پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » عوارض خطرناک پوشیدن کفش پاشنه باند

عوارض خطرناک پوشیدن کفش پاشنه باند

خواندنی ها | 1397-12-28 | ۱۶۵۳ بازدید | نظرات

در این مطلب عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند را به شما میگوییم:
عضلات ساق پا را کوتاه می کنند

اگرچه طول پا یکی از نقطه نظرات کفش پاشنه بلند است، اما به نظر می رسد که در طول زمان اثر متفاوتی روی بدن ایجاد می کند. یکی از عوارض جانبی نه چندان زیاد پاشنه بلند،کوتاه کردن عضلات ساق پا است.

این یک واکنش زنجیره ای است راه رفتن با کفش پاشنه بلند، تاندون آشیل را می کشد ، که عضلات ماهیچه را به پاشنه ها وصل می کند. بنابراین، هنگامی که آشیل تنگ می شود، آنها عضلات ساق پا را به هم پیوند می دهند. با گذشت زمان، این می تواند منجر به شدت گرگرفتگی ساق پا و کاهش کلی ساق پا شود.

آنها ممکن است منجر به آماس مفصلی شود

آماس مفصلی نوعی از بیماری مفصلی است و هنگامی ایجاد می شود که غضروف در اطراف مفاصل فرسوده شود ایجاد می شود که باعث ساییده شدن استخوان زیر آن می گردد. این باعث آماس مفصل و سفت و دردناک می شوند و دامنه حرکت آنها را کاهش دهد.

پوشیدن کفش پاشنه بلند در بلند مدت می تواند به طور غیر مستقیم باعث ایجاد آماس مفصل در تعدادی از مفاصل بدن می شود. زانوها مخصوصا حساس هستند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند مکرر باعث ایجاد فشار بیشتری در مفاصل می شود که باعث سست و پاره شدن آنها می شود. این سایش و پارگی شما را در معرض آماس مفصل قرار می دهد.

عکس, عوارض خطرناک پوشیدن کفش پاشنه باند

می توانند به ستون فقرات آسیب بزنند

با توجه به موسسه سلامت ستون فقرات، جابجایی مهره ها و کمر درد تنها پیامدهای طولانی پوشیدن کفش پاشنه بلند نیست. وضعیت عصبی مزمن ستون فقرات به نام تنگی مجرا وجود دارد که بعضی از آن ها با کفش پاشنه بلند رشد می کنند.

مجرای نخاعی در ستون فقرات، گود در ستون فقرات قرار دارد که اعصاب از آن عبور می کنند. حفظ شکل قوس دار آن ها مهم است زیرا بدون آن اعصاب که از میان آن ها عبور می کند می تواند فشرده و آسیب دیده شود.

وضعیت لازم در راه رفتن با کفش پاشنه بلند، همراه با نیرو و فشار موجود بدن می تواند باعث فشار و آسیب عصبی شود. این آسیب می تواند در کل نشانه ای از علائم ناخوشایند و دردناک ایجاد کند، مانند درد، بی حسی، سوزن شدن، ضعف عضلانی، اسپاسم، گرفتگی .

مفاصل زانو را تنگ می کنند

مفصل زانو بزرگترین مفصل در بدن هستند و ساخته شده است تا نیروی زیادی را جذب کند. تیمی از محققان دانشگاه استنفورد دریافتند که پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند نیروی زیادی را روی زانو ایجاد کند که از قبل موعد آنها را پیر می کند .

این یک تمرین نیست. پاشنه های واقعا بلند زانو را به جلو حرکت می دهند . این افزایش خم شدن به جلو می تواند باعث آماس مفاصل زودرس در افراد شود و باعث شکستگی های شدید و گرفتگی اعصاب در پاها شود.

آنها می توانند اختلالات پا مانند خار پاشنه را ایجاد کنند

خار پاشنه اختلال پا است که باعث درد در پاشنه و کف پا می شود. این بخش از پا که در آن رباط به استخوان متصل می شود، تحت تاثیر قرار می دهد و با پارگی های های ریز در رباط، شکستگی کلاژن و زخم مشخص می شود.

