباره صحت و سقم ادعای مطرح شده عاری از واقعیت است.این درحالی است که تحقیقات ویژه پلیسی و قضایی درباره ابعاد مختلف این ماجرا ادامه دارد.


قطعی شدن مسمومیت غذایی
در حالی که هر لحظه اظهارات ضد و نقیضی از این حادثه در رسانه ها منعکس می شود، سید جمال حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این باره گفت: مسمومیت غذایی این خانواده مشخص و قطعی شده است بنابراین خانواده پزشک جوان تبریزی به دلایل مشکوک و با غذای آلوده‌ نذری مورد سوءقصد قرارگرفته‌اند.


اظهارات دوست دکتر صلحی
بهنام نیکزاد از فعالان سیاسی تبریز و از دوستان این پزشک جوان نیزگفت: آنطور که ما شنیدیم فردی به درمانگاه دکتر صلحی مراجعه کرده و پس از پرسیدن تعداد اعضای خانواده دکتر برای ایشان غذای نذری برده است. احتمالاً علت فوت همسر و مادربزرگ او هم مصرف همین غذای نذری بوده است.


مظنون تحت تعقیب است
پلیس آگاهی تبریز نیز با اشاره به تحقیقات ویژه پلیسی در این باره گفت: تحقیقات پلیس با جدیت کامل ادامه دارد اما انگیزه‌های مسمومیت غذایی هنوز مشخص نشده است. همچنین هنوز پزشکی قانونی درباره علت مرگ اعضای خانواده دکتر صلحی نظری نداده و کارآگاهان تبریزی نیز در حال بررسی و پیگیری این پرونده هستند. گفتنی است فرد مظنون به پخش غذای نذری آلوده هنوز دستگیر نشده و تحت تعقیب است.
گفتنی است مراسم تشییع مهندس المیرا محمدخانلو -همسر دکترصلحی-ومادربزرگ پزشک جوان صبح پنجشنبه با حضور جمع کثیری از مردم تبریز در آرامستان وادی رحمت برگزار شد.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات