پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » شهری که ایده زندگی در میان ابرها را به واقعیت تبدیل میکند

شهری که ایده زندگی در میان ابرها را به واقعیت تبدیل میکند

خواندنی ها | ۱۸ آبان۱۳۹۴ | 761 بازدید | نظرات

“شهر ابری” نام آسمانخراشی با چند کاربری مختلف است که می تواند ایده زندگی در میان ابرها را به واقعیت تبدیل کند. این مجموعه ۶۵ طبقه چند منظوره به واحدهایی که در چندین خوشه قرار گرفته اند و این خوشه ها می توانند خارج از حجم اصلی ساختمان قرار بگیرند، مجهز شده و ظاهری همانند ابرهایی در آسمان ایجاد می کند. این پروژه توسط اتحادیه معماران قزاقستان در جشنواره جهانی معماری حضور داشته است.

image شهری که ایده زندگی در میان ابرها را به واقعیت تبدیل میکند

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، جشنواره جهانی معماری به تازگی ۳۳۸ پروژه را معرفی کرده است که فهرست کوتاه جوایز طراحی سالانه آن را شکل می دهند. در میان پروژه های موجود از تپه های کریستالی تا زیست‌بوم های شهری باشکوه، شهر ابری یکی از برترین پروژه ها در حوزه ای بوده است که بر طراحی های آینده‌نگر متمرکز بوده اند.

image شهری که ایده زندگی در میان ابرها را به واقعیت تبدیل میکند

برج ۶۵ طبقه شهر ابری از بلوک های تشکیل شده که منزلگاهی برای کاربردهای مختلف هستند و نه تنها واحدهای مسکونی، اداری، هتل ها و مراکز خرید را از یکدیگر جدا می سازند بلکه به طور همزمان اجازه ورود نور خورشید به فضای داخلی ساختمان را می دهند. با شبیه سازی شکل و آرایش ابر، این پروژه سطح مناسبی از منافذ را برای شکل گیری فضاهای مختلف، بالکن ها و فضاهای سبز فراهم می کند. این ساختار جذاب تنوعی را ایجاد می کند که به ندرت در طراحی آسمانخراش ها دیده می شود.

image شهری که ایده زندگی در میان ابرها را به واقعیت تبدیل میکند


مطالب پربازدید

نظرات