پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » قابلیت جدید تلگرام :مکالمه رایگان تلفنی

قابلیت جدید تلگرام :مکالمه رایگان تلفنی

خواندنی ها | 1396-01-12 | ۶۱۳ بازدید | نظرات

کلیه مکالمات صوتی تلگرام به صورت دو سویه رمزنگاری شده هستند. این بدان معناست که نه فقط سازندگان اپلیکیشن بلکه هیچ شخص ثالث دیگری قادر به شنود آن ها نیست.
عکس, قابلیت جدید تلگرام :مکالمه رایگان تلفنی
مکالمات صوتی تلگرام به لطف ارتباط Peer to Peer (همتا به همتا) از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند تا صدایی با کمترین تأخیر و حداکثر شفافیت به گوش برسد. تلگرام برای برقراری هر چه سریع تر ارتباط از نزدیک ترین سرور جهت برقراری تماس با طرف مقابل استفاده می‌کند.
تلگرام اعلام کرده که کیفیت این تماس‌ها به لطف هوش مصنوعی می‌توانند به مرور زمان بهتر و بهتر شوند. بدین صورت که هنگام برقراری هر ارتباط، یک سیستم شبکه عصبی اطلاعاتی مثل سرعت نتورک، پینگ و مصرف دیتا را بررسی کرده تا برای ارتباط های بعدی خود را با اینترنت شما بهتر تطبیق بدهد.
تلگرام برای حفظ حریم شخصی و کنترل مصرف دیتای این تماس ها هم تنظیمات کاملی در نظر گرفته. در تنظیمات بخش مکالمه صوتی می توانید تعیین کنید که چه کسانی مجاز به تماس با شما هستند، و ضمنا می توانید میزان مصرف دیتا برای هر تماس را با کاهش ۲۵ الی ۳۰ درصد کیفیت تماس پایین بیاورید. برای استفاده از این گزینه می توانید به تنظیمات تلگرام، بخش Data and Storage و سپس گزینه Use Less Data مراجعه کنید. تلگرام نهایت تلاش خود را به کار گرفته که با افزودن این قابلیت به اپلیکیشن از شلوغ شدن رابط کاربری جلوگیری به عمل بیاورد. بنابراین در حالت پیش فرض هیچ صفحه اضافی برای برقراری تماس ها در اپلیکیشن ایجاد نکرده و انجام این کار را به اختیار کاربر می‌سپارد.

مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات