پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » قیمت اتحادیه شستن پتو پرده انواع لباس در خشک شویی ها

قیمت اتحادیه شستن پتو پرده انواع لباس در خشک شویی ها

اخبار | 1394-11-23 | ۱۳۵۸۴ بازدید | نظرات

براساس نرخنامه اعلام شده از سوی اتحادیه صنف لباسشویی و خشکشویی تهران؛ نرخ‌های جدید اعلام شده به تمامی واحدهای مجوزدار و زیر نظر و پوشش اتحادیه؛ که از ابتدای سال ۱۳۹۴ قابل استناد و اجرا بوده؛ به این شرح است: نرخ مصوب خدمات لباسشویی و خشکشویی از نوع درجه یک برای اتوی کت و شلوار ۱۰ هزار تومان، اتو به همراه خشکشویی ۱۸ هزار تومان، اتوی کت، ۶ هزار تومان و همراه با خشکشویی ۱۱ هزار تومان، اتوی شلوار ۴ هزار تومان و همراه با خشکشویی ۷ هزار تومان، اتوی بلوز ۴ هزار تومان و همراه با خشکشویی ۷ هزار تومان است. در این نرخنامه آمده است : نرخ اتوی مانتوی ساده ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و همراه با خشکشویی ۱۱ هزار تومان، اتوی پیراهن مردانه ۴ هزار تومان و همراه با خشکشویی ۷ هزار تومان، اتوی دامن ۴ هزار تومان و به همراه خشکشویی ۷ هزار تومان است. همچنین اتوی هر مترمربع پرده پارچه‌ای ۲ هزار تومان و همراه با خشکشویی ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و اتوی هر مترمربع پرده توری هزار و ۵۰۰ تومان است. براساس این تعرفه؛ نرخ اتوی هر متر پرده توری به همراه خشکشویی ۲ هزار و ۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

تقسیم‌بندی واحدهای خشکشویی

واحدهای خشکشویی براساس نوع خدماتی که ارائه می‌دهند به ۳ درجه تقسیم‌بندی شده‌اند و نرخ‌های متفاوتی دارند.

اجرت شست‌وشو و اتوی لباس‌های چین‌دار و پلیسه، لباس عروس، لباس‌شب بانوان، سنگ‌دوزی، روب دوشامبر، لباس‌های سفید و روشن، انواع جین، کتان، جیر، چرم، پوست، پرده‌های غیرمعمولی، روتختی، روفرشی، پتو، لحاف، تمامی لباس‌های غیرمعمولی و اجرت لکه‌گیری لباس در موقع صدور فاکتور در حضور مشتری تعیین می‌شود.
یکی از معضلات صنف خشکشویی و لباسشویی که بیشتر اهالی صنف لباسشویی و خشکشویی به آن اشاره می‌کنند؛ فرسوده بودن ماشین‌آلات و تجهیزات این بخش است. امید که نوسازی این حوزه؛ بیش از پیش مورد حمایت مالی مسئولان قرار بگیرد.


مطالب پربازدید

نظرات