پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » شکل موها نشان دهنده چه بیماریهایی است؟

شکل موها نشان دهنده چه بیماریهایی است؟

سلامت | ۴ اسفند۱۳۹۵ | 509 بازدید | نظرات

در این گزارش رابطه بین شکل موها و بیماری های احتمالی موجود را خواهید دید.

image شکل موها نشان دهنده چه بیماریهایی است؟

موهای شکننده

اختلال عملکرد غده تیروئید، احتمال ابتلاء به سندرم کوشینگ، کمبود ویتامین C و کمبود روی از دلایل شکنندگی مو می باشند.

خاکستری شدن زودرس موها

سفید و خاکستری شدن زودرس موها نشان می دهد که شما تحت فشارهای عصبی شدید هستید. به این نکته توجه داشته باشید که موهای سر بلافاصله پس از فشار های عصبی سفید نمی شوند بلکه این فرآیند معمولا سه تا شش ماه طول می کشد.

شوره و خارش سر

اگر شوره های سفید یا زرد را بر روی شانه های خود مشاهده کردید این نشان می دهد که پوست سر شما خشک است و به استفاده از شامپوی ضد شوره احتیاج دارید.

موهای آسیب دیده

اگر موهایتان آسیب دیده و به راحتی می شکند این بدان معناست که به مقدار کافی آب نمی نوشید و غذاهای سالم نمی خورید. توصیه می شود که بادام، آواکادو، تخم مرغ و تخم کتان را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

موهای کامل و بی‌نقص

موهای کامل و بی نقص به دو نکته اشاره می کنند؛ این طبیعت شما ست و از والدین خود به ارث برده اید و یا این که به موهای تان توجه کافی مبذول داشته اید و یا ممکن است هر دو مورد درباره شما صدق کند.

ریزش مو

اگر از ریزشمو رنج می برید، این نشان می دهد که شما در محیط کار و یا دانشگاه تحت فشار هستید، کم خونی و فقر آهن و یا عوامل ژنتیکی در ریزش موهای سر مؤثر است.

کم پشت شدن موها

کمبود پروتئین های ضروری بدن، اختلال در عملکرد هورمون ها، افزایش ترشح تستوسترون از جمله دلایل کم پشت شدن مو و ریزش آن در طول زمان است که گاه منجر به کچلی می شود.


مطالب پربازدید

نظرات