اغلب با پیاده روی طولانی مدت ارتباط دارد ، همچنین می تواند با راه رفتن با کفش پاشنه بلند ایجاد شود. کفش پاشنه بلند باعث فشار تاندون آشیل می شود (که می تواند ساق پا را کوتاه کند)، که مشکلات پا مانند خار پاشنه را تشدید می کند.

می توانند باعث واریس شوند

واریس یکی از عواقب ناخوشایند زیبایی استفاده کفش پاشنه بلند در خانم هاست. در واریس (عمدتا) کمی از رگها قابل مشاهده است که می توانند تا زمانی که گردش خون محدود شود، به سطح پا برسد. با استفاده از کفش پاشنه بلند، ساق پا کمتر منقبض می شود نسبت به زمانی که روی سطح پهن قرارداد .

بدان معناست که خون کمتر از پاها بیرون می آید، فشار خون وریدی را افزایش می دهد، که می تواند فشار داخل رگها را افزایش دهد و منجر به مسائل عضلانی مانند واریس شود. در حالی که واریس معمولا بیشتر از یک مشکل زیبایی دردناک است، بعضی افراد ناراحتی جسمی آن را تجربه می کنند. برای بعضی ها، احساس خارش و سوزش ایجاد می کند.

قوزک پا را ضعیف می کنند

محققان دانشگاه کارولینای شمالی در شارلوت اخیرا در مورد کفش پاشنه بلند به نتیجه رسیده اند که ممکن است شما را شگفت زده کند:در طول زمان، قوزک پا را تضعیف می کند. اگر کفش های پاشنه بلند دارید، ممکن است به نظر غیرقابل انعطاف باشد زیرا به نظر می رسد بسیاری از پایداری مچ پا را به سمت راست نگه می دارد.

در اینجا این چیزی است:ابتدا کفش پاشنه بلند باعث تقویت عضلات مچ پا میشود. اما پس از یک نقطه خاص، تقویت متوقف می شود. فشار قوزک پا برای انطباق با یک موقعیت به طور طبیعی ناپایدار مانند پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند باعث آسیب های کوتاه مدت مانند رگ به رگ شدن مچ پا شود. با این حال، در بلند مدت، آسیب می تواند بسیار شدید باشد، ایجاد رباط و آسیب عصبی .

باعث ایجاد شست چمبری می شوند

وضعیتی است که در آن یکی از انگشتان خم یا قوس به سمت پایین را ایجاد می کند که یکی از عواقب کفش پاشنه بلند به شمار می رود. این می تواند باعث درد و ناراحتی هنگام راه رفتن شود. اگر چه بعضی از مردم با شست چمبری متولد می شوند، اما در بسیاری پوشیدن کفش های پاشنه بلند و تنگ آن را تشدید می کند.

راه رفتن طبیعی را تغییر می دهند

پوشیدن کفش های پاشنه بلند، طرز راه رفتن را تغییر می دهد. صدای پای طبیعی شما، یا “راه رفتن”، با توجه به تغییر در مرکز ثقل شما، به صورت منقطع تری تبدیل می شود. هر بار که یک قدم بردارید، در حال افتادن هستید.

زمانی که روی پا هستید، “سریع تر” سقوط می کنید، به این معنی که به قدم های کوتاه و سریع تر نیاز دارید تا تعادل لازم را حفظ کنید. چیزی که در مورد راه رفتن تغییر می کند این است که در طول زمان می تواند منجر به آسیب استخوان و اعصاب در مناطق مختلف بدن شود.

منجر به کمر درد و لغزش مهره ها می شود

کفش های پاشنه بلند بسیار خطرناک هستند. برای اینکه بتوانید در مسافت های طولانی راه بروید بهتر است کفش اسپورت پا کنید اما اگر کفش پاشنه بلند پا کنید دچار کمر درد می شوید.

عوارض جانبی منفی پوشیدن کفش پاشنه بلند در سراسر بدن، از جابجایی مهره ها تا ستون فقرات و لگن ،انگشتان شماست.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات