پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » عقاید عجیب افتادن دندان!!

عقاید عجیب افتادن دندان!!

خواندنی ها | 1398-04-30 | ۸۷۶ بازدید | نظرات

یکی از خاطره انگیزترین لحظات در دوران کودکی خاطره افتادن دندان است، بنابراین زمانی که دندان کودکتان افتاد سعی نکنید این داستان را جعل کنید. از داستان‌های قدیمی استفاده کنید یا یک سنت جدید برای خود بسازید. در منطقه‌ی زندگی شما چه رسم و رسومی در مورد دندان‌های افتاده وجود دارد؟ در ادامه  از عقاید و روسم عجیب بعضی از کشورهاصحبت می کنیم. شاید شما هم بخواهید با فرزند خود یکی از رسوم زیر را بجا بیاورید.

 

عکس, عقاید عجیب افتادن دندان!!

آرژانتین

در آرژانتین کودکان دندان‌های خود را در یک لیوان آب قرار می‌دهند. در شب “ال راتونسیتو”، یک موش کوچک آب را خواهد نوشید و با برداشتن دندان مقداری سکه یا شیرینی در داخل لیوان کوچک باقی خواهد گذاشت.
مصر

کودکان مصری دندان خود را داخل دستمالی پیچیده و به بیرون می‌برند. سپس دندان خود را به سمت خورشید پرتاب کرده و از او می‌خواهند که دندان‌های بوفالویی آن‌ها را گرفته و یک دندان پرنده به آن‌ها بدهد. این داستان شبیه داستان بسیاری از کشورهای خاورمیانه است که دندان خود را به سمت خورشید پرتاب می‌کنند، به امید آنکه دندانی که به آن‌ها بازگردانده می‌شود سبب لبخند براق‌تری شود.
یونان

کودکان در یونان برای شانس بهتر دندان‌های خود را به روی پشت‌بام پرت می‌کنند. سپس آرزو می‌کنند که دندان‌های بزرگ‌سالی آن‌ها محکم و سالم شود.

اندونزی

کودکان اندونزیایی دندان‌های خود را به پشت سرشان یا بالای پشت‌بام خانه‌ها پرت می‌کنند. اگر دندان را به‌صورت صاف پرت کنند در آینده دندان‌های دائمی صافی خواهند داشت و اگر آن را کج پرت کنند، دندان دائمی آن‌ها کج رشد می‌کند.

پاکستان

کودکان در پاکستان دندان افتاده خود را در داخل یک پارچه کتان پیچیده و سپس برای داشتن شانسی خوب، در هنگام طلوع خورشید آن را به داخل نزدیک‌ترین رودخانه می‌اندازند.
نیجریه

کودکان در نیجریه یک سنت جالب دارند. اگر شما یک پسر باشید، شما دندان را با ۸ سنگ در مشتتان نگه می‌دارید، دختران دندان را با ۶ سنگ در مشت خود حفظ می‌کنند. سپس کودک چشمان خود را می‌بندد و با نجوا کردن نام خود سنگ‌هایی که در مشتش دارد را می‌شمارد. سپس می‌گوید: اوه، من می‌خواهم که دندانم بازگردد. سپس هر آنچه در مشت خود دارد را به سمت آسمان پرت کرده و با سرعت به سمتی می‌دود.

ترکیه

والدین کودکان ترک معتقدند که دندان افتاده کودکشان، آینده آن‌ها را با خود حمل می‌کند. اگر بخواهند فرزندشان در آینده دانشمند بزرگی شود، دندان کودک را در باغ یک کتابخانه یا دانشگاه دفن می‌کنند. اگر بخواهند که کودکشان یک فوتبالیست بزرگ شود، آن‌ها دندان را در یک زمین فوتبال دفن می‌کنند، اگر بخواهند که فرزندشان به دانشکده دندان‌پزشکی برود، پس می‌بایست دندان را در اطراف دانشکده پزشکی دفن کنند. در برخی فرهنگ‌ها دندان را به امید رشد دفن می‌کنند.

کودکان سرخپوستان هندی
کودکان هندی با خواهر و برادرانشان دندان افتاده را در دست گرفته و دور خانه می‌چرخند، و با ۴ مرتبه تکرار نمودن این جمله با صدای بلند آن را به بالای پشت‌بام پرتاب می‌کنند: «سگ آبی، دندان جدیدی در فک من قرار بده.» این باور از آنجایی نشات گرفت که سگ آبی دندان‌هایی قوی دارد، بنابراین کودک نیز می‌تواند چنین دندان‌هایی داشته باشد که بتواند چوب را به‌راحتی و با سرعت تکه‌تکه کند.

چین

کودکان چینی دندان‌های بالایی خود را زیر پایه‌تخت و دندان‌های پایینی را روی سقف می‌اندازند. با این کار آن‌ها امیدوار به رشد سریع‌تر دندان‌های دائمی خود می‌شوند.
لیتوانی

کودکان در لیتوانی دندان خود را به‌عنوان یک سوغاتی نگاه می‌دارند.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات