پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » غذاهای مفید برای جوش خوردن شکستگی و تاثیر کله پاچه

غذاهای مفید برای جوش خوردن شکستگی و تاثیر کله پاچه

سلامت | ۱۹ آبان۱۳۹۴ | 13397 بازدید | نظرات

image غذاهای مفید برای جوش خوردن شکستگی و تاثیر کله پاچه

تغذیه نقش مهی در سریع تر جوش خوردن شکستگی ها دارد در زیر شما را با غذاهای مفید در این زمینه آشنا میکنیم و هم چنین از تاثیر کله پاچه روی جوش خوردن شکستگی ها خواهیم گفت:

بطور خلاصه چه بخورم و چه نخورم تا استخوان شکسته من زودتر جوش بخورد
یک رژیم غذایی متعادل و متنوع داشته باشید که بیشتر شامل لبنیات، حبوبات و میوه و سبزیجات باشد و از مصرف غذاهای شیرین، پر نمک، روغن جامد، الکل، قهوه و شکلات، گوشت قرمز، نوشابه های گازدار، غذاهای آماده، فراورده های گوشتی آماده و سیگار دوری کنید.
روزی ۸ لیوان یا دو لیتر آب برای بدن شما لازم است. اگر تا کنون در این حد آب مصرف نکرده اید الان موقع آن است که به این توصیه عمل کرده و آنرا برای خود عادت کنید. سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کرده و کلیه های شما برای دفع مواد زائد ناشی از این سوخت و ساز به آب بیشتری نیاز دارند این آب برای بهبودی شما مورد نیاز است. صبر نکنید تا تشنه شوید و سپس آب بخورید چون وقتی تشنه شده اید بدن شما واقعا آب زیادی را از دست داده است.

ممکن است در چند روز اول بعد از عمل جراحی اشتهای خود را از دست داده باشید. نگران نباشید بزودی بهتر میشوید ولی در این چند روز میتوانید نیاز های غذایی خود را بیشتر از مایعات مقوی مثل سوپ و شیر و ماست تامین کنید.

در بسیار از افراد که به علت آسیب های بعد از ضربه تحرک کمی دارند یبوست ایجاد میشود. با مصرف میوه و سبزیجان بخصوص میوه های ملین مانند برگه زردآلو و انجیر میتوان دفعات اجابت مزاج را بهتر کرد.دیگر چه کاری میتوانم بکنم تا شکستگی من زودتر جوش بخورد؟ حرکت دادن مرتب مفاصل بدن و تقویت عضلات اطراف استخوان ها تاثیر مهمی در زودتر جوش خوردن استخوان ها دارند. طبق دستورات پزشک معالج و تحت نظر یک فیزیوتراپ میتوانید با انجام نرمش های مخصوص حرکات اندام های خود را بهتر کرده و قدرت عضلات اطراف استخوان ها را افزایش دهید.

کله پاچه به علت بالا بودن میزان کلسترول از مواد غذایی بسیار مضر است. تاثیر این ماده غذایی در زود جوش خوردن شکستگی استخوان اثبات نشده است.


مطالب پربازدید

نظرات