پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » طرح استانداری برای عقیم کردن زنان کارتن خواب تهرانی

طرح استانداری برای عقیم کردن زنان کارتن خواب تهرانی

اخبار | 1395-10-13 | ۱۱۷۵ بازدید | نظرات

معاون استاندار تهران اعلام کرد که لازم است برای کنترل آسیب‌های اجتماعی، زنان کارتن خواب پایتخت با رضایت خود آنها عقیم شوند.

عکس, طرح استانداری برای عقیم کردن زنان کارتن خواب تهرانی

در ادامه واکنش‌ها به گزارش‌هایی درباره وضعیت کارتن خوابها و بی‌خانمان‌ها در تهران، سیاوش شهریور، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری تهران به خبرگزاری ایلنا گفت که زنان کارتن خواب تن فروشی می کنند و به همین دلیل باید آنها را قانع کرد که از بچه دار شدن جلوگیری کنند.

او با بیان اینکه این زنان علاوه بر توزیع مواد مخدر، خودشان هم مصرف می‌کنند و به روسپی گری نیز مشغول هستند، افزود: «بالای ۲۰ درصد این زنان ایدز دارند و انواع و اقسام بیماری را گسترش می‌دهند.»

آقای شهریور گفت: «برخی از این زنان علاوه بر اعتیاد و کارتن‌خوابی و توسعه فحشا، عین ماشین جوجه‌کشی بچه تولید می‌کنند و چون بچه‌ها سرپرست ندارند، به فروش می‌رسند.»

او همچنین به نقل قولی از معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ایران در این باره اشاره کرد و گفت که اگر خانم مولاوردی هم چنین بحثی را مطرح کرده است که با رضایت زنان کارتن خواب این کار صورت بگیرد، به این دلیل است که در شهر تهران زنانی وجود دارند که معتاد، کارتن‌خواب و تن‌فروش هستند.

این مدیر استانداری تهران اضافه کرد که اگر زنی نتواند فرزندش را بزرگ کند و مجبور باشد آن را بفروشد، بگوید که حاضر است عقیم شود، بهتر است این کار انجام شود تا چرا که دست کم شاهد بچه‌ای مریض، بحران زده و بدون سرپرست نخواهیم بود.

او با تاکید بر اینکه بسیاری از واقعیت‌های جامعه را نمی‌توان به طور علنی گفت، اضافه کرد: «جوانی که نا‌امید و بیکار است و سنش ۴۰ سال شده و شریک جنسی ندارد، باید به فرد آموزش دهیم که از وسایل پیشگیری استفاده شود که حداقل مریض نشود.»


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات