پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » لوازمی که فرزندتان را نابغه می کند

لوازمی که فرزندتان را نابغه می کند

خواندنی ها | 1400-06-17 | ۶۲۴ بازدید | نظرات

به گفته متخصصان کودکان کودکی زمان بسیار خوبی برای رشد فکری و ذهنی کودکان است و اکثر والدین دوست دارند فرزندی با هوش داشته باشند در مطلب زیر با چند وسیله ی خانگی ساده و در دستری میتوان رشد ذهنی و هوشی کودکان را بالا برد:

عکس, لوازمی که فرزندتان را نابغه می کند

۱.تخم مرغ

یک تخم مرغ به فرزندتان بدهید و از او بخواهید که از آن نگهداری کند. احتمالا بار اول به سرعت ان را خواهد شکست. اما همین کار برای او تجربه خیلی با ارزشی خواهد بود و تجربیات شناختی باارزشی پیدا خواهد کرد. تجربه نگهداری از یک شی شکننده میتواند برای رشد ابعاد مختلف هوش فرزندتان بسیار مفید باشد. البته حتما این بازی ا در محلی انجام دهید که شکستن تخم مرغ و کثیف کاری زحمت زیادی برای شما ایجاد نکند.

۲. لیوان شیشه ای

یک لیوان شیشه ای به فرزندتان بدهید به او کمک کنید تا از داخل لیوان اطراف را نگاه کند و اینگومه تفاوت اجسام شفاف و اجسام غیر شفاف را به او توضیح دهید. میتوانید با رنگ گواش روی لیوان را رنگ امیزی کنید. با دو تکه چوب روی لبه های لیوان اهنگ بزنید. اگر فرزندتان دستش را درون لیوان پر اب کرد تشویقش کنید این نشانه علاقه کودک به یادگیری و ورود به مرحله جدید است.

۳. حبوبات

ار هر کدام از حبوباتی که در خانه دارید یک مشت بردارید و درون ظرفی بریزید و از فرزندتان بخواهید حبوباتی که شبیه به هم هستند جدا کند این کار برای مهارت دست ورزی که یکی از قدرتمندترین مهارتهای انسان است فوق العاده می باشد. کودک با این بازی ساده فکر میکند تمرکز می کند و حرکت می کند.

۴. کاسه و بشقاب

چند سایز مختلف کاسه یا بشقاب به فرزندتان بدهید از او بخواهید آنها را از کوچک به بزرگ مرتب کند مهارت چینش باعث افزایش دقت و تمرکز و همینطور توجه کودک را نسبت به حجم اجسام بیشتر میکند.

۵. برنج و نمک

مقداری برنج یا نمک را در یک سنی بزرگ بریزید و از فرزندتان بخواهید روی ان نقاشی کند. با انها تپه بسازد و ….. این بازی به ساخته شدن زودتر ارتباط عصبی در مغز و رشد خلاقیت فرزندتان کمک زیادی می کند.

 


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات