پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » عکسهایی از نخستین بانوی موتور سوار ایرانی

عکسهایی از نخستین بانوی موتور سوار ایرانی

خواندنی ها | ۲۹ دی۱۳۹۴ | 962 بازدید | نظرات

در حالیکه موضوع موتورسواری زنان در چهار کشور مصر، مراکش، ایران و لبنان را دست مایه گزارشی تصویری قرار داده به سراغ بهناز شفیعی بانوی موتورسوار ایرانی رفته است. به نوشته این خبرگزاری با وجودی که در ایران موتورسواری در اماکن عمومی برای زنان ممنوع است اما بهناز شفیعی ۲۷ ساله پس از فارغ التحصیلی رشته حسابداری تصمیم گرفته رشته خود را رها کند و به دنبال علاقه کودکی خود برود.
این بانوی ایرانی که از ۱۵ سالگی به موتورسواری علاقمند شده است با موافقت خانواده به شکل حرفه‌ای به دنبال موتورسواری می‌رود و اکنون بیش از هر زمانی زندگی اش با موتور گره خورده است. او در این رابطه می‌گوید: می‌توانم بگویم تمام زندگی من به موتورسیکلت گره خورده است. رانندگی راهی است که از طریق ان می‌توانم ذهن خود را آزاد کرده و به آرامش برسم.
شفیعی اولین بانوی موتورسوار در ایران و خاورمیانه است که به شکل حرفه‌ای این رشته را دنبال می‌کند. او چندی قبل موفق شد در کنار ۱۰ دختر علاقمند دیگر مجوز تمرین در پیست موتور سواری آزادی را به دست بیاورد. این ورزشکار زن که زنان و دختران دیگر را نیز برای ورود به این رشته تشویق می‌کند امیدوار است بتواند روزی به عنوان اولین زن ایرانی در مسابقات رسمی شرکت کند. این گزارش تصویری را عطا کناره عکاسی کرده است.

عکس, عکسهایی از نخستین بانوی موتور سوار ایرانی

عکس, عکسهایی از نخستین بانوی موتور سوار ایرانی

عکس, عکسهایی از نخستین بانوی موتور سوار ایرانی

بهناز شفیعی موتور سوار ایرانی در حال حرکت به سمت محل تمرین

عکس, عکسهایی از نخستین بانوی موتور سوار ایرانی


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات