پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » مراقب باشید با بازی کلش هم از شما کلاه برداری میکنند

مراقب باشید با بازی کلش هم از شما کلاه برداری میکنند

تکنولوژی | ۴ آذر۱۳۹۴ | 813 بازدید | نظرات

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان از شناسایی و دستگیری فردی که از طریق بازی کلش آف کلنز شش میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ اکبر امینی با اعلام این خبرافزود: با مراجعه و ارائه شکوائیه شهروند همدانی مبنی بر فروش اکانت بازی کلش آف کلنز و پرداخت نشدن وجه از جانب خریدار رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به اظهارات شاکی مشخص شد وی با خریدار در یکی از شبکه های اجتماعی تحت موبایل آشنا شده و پس از تحویل اکانت بازی کلش آف کلنز و رمز پست الکترونیک خود هنگامی که با خریدار جهت دریافت مبلغ بازی در شبکه اجتماعی تماس گرفته ، پاسخی از سوی وی دریافت نکرده است.

سرهنگ امینی اظهار کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فرد خریدار پس از دریافت اطلاعات بازی و پست الکترونیک شاکی، حساب کاربری خود را در شبکه اجتماعی حذف کرده تا امکان برقراری تماس با وی ممکن نباشد.

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات فنی و با بکارگیری شگردهای خاص پلیسی فردی با هویت معلوم شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

سرهنگ امینی اظهار کرد: متهم در مواجهه با ادله و مستندات انکار ناپذیر رایانه ای به بزه انتسابی اقرار و در بازجویی فنی به عمل آمده ضمن بیان نحوه انجام این عمل مجرمانه، ابراز ندامت و پشیمانی کرد.

وی توصیه کرد: به هیچ عنوان اطلاعات حسابهای کاربری خود در فضای مجازی را در اختیار دیگران قرار نداده و از هویت افرادی که با آنان معاملات مالی را انجام می دهند اطمینان حاصل نمایید.


مطالب پربازدید

نظرات