پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » ماست و پنیر و شیر گران میشوند

ماست و پنیر و شیر گران میشوند

اخبار | 1394-09-28 | ۷۴۸ بازدید | نظرات

معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از افزایش ۶ درصدی قیمت ۳ فراورده لبنی شامل شیر ، ماست و پنیر از دی ماه خبر داد.

مصیب محمدیان شمالی با اشاره به افزایش ۱۰۰ تومانی هر کیلوگرم شیرخام افزود: صنایع لبنی هر کیلوگرم شیرخام را از ابتدای دی ماه به قیمت ۱۳۰۰ تومان از دامداران خریداری و ۳ محصول لبنی شامل ماست، پنیر و شیر ۳٫۵ درصد چربی را با ۶ درصد افزایش قیمت عرضه خواهند کرد.

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هدف از افزایش قیمت شیر خام را حمایت از حقوق تولید کننده و مصرف کننده دانست و گفت: بازرسان سازمان برای جلوگیری از تضییع حقوق ذینفعان در کارخانه های لبنی مستقر شده اند و از دامداران و واحدهای لبنی درخواست می شود برای تامین حقوق خود به ازای شیر تحویلی حتما برگه فروش بگیرند.

وی در ادامه افزود: افزایش قیمت خرید شیر خام از دامداران تقاضایی بود که تشکلهای دامداری از دو سال پیش پیگیر بودند اما به دلایلی همچون کشش بازار این تقاضا با تاخیر افتاد.

حسن رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی نیز در این باره افزود: ستاد تنظیم بازار از سال گذشته قیمت ۱۴۴۰ تومان را برای خرید شیر خام از دامداری ها تعیین کرده بود اما این مصوبه هیچگاه اجرایی نشد که در نهایت با ابلاغیه اخیر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مقرر شد قیمت خرید هر کیلوگرم شیرخام استاندارد با ۱۰۰ تومان افزایش از ۱۲۵۰ تومان کنونی به ۱۳۵۰ تومان افزایش یابد.


مطالب پربازدید

نظرات