پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » فواید شگفت انگیز شستن مو با سرکه سیب

فواید شگفت انگیز شستن مو با سرکه سیب

خواندنی ها | ۱۰ آبان۱۳۹۷ | 3079 بازدید | نظرات

۱. متعادل کردن چربی و پ هاش مو با سرکه سیب
موها و روغن طبیعی پوست سر، دارای پ هاش بین ۴.۵ و ۵.۵. هستند وقتی در این سطح اسیدیته نگهداری می شوند، پوست سر در برابر رشد قارچی و باکتریایی محافظت می شود .سرکه سیب استیک اسید بالا یی دارد و پ هاش آن به موی انسان نزدیک است. شستن منظم با این سرکه می تواند پوست سر و مو را به اسیدیته ایده آل نزدیک کند، به خصوص اگر موهای چرب دارید.

۲. ویژگی ضد باکتریایی و ضد قارچی سرکه سیب برای مو
اسید استیک در سرکه سیب ، یک ضدمیکروبی قوی است که می تواند باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرد ، که منجر به درمان طبیعی فوق العاده می شود.شست و شو هفته ای یک باربا سرکه سیب، باعث تسکین ، درمان شوره سر شده و از پوسته پوسته شدن بیشتر جلوگیری می کند.

۳. تمیز کردن مو با سرکه سیب
استفاده از چندین محصول بر روی موها ما مانند سرم، ژل، اسپری ها و ماسک ها – منجر ریزش مو شود.حداقل سه دقیقه سرکه را روی موبگذارید.

۴. خاصیت نرم کنندگی سرکه سیب برای مو
نرم کننده طبیعی فوق العاده،است سرکه سیب ، معمولا به عنوان جایگزین برای نرم کننده استفاده می شود.

۵. کاهش فر خوردگی و رفع وزی مو با سرکه سیب
موهای فرخورده به دلیل پوست های از دست رفته مو ایجاد می شود. پوست را با سرکه سیب نرم کنید

۶. سرکه سیب برای درخشندگی مو
موقعیت پوست نیز بر بازتاب نور تارهای مو تاثیر می گذارد.

۷.کاهش خشکی و وزی مو با سرکه سیب
موی عادی رطوبت لازم برای نفوذ در پوشش خارجی را فراهم می کند، در حالی که موهای متخلخل به سرعت مایع را جذب می کنند … اما سریع آن را از دست می دهند.تخلخل بالا ناشی از آسیب مو از درمان های شیمیایی و قرار گرفتن در معرض محیط است.

این تخریب برگشت ناپذیر ، شکاف و سوراخ هایی در سطح شفت مو ایجاد می کند و مو را بیشتر در معرض آسیب بیشتر قرار می دهد.در حالی که نمی توانید تخلخل مو را تغییر دهید، می توانید با استفاده از سرکه سیب ، آن را مدیریت کنید و خلل و فرج را به حداقل برسانید.

۸. سرکه سیب برای تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش مو
سرکه سیب ، گردش خون را به فولیکول های مو تحریک می کند.

۹. جلوگیری از مو خوره و شکنندگی مو با سرکه سیب
با استفاده از سرکه سیب، به طور مرتب موها را بشویید، به طور طبیعی موها تقویت می شود و پوست را تمیز می کند ، و باعث بهبود تخلخل می شود – که همه آن ها منجر به کاهش موخوره و شکنندگی مو می شود.

ماسک موهای تقویت مو با سرکه سیب و روش استفاده از سرکه سیب برای شستشوی مو
در ادامه این بخش از سلامت پوست و موی نمناک به معرفی ماسک موهای عالی با سرکه سیب خواهیم پرداخت که برای تقویت ، پرپشتی و درمان مشکلات ظاهری مو مفید هستند خواهیم پرداخت.

۱. از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنید.
می توانید به تنهایی از سرکه سیب رقیق به عنوان درمان طبیعی عالی برای مقابله با ریزش مو استفاده کنید. در اینجا آورده شده است که چگونه از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنید:

مواد لازم :

نصف فنجان سرکه سیب ارگانیک

نصف فنجان آب ولرم

روش:

اولین قدم، ترکیب سرکه ، آب ولرم و شامپو زدن مو است. سپس در حالی که موها هنوز مرطوب است، با محلول سرکه رقیق مو را آبکشی کنید. ۱۲ دقیقه محلول را روی موها بگذارید در حالی که پوست سر را ماساژ می دهید. آخرین مرحله شستن مو با آب است. این درمان خانگی می تواند دویا سه بار در هر هفته تکرار شود.

۲. جوش شیرین و سرکه سیب برای رشد مو
جوش شیرین می تواند رشد مو را افزایش دهد و از ریزش آن جلوگیری کند. این یک عامل پاک سازی بزرگ است، که باقی مانده محصول را از پوست سر می گیرد و فولیکول های مو را مسدود می کند و مو را تضعیف می کند. علاوه بر آن، جوش شیرین ظرفیت مبارزه با کلرین را دارد که به مو آسیب می زند و باعث ریزش مو می شود. بنابراین چگونه از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنیم :

مواد لازم :

۱ قاشق سوپ خوری جوش شیرین
۱ قاشق سوپ خوری سرکه سیب
۳ قاشق سوپ خوری آب
روش :

اول از همه، جوش شیرین و سرکه را به آب اضافه کنید و آن ها را به طور کامل مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. پس از آن شروع به استفاده از این مواد روی پوست سر و مو مرطوب کنید. باید این محلول را ده دقیقه روی موها نگه دارید. آخرین مرحله ، شستن موها با کمک آب ولرم است. می توانید این روند را دوتا سه بار در یک هفته تکرار کنید.

۳. جلوگیری از ریزش مو با چای مریم گلی و سرکه سیب
علاوه بر سرکه سیب، موجود در این نسخه مریم گلی می تواند از ریزش مو ناشی از واکنش های آلرژیک یا عفونت های قارچی است جلوگیری کند چون عوامل ضد آلرژی، آنتی بیوتیک و ضد عفونی کننده دارد.

مواد لازم :

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب
دو قاشق غذاخوری برگهای خشک مریم گلی
دو فنجان آب جوش
روش:

مریم گلی خشک را ابتدا در ظرف ریخته و سپس آب جوش را روی آن بریزید. سپس اجازه دهید این مخلوط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس بخورد و بعد از آن، چای را صاف کنید. حالا سرکه را به چای اضافه کنید. موها و پوست را با این چای بشویید. موها را با کمک یک حوله بپوشانید و پس از نیم ساعت موها را بشویید. مشکل ریزش مو با تکرار این نسخه یک روز درمیان کاهش می یابد.

۴. روغن زیتون و سرکه سیب مرطوب کننده مو
روغن زیتون می تواند رشد مو را تحریک کند . روغن زیتون در این نسخه اثر مرطوب کنندگی دارد ، که پوست سر را تغذیه و از شوره سر که باعث ریزش مو می شود جلوگیری می کند .

علاوه بر این ، یک ضد عفونی کننده طبیعی است که به مبارزه با عفونت های قارچی کمک می کند. علاوه بر این ، به تقویت تار های مو و به حداقل رساندن شکستگی مو کمک می کند. علاوه بر آن، روغن زیتون در برابر شپش، شوره سر و …محافظت می کند.

مواد لازم :

۱ قاشق سوپ خوری سرکه سیب

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

روش:

اولین قدم این است که روغن زیتون را به سرکه اضافه کنید. در مرحله بعد آن ها را با قاشق مخلوط کرده و پوست سر ومو را با این ترکیب پنج دقیقه مالش دهید. این مخلوط را ۶۰ دقیقه نگه دارید و با شامپو ملایم بشویید. می توانید از این نسخه ۱ – ۲ بار در هفته استفاده کنید.

۵. تقویت رشد مو با سرکه سیب و عصاره آملا
کمبود ویتامین ث یکی از دلایل اصلی ریزش مو است. انگور هندی پر از ویتامین ث است ، بنابراین می تواند به طور طبیعی ریزش مو را درمان کند. علاوه بر آن، می تواند رشد مو را تقویت و پوست سر را سالم حفظ کند چون خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتری دارد.

مواد لازم :

تعداد کمی از انگور فرنگی هندی

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

روش:

باید ابتدا کمی انگور فرنگی بگیرید و سپس دانه های آن را در آورید. سپس آن ها را له کنید تا خمیری به دست آید بعد از آن، سرکه را به آن اضافه و آن ها را با کمک یک قاشق مخلوط کنید. به مو و پوست سر این مخلوط را بمالید و بعد از یک ساعت آبکشی کنید. برای درمان سریع تر ریزش مو، باید این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

۶. درخشندگی مو با آلوئه ورا و سرکه سیب
آلوئه ورا ممکن است زخم ها، ریزش مو، بواسیر و زخم های تناسلی را درمان کند . آلوئه ورا به احیای سطح پ هاش پوست سر کمک می کند و شوره سر را با توجه به خاصیت قلیایی متعادل آن،درمان می کند . علاوه بر این ، آنزیم های آن رشد مو سالم را بهبود می دهند. استفاده از آلوئه ورا به طور منظم می تواند پوست سر ، التهاب ، خارش پوست سر را تسکین دهد ،باعث درخشندگی و تقویت مو می شود

مواد لازم :

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

روش:

به ژل آلوئه ورا سرکه اضافه کنید. از قاشق برای مخلوط کردن این چیزها استفاده کنید. این محلول را روی پوست سر بمالید. قبل از شستن با آب ملایم، باید آن را سی دقیقه نگه دارید. این درمان مو می تواند هر هفته سه تا چهار بار انجام شود.

۷. سرکه سیب با عسل ماسک نرم کننده مو
عسل نرم کننده پوست است که به مو کمک می کند نرم شود. به خاطر خواص ضد میکروبی ضد عفونی کننده آن، می تواند با ریزش مو ناشی از فعالیت میکروبی مبارزه کند . علاوه بر این ، عسل آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب جلوگیری می کند و مو و پوست سر را سالم نگه می دارد.

موادلازم :

یک چهارم فنجان سرکه سیب
یک چهارم فنجان آب
یک قاشق غذاخوری عسل
روش:

اول از همه، آب و سرکه سیب را در ظرف بریزید و بعدا عسل را به آن اضافه کنید. پس از آن، در ظرف را محکم کنید و آن را به خوبی با هم ترکیب تا همه چیز را با هم ترکیب کنید. این مخلوط، را به پوست سر و موهای خیس بمالید. در نهایت بعد از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه، مخلوط را با آب و شامپو ملایم بشویید. توصیه می شود این درمان را ۳ تا ۴ بار در یک هفته انجام دهید.

۸. افزایش رشد مو با فلفل قرمز و سرکه سیب
طبق مطالعات انجام شده ، بیمارانی که ریزش مو دارند به خوبی نسبت به درمان های فلفل قرمز واکنش نشان دادند. فلفل قرمز کپسایسین دارد که می تواند جریان خون را به ریشه های مو افزایش دهد و در نتیجه باعث ایجاد فولیکول های مو در پوست شود. هم چنین رشد مو را افزایش می دهد. استفاده موضعی می تواند موها را نرم و براق کند.

مواد لازم:

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب

دو قطره عصاره فلفل قرمز

روش:

داخل کاسه ای دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق فلفل قرمز بریزید. سپس آن ها را به خوبی مخلوط کرده و شروع به استفاده از آن روی سر و قسمت های مشکل دار کنید. باید این را ۶۰ دقیقه نگه دارید. در نهایت، موهای سر را با استفاده از آب تمیز کنید. این کار باید هر روز چند ماه انجام شود.

۹. ماساژ روغن رز ماری و سرکه سیب برای مو
روغن رزماری در درمان ریزش مو هورمونی و طبیعی موثر است. روغن رز ماری غنی ازمواد ضد عفونی کننده، ضد قارچی و ضد باکتری است، که تمام آن ها به جلوگیری و درمان پوست سر، شوره سر، آکنه روی پوست سرو نیز عفونت های دیگر که مسئول ریزش مو هستند کمک می کنند.

مواد لازم:

۱ / ۸ فنجان سرکه سیب
۱قاشق غذاخوری روغن رزماری
سه چهارم فنجان آب

عکس, فواید شگفت انگیز شستن مو با سرکه سیب
روش:

اول، تمام مواد را در کاسه بریزید و به خوبی مخلوط کنید. سپس تمام مو و پوست سر را با این مخلوط به آرامی ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. در نهایت از شامپو ملایم برای شستن موها استفاده کنید. توصیه می شود این روش را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

پوست سر را با روغن رز ماری و سرکه سیب ماساژ دهید
۱۰. جلوگیری از شکستگی تارهای مو با روغن نارگیل و سرکه سیب
روغن نارگیل توانایی جلوگیری از ریزش مو را دارد که ناشی از عفونت های قارچی به خاطر خواص ضد قارچی و ضد باکتری آن است . روغن نارگیل هم چنین با آنتی اکسیدان ها و مواد غذایی که دارد به درون مو نفوذ می کنند و رشد مو را به طور کلی ترویج می کنند. علاوه بر آن، روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که به جلوگیری از شکستگی مو تار های مو کمک می کند.

مواد لازم:

۱قاشق غذاخوری سرکه سیب

۲قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

روش:

اول، روغن نارگیل و سرکه را در کاسه بریزید و خوب هم بزنید. بعد از آن، این مخلوط، را به پوست سر با استفاده از انگشتان بمالید و موها را ۵ دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهید. بگذارید بیست تا سی دقیقه بماند و در نهایت با کمک شامپو ملایم بشویید. ماسک مو را می توانید هر هفته ۲ تا ۳ بار استفاده کنید.

نکات مهم
افرادی که موهای خشک دارند باید از سرکه سیب رقیق استفاده کنند چون می تواند پوست سر و مو را خشک کنند.
از نسخه های سرکه سیب برای موهای روغن خورده استفاده نکنید چون روغن از نفوذ سرکه به پوست سر جلوگیری می کند.
مو و پوست را با روغن زیتون یا نارگیل دو سه بار در هفته ماساژ دهید تا گردش خون به پوست سر را افزایش دهید.
از استفاده مواد شیمیایی و وسایل گرمایشی پرهیز کنید.
از رژیم غذایی متعادل غنی در سبزیجات، میوه ها، پروتئین ها، کل حبوبات و نیز چربی های سالم استفاده کنید چون غذاهای عالی برای موها هستند.
مدیتیشن، یوگا و دیگر ورزش های تفریحی را تمرین کنید تا استرس را کاهش دهید زیرا استرس می تواند باعث ریزش مو شود.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات