پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايي » قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

سينمايي | ۱ آذر۱۳۹۶ | 42801 بازدید | نظرات

برای این که در میان صدها سریال تلویزیونی ساخت کشور ترکیه کار شما را برای انتخاب بهترین سریال راحت تر کنیم، در این مطلب قصد داریم تعدادی از بهترین سریال های تلویزیونی ترکی را به شما معرفی نماییم.
 ترانه زندگی
 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «ترانه زندگی» یا «داستان زندگی» (Hayat Şarkısı) یک درام عاشقانه در مورد روابط پیچیده در یک خانواده است و در این میان شخصیت اصلی داستان برای نجات زندگی و ازدواج خود تلاش می کند. وی برای حل کردن مشکل و بازگرداندن زندگی اش به شرایط قبل یک کارآگاه خصوصی را استخدام می کند. این سریال رگه هایی از کمدی نیز را با خود دارد که از دیدن آن لذت خواهید برد.

نام او افسانه است

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «اسم او افسانه است» (Adı Efsane) داستان یک بازیکن سابق بسکتبال را روایت می کند که مربیگری یک تیم بسکتبال دبیرستانی را بر عهده می گیرد. وی بعد  از مرگ همسرش به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کرده و دو دخترش را به حال خود رها می کند. اما دوستانش برای کمک به او و بازگرداندش به زندگی خوب گذشته او را ترغیب می کنند که پیشنهاد مربیگری در تیم بسکتبال یک دبیرستان پسرانه را بپذیرد. این سریال با تمی نوجوانانه آغاز می شود اما همه گروه های سنی از دیدن آن لذت خواهند برد.

فی

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «فی» (Fi) یکی از اولین سریال های اینترنتی معروف و پرتماشاگر کشور ترکیه به شمار می آید. در سال های اخیر سریال های تلویزیونی متعددی در بستر اینترنت به نمایش درآمدند اما هیچ کدام نه بازیگران مطرحی مانند «فی» داشتند و نه توانستند مانند این سریال بینندگان زیادی را به خود جلب کنند. فیلم داستان یک مرد روانشناس را روایت می کند که گذشته ی بدی دارد و به طور کلی شخصیتی زنباره است.
وی در زندگی اش همواره به دنبال بهترین چیزها بوده و پیدا کردن یک زن ایده آل و از هر جهت مناسب بدون این که مشکلی برای او پیش آید نیز از این قاعده مستتثنی نیست. در این میان یک دختر که نامزد دارد به هدف اصلی این مرد تبدیل شده و وی برای اغوای این دختر دست به هر کاری می زند.

این شهر تو را تعقیب خواهد کرد

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
در سریال تلویزیونی «این شهر تو را تعقیب خواهد کرد» (Bu Şehir Arkandan Gelecek) داستان جوانی کارگر در یک کشتی را روایت می کند که به ورزش های رزمی، نبردهای خیابانی و بوکس علاقمند است. از این رو برای رسیدن به هدف خود به ورزش های رزمی روی می آورد.

عشق کورکورانه

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «عشق کورکورانه» یا «عشق بی پایان» (Kara Sevda) یکی از آن درام های عاشقانه که  کلیشه های یک طرف پسر فقیر و طرف دیگرش دختری ثروتمند را کنار می گذارد. علاوه بر داستان عاشقانه، فیلم یک تریلر ترسناک روانشناسانه است.

دزدها فرمانروایان دنیا نخواهند بود

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «دزدها فرمانروایان دنیا نخواهند بود» (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) یک سریال مافیایی با داستانی مهیج است. فیلم داستان مردی را روایت می کند که در دوران بچگی وارد دنیای زیرزمینی خلافکاران شده و خیلی زود به پدرخوانده دار و دسته ی گانگسترهای شهر تبدیل می شود. البته وی با پدرخوانده های معمول دیگر تفاوت هایی دارد که با افزایش قدرتش، عدالت، مهربانی و کارهای خیرش بیشتر می شود. وی قصد دارد که از یک گانگستر خطرناک به یک تاجر آبرومند تبدیل شود اما افراد مافیا و افرادی در دولت او را به حال خود رها نمی کنند. گفته می شود که این سریال از روی داستان واقعی مردی به نام سدات پکر که رهبر مافیا بوده ساخته شده است.

اتاق شماره:۳۰۹

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال « اتاق شماره:۳۰۹» داستان یک دختر جوان دلشکسته به نام لاله را روایت می کند که نامزدش او را به حال خود رها می کند. مادرش از شرایط دخترش ناراحت است و می خواهد که او با یک دکتر جوان به نام اونور نامزد کند. اونور یک تاجر جوان است که در شرکت پدربزرگش کار می کند. پدربزرگش از دنیا رفته و وصیت کرده که تمامی ثروت او به هر یک از نوه هایش خواهد رسید که زودتر ازدواج کرده و صاحب فرزند شود. از این رو مادر اونور نیز قرار گذاشته که یک دختر جوان را به عقد پسرش دربیاورد.
بدین ترتیب این دو شخصیت با نام های اونور اشتباه گرفته شده و لاله با اونور دوم ملاقات می کند و پس از مدتی لاله می فهمد که باردار است ولی اونور او را تحویل نگرفته و فکر می کند که وی به دنبال ثروت اونور است. لاله که دختر مغروری است از این اتهامات سخت آزرده شده و تصمیم می گیرد که تنهایی به راه خود ادامه دهد اما بزودی اونور متوجه واقعیت ماجرا می شود.

بی باک و زیبا

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «بی باک و زیبا» (Kıvanç Tatlıtuğ and Tuba Büyüküstün in Cesur ve Güzel) داستان مردی جوان را روایت می کند که قصد دارد زندگی دزدیده شده ی پدرش را به او بازگرداند. در سفر خود به سمت شهری که فرد مسبب بدبختی پدرش در آن اقامت دارد با زنی روبرو می شود که اسبش به سمت یک پرتگاه در حال حرکت است و خیلی زود متوجه می شود که این دختر همان کسی است که وی قصد انتقام از او را دارد.

عروس استانبول

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «عروس استانبول» (Istanbullu Gelin) بر اساس یک داستان عاشقانه واقعی بین یک مرد جوان از خانواده ای اصالتاً روستایی که به اصول خانوادگی شدیدا پایبند است و دختری هنرمند که زندگی مدرنش همراه با آزادی مطلق بوده ساخته شده است. اوزجان دنیز بازیگر و خواننده مشهور ترک در این فیلم نقش اول فیلم که یک تاجر جوان است را روایت می کند که خانواده اش توسط مادرش که یک زن معتقد به آداب و سنت های قدیمی است اداره می شود. دختر و پسر جوان در شهر استانبول با هم آشنا شده و بدون رضایت خانواده ی پسر با هم ازدواج می کنند. وی عروس جوان را با خود به عمارت قدیمی اش می آورد و بزودی تفاوت های فرهنگی مشکل آفرین می شوند.

تو وطن منی

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «تو وطن منی» (Vatanım Sensin) در مورد داستان حمله ی یونان در سال ۱۹۱۹ به ترکیه است که در آن زمان یک فرمانده ترک به نام سودت که به شدت عاشق سرزمین مادری اش است برای یک ماموریت سری در مورد تسلیم شدن غیرواقعی و عبور از خطوط نظامی یونانی ها داوطلب می شود. در این میان زن او که از واقعیت ماجرای ماموریت شوهرش اطلاع ندارد گمان می کند همسرش مرتکب خیانت به کشور شده و در نتیجه از او جدا می شود.
ماموریت سری سودت باعث ویران شدن زندگی خانوادگی اش می شود اما اکنون به نیروهای مقاومت پیوسته و باید حملات نیروهای یونانی را متوقف کرده و شهر ازمیر را از آن ها بازپس بگیرد. وی همچنین برای بدست آوردن دوباره اعتماد همسر و بازگرداندن او نزد خود تلاش می کند.

بازگشت: طغرل

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای
سریال تلویزیونی «بازگشت: طغرل» (Diriliş – Ertuğrul) که یکی از سریال های تاریخی موفق ترکیه یه شمار می آید بر اساس زندگی واقعی یکی از سلاطین سلجوقی به نام ارتوگرول قازی در قرن سیزدهم میلادری ساخته شده است. وی پدر عثمان قازی موسس امپراطوری عثمانی است. این سریال با بودجه یا سرسام آور ساخته شده و با استفاده از بازیگران مطرح سریالی تاریخی، سیاسی و اکشن شکل گرفته که از تماشای آن لذت خواهید برد.

درون

 image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

سریال تلویزیونی «درون» (İçeride) سریالی پرپیچ و خم و پیچیده است که داستان آن از فیلم معروف «رفتگان» (The Departed) الهام گرفته شده است اما تفاوت های زیادی با داستان این فیلم شناخته شده دارد که با تماشای آن خود متوجه ماجرای جالب آن خواهید شد.


گناه فاطما گل چیست؟ (در ایران: فاطمه گل)

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

داستان درباره دختری به نام فاطما است که مورد هتک حرمت گروهی پسر پولدار قرار می‌گیرد و پس از این حادثه اتفاق های زیادی برای او می افتد. این مجموعه برگرفته از یک کتاب است. برن ساعات نقش فاطمه گل و انجین اکیورک نقش کریم را بازی می کنند.


بازی سکوت

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

وکیلی تازه کار و در حال پیشرفت با تهدید بزرگی روبه رو می شود. دوست دوران کودکی او تهدید می کند که راز بزرگی از گذشته او را برملا خواهد کرد . در این مجموعه مرات ایلدیریم و اسیل انور نقش آفرینی می کنند.


دیریلیش: ارطغرل

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

داستان تاریخی ارطغرل قاضی پدر عثمان، بنیان گزار سلسله عثمانی است. در این مجموعه عثمان سیرگود، انجین آلتان دیوزیاتان وگوکان کاراچیک نقش آفرینی می کنند.


ازل

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

داستان مردی است که دوستان مورد اعتماد و زنی که دوستش دارد به او خیانت می کنند و دست به انتقام جویی می زند. در این مجموعه کنعان ایمیرزالی اوغلو نقش اصلی «ازل»را ایفا می کند.


قرن باشکوه (در ایران: حریم سلطان)

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

سال ۱۵۲۰٫ ماجرای دربار سلطان سلیمان از شاهان عثمانی و نزدیکانش .در این مجموعه مریم اوزرلی، خالد ارگنچ، وحیده پرچین، نباهت چهره، نور فتاح‌اوغلو، اوکان یالابیک، سلما ارگچ، محمد گونسور، پلین کاراهان نقش آفرینی کردند.


عشق ممنوع

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

سریال بر گرفته از رمان عشقِ ممنوع اثر خالد ضیاء ساخته شده‌است. عدنان که یازده سال پیش همسرش را از دست داده بازنی جوان تر از خود ازدواج می کند .این ازدواج ماجراهایی را در پی دارد.در این مجموعه کیوانچ تاتلیتوغ، برن ساعت، نباهت چهره ،سلجوق یونتم، زرین تکیندور، هازل کایا و نور آیسان نقش افرینی می کنند.


عشق سیاه

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

کارگردانی عشق سیاه را هیلال سرال بر عهده دارد. از بازیگران این سریال به بوراک ازچویت، نسلیهان آتاگل و زرین تکیندور می توان اشاره کرد. داستان این سریال درباره کمال یک مهندس معدن است.او برای به دست آوردن روزی خودش به همراه کارگرانش در اعماق زمین در حال تلاش و جدال است.کمال فقیر است ولی غرور زیادی دارد. روزی او دختری به اسم نیهان رو از خطر غرق شدن نجات میدهد و به این ترتیب با او آشنا می شود و زندگیش تغییر می کند.


کارادایی

image قشنگ ترین سریالهای ترکیه ای

داستان خانواده ی کارا است که به دلیل زندانی شدن نظیف کارا به اتهام قتلی که مرتکب نشده، خانواده ی او کاملا بهم می ریزد. در این مجموعه کارگردان اولوچ بایراکتار است. کنعان ایمیرزالی اوغلو، برگزار کورل؛چتین تکیندور نقش های اصلی را ایفا می کنند.


مطالب پربازدید

نظرات