پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » طرز تهیه آب نبات شکری با پوست مرکبات

طرز تهیه آب نبات شکری با پوست مرکبات

خواندنی ها | 1398-09-23 | ۹۰۷ بازدید | نظرات

عکس, طرز تهیه آب نبات شکری با پوست مرکبات
مواد لازم
پرتقال: ۴ عدد (می‌توانید از تعداد برابر پرتقال و گریب فروت استفاده کنید)
لیموی زرد: ۴ عدد
شکر: ۲ پیمانه
آب: ۱ پیمانه (برای شربت)
شکر ریز برای پوشش روی آن‌ها
طرز تهیه آب‌نبات پوست پرتقال و انواع مرکبات
طرز تهیه
۱. دو انتهای مرکبات را جدا کنید. پوست آن‌ها را به صورت ۴ برش عمودی یا بیشتر، برش بزنید که این بسته به اندازه میوه است. پوست سفید آن‌ها را جدا کنید. این پوست موجب تلخی آن‌ها می‌شود. البته موقع بلانچ کردن تلخی آن‌ها کم می‌شود. توجه کنید اگر پوست سفید را جدا کنید، موقع تبدیل شدن به پوست‌های نازک سفت‌تر شده و چرمی‌تر می‌شوند. پوست‌ها را به نوار‌های نیم سانتی برش بزنید. مقداری پوست مرکبات را برای خوردن، کلوجه، آب گرفتن و … نگه دارید).
۲. این پوست‌ها را داخل قابلمه آب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. آن‌ها را در آبکش ریخته و آب را کاملا تخلیه کرده و دور بریزید. آن‌ها را بشویید. این فرایند را یک یا دو بر دیگر تکرار کنید تا طعم تلخ کاهش یابد.
۳. آب تازه و شکر را داخل قابلمه بریزید و آن‌ها را به جوش برسانید. چند دقیقه بگذارید بجوشد تا شکر حل شود. بعد از حل شدن شکر، پوست مرکبات را اضافه کنید، حرارت را کاهش دهید تا به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به آرامی قل بخورند. گاهی آن‌ها را بهم بزنید. تا زمانی که پوست مرکبات نرم شوند و شربت هم کمی حالت شربت سبک داشته باشد.
۴. از یک کفگیر سوراخ استفاده کنید تا چندین پوست پرتقال را در یک زمان برداشته و شربت اضافی از سوراخ کفگیر به مدت چند ثانیه از آن خارج شود. پوست‌های مرکباتی داغ و مرطوب را داخل کاسه شکر بگذارید و آن‌ها را داخل شکر بغلتانید تا شکری شوند.
۵. پوست مرکبات شکری را روی توری شیرینی پزی یا توری کباب‌پزی بگذارید تا خنک شده و به طور کامل خشک شوند. ۱ تا ۲ روز بگذارید روی توری بمانند.
۶. آن‌ها را داخل ظرفی دربسته در جایی خنک و خشک بگذارید. به این ترتیب می‌توانید آب‌نبات پوست پرتقال را به مدت یک ماه نگهداری کرد. اگر آن‌ها را در فریزر بگذارید می‌توانید به مدت چند ماه نگهداری کنید.
نکات مهم
اگر متوجه شدید که آب‌نبات پوست پرتقال پس از مدتی سفت شده، نگران نباشید؛ آن‌ها وقتی بمانند نرم می‌شود و بخصوص وقتی که در دستورالعمل‌های شیرینی و آشپزی استفاده شوند.
برای اینکه آب‌نبات پوست پرتقال شما نرمتر شود، زمان خشک شدن را محدود کرده و مرحله ریختن شکر روی آن‌ها را حذف کنید سپس آن‌ها را داخل کیسه زیپ لاک بریزید و در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.
خلال شیرین شده تقریبا با چنین روشی درست می‌شود، اما خلال‌های مخصوص شیرین پلو معمولا نازک‌تر و کم عرض‌تر هستند و همچنین روی آن‌ها شکر پاشیده نمی‌شود همچنین خشک نمی‌شوند. شما می‌توانید از همین روش با توصیفی که گفته شد، برای درست کردن خلال استفاده کنید.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات