پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » فواید شگفت انگیز دوش آب سرد برای سلامتی

فواید شگفت انگیز دوش آب سرد برای سلامتی

خواندنی ها | 1397-03-25 | ۳۰۲۸ بازدید | نظرات

دوش آب گرم فوق العاده راحت و آرامش بخش است، در حالی که دوش آب سرد دقیقاً بر عکس آن است. چه کسی می خواهد راحتی را با سختی عوض کند؟

اگر به دوش گرفتن فکر کنید، هیچ کس حاضر نیست ناراحتی را جایگزین راحتی کند.

دوش آب سرد مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به استقامت، توانایی انجام کاری که حرفش را زده اید، نظم و یکپارچگی اشاره کرد. مهارت های مرتبط انگیزشی و عاطفی که می توان از آن ها به عنوان مهارت های رهبری نام برد نیز از دیگر فواید دوش آب سرد است. این در حالی است که اکثر مردم دستیابی به مهارت های رهبری را بسیار دشوار می یابند. این ها بسیار ارزشمند هستند و نسبت به فواید معمول دوش گرفتن مثل نظافت و داشتن رایحه معطر بدن بسیار متفاوت هستند.

عکس, فواید شگفت انگیز دوش آب سرد برای سلامتی

چرا دوش آب سرد را امتحان نکنیم؟

جای شک نیست که اکثر مردم هرگز دوش آب سرد را امتحان نخواهند کرد. اکثر مردم نمی خواهند رهبر شوند. بیزاری از غلبه بر چالش های این چنینی که منجر به توسعه مهارت هایی مثل چیزهایی که در بالا اشاره شد می شود، دلیل مهمی است.

ولی شاید توجه به این نکته که دوش آب سرد جایگزینی بدون هزینه، بدون صرف زمان و بدون آسیب نسبت به باشگاه ورزشی است شما را مشتاق کند که آن را یک بار، یا یک ماه امتحان کنید تا فواید کامل آن را یاد بگیرید و تجربه کنید.

تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که دفعه بعد که می خواهید دوش بگیرید، شیر آب داغ را باز نکنید. بعد می توانید زمان و پولی که صرفه جویی کردید را در جای دیگری استفاده کنید.

دوش آب سرد جایگزین دوش آب گرم نیست

مزایایی که در مورد دوش آب سرد ذکر شد از تمرین و انجام فعالیت های بدنی مثل رفتن به باشگاه بدنسازی، ورزش کردن، تمرین کردن، نواختن سازهای موسیقی و سایر فعالیت های مرتبط با عملکرد حاصل می شود.

دوش آب سرد همان قدر با دوش آب گرم متفاوت است که دلفین ها با ماهی ها فرق دارند. بله، آن ها هر دو به هم نزدیک هستند، ولی یکی ماهی و دیگری پستاندار است.

دوش آب سرد بیشتر شبیه بلند کردن وزنه یا شرکت در دوی ماراتن است، با این تفاوت که فواید آن را در پنج دقیقه به دست می آورید، نه در دو ساعت.

دوش آب سرد جایگزینی برای باشگاه ورزشی است

برای به دست آوردن یکپارچگی بدن و چنین فوایدی از ورزش کردن نیاز به انجام زیاد آن دارید. برای بسیاری از مردم این به معنای عضویت در باشگاه ورزشی، استفاده از تجهیزات ورزشی، داشتن مربی، و زمانبندی و سفر و غیره است. مردم پول های فراوان و ساعت های بی شمار در طول سال را برای دستیابی به آن فواید صرف می کنند.

ولی اگر بتوانید تمام آن فواید را بدون هیچ هزینه ای در زمان، پول، یا دیگر منابع به دست آورید چطور؟

دوش آب سرد بگیرید. بله، این کار دشواری است، ولی آن را با رفتن به باشگاه ورزشی یا هر فعالیت دیگری که فواید بالا را به دنبال دارد مقایسه کنید. دوش آب سرد:

– هزینه ای ندارد
– زمان اضافه ای نمی برد (معمولاً کمتر از دوش آب گرم طول می کشد)
– نیاز به تجهیزات ندارد
– نیاز به تمرین، مربی یا ناظر ندارد
– هیچ خطری از آسیب دیدگی ندارد
– نیاز به برنامه زمانی ندارد

حالا تمام این سادگی را با باشگاه ورزشی، تمرین و دیگر روش ها برای بهبود استقامت، نظم، یکپارچگی و غیره مقایسه کنید.

بله، دوش آب سرد سخت است، ولی فقط همین سختی را در پی دارد. تقریباً از هر بُعد دیگری که به آن نگاه کنید، بدون هیچ هزینه ای عمیقاً برایتان مفید است.

دو بار دوش آب سرد در هفته می تواند در ساعت ها سفر، تمرین، هماهنگی و برنامه ریزی و همچنین مقدار زیادی پول صرفه جویی به دنبال داشته باشد.

 


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات