پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » طرز تهیه چند نوشیدنی خنک خانگی

طرز تهیه چند نوشیدنی خنک خانگی

خواندنی ها | 1398-04-19 | ۲۱۶۷ بازدید | نظرات

۱.نوشیدنی سرکه انگبین یا سکنجبین
مواد لازم:
سرکه – ۱ لیوان آب – ۱ لیوان عسل – ۲ لیوان و نعنا
طرز تهیه:
آب و سرکه را در قابلمه ریخته و روی حرارت متوسط میگذاریم. عسل را هم به این مواد اضافه کرده و زمانی که به نقطه جوش رسیدند حرارت زیر قابلمه را کم کرده و اجازه می دهیم تا قوام بیاید. حدودا زمانی که حجم مایه ما یک چهارم بشود قوام شربت مناسب است.
نعناء تازه همراه با ساقه که از قبل شسته ایم درون شربت قوام آمده قرار میدهیم. اجازه میدهیم نعناء درون این شربت چند ساعت بماند. پس از چند ساعت و زمانی که شربت کاملا سرد شد دسته های نعناء را از شربت بیرون آورده، آن را صاف میکنیم و برای نگهداری طولانی مدت در یخچال قرار میدهیم. برای مصرف این نوشیدنی را بسته با ضائقه خود با آب رقیق کنید.

۲. نوشیدنی بهار نارنج
مواد لازم:
عرق بهارنارنج – ۲ لیوان شکر – ۵ لیوان آب – ۳ لیوان آبلیمو – یک قاشق سوپ خوری
طرز تهیه:
آب و عرق بهارنارنج و شکر را روی حرارت گذاشته و میگذاریم آنقدر بجوشد که قوام بیاید. غلظت شربت بهار نارنج کمی رقیق تر از شربت آلبالوست. حدود یک ربع قبل از قوام آمدن ، آبلیمو را اضافه کنید. شربت را در یخچال نگهداری کنید و هرزمان که نیاز دارید میتوانید این نوشیدنی خنک را با آب رقیق کرده و میل کنید.

عکس, طرز تهیه چند نوشیدنی خنک خانگی

 

۳- نوشیدنی سکنجبین و خیار
مواد لازم:
لیموترش   ۶ عدد – عرق نعنا نصف پیمانه  شکر – حداقل نصف پیمانه– آب گاز دار و یا آب معمولی ۳ پیمانه – قطعات یخ به مقدار کافی
طرز تهیه:
عرق نعنا را به همراه لیموی پوست گرفته و شکر و خیار با پوست داخل مخلوط کن ریخته و حسابی مخلوط می کنیم. سپس مواد را داخل لیوان ریخته و آب و به میزان دلخواه سکنجبین به آن اضافه کنید. قطعات یخ برای سرد شدن نوشیدنی است.

۴-نوشیدنی هویج و پرتقال و زنجبیل

مواد لازم:
هویج – ۲ عدد – سیب(بزرگ) نصف یک عدد– پرتقال ۱ عدد– پودر زنجبیل یک هشتم قاشق چایخوری
طرز تهیه:
آب هر سه میوه را گرفته، پودر زنجبیل را به آنها اضافه کرده و به صورت خنک سرو کنید. اگر عطر زنجبیل را دوست دارید می توانید از زنجبیل تازه کمک بگیرید. به این صورت که زنجبیل تازه را رنده کرده و به آب میوه ها اضافه کنید.

۵- نوشیدنی خنک موهیتو
مواد لازم:
لیمو – ۱ عدد
شکر – ۲ قاشق غذاخوری
آب گازدار(سودا)
برگ تازه نعنا
طرز تهیه:
یک سوم از لیمو را جدا کرده و به صورت کاملا کوچک و ریز خرد می کنیم.در یک لیوان لیموهای خرد شده و شکر و برگ های نعنا را ریخته و لیوان را از یخ پر میکنیم. سپس آب گازدار را داخل لیوان ریخته و خوب هم می زنیم. نوشیدنی خنک و خوشمزه شما آماده است. نوش جان

۶-  نوشیدنی خنک بیدمشک
مواد لازم:
عرق بید مشک – نیم کیلو
آب – نیم لیتر(۲ لیوان)
شکر – ۱.۵ کیلو
طرز تهیه:
در این دستور نوع خاصی از شربت بیدمشک با طعم و عطری فوق العاده را آموزش می دهیم. ابتدا شکر و آب را در قابلمه ریخته و روی حرارت متوسط می گذاریم تا قوام بیاید. اگر بر دیواره قابلمه شکرک دیدید نگران نباشید. وقتی شهد ما آماده شد عرق بید مشک را به آن اضافه می کنیم. شربت بیدمشک شما آماده است. با توجه به ذائقه و سلیقه خود می توانید به هر اندازه که نیاز دارید این شربت را با آب رقیق کرده و میل کنید. در صورت تمایل می توانید به شربتتان کمی گلاب یا زعفران آب کرده و یا هردوی آنها را به این نوشیدنی اضافه کنید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات