پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » شناختن شخصیت آدم ها از روی پست های اینستاگرام

شناختن شخصیت آدم ها از روی پست های اینستاگرام

خواندنی ها | 1396-02-08 | ۲۳۶۸ بازدید | نظرات

تصاویری که در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر پست می کنیم چیزهای زیادی درباره شخصیت و علایق ما می گوید و بسیاری از پیچیدگی های درونی و آرزوهای مان که خودمان هم از آن ها اطلاع نداریم را بازگو می کند. رایج ترین عکس هایی در شبکه های اجتماعی پست می شود به شرح زیر است.

عکس, شناختن شخصیت آدم ها از روی پست های اینستاگرام

انواع سلفی (سلفی در آینه، آسانسور و…)

کسانی که اکثر اوقات تصاویر سلفی از خودشان در شبکه اجتماعی پست می کنند نشان می دهند که بیش از اندازه نیاز به شناخت و تایید از سوی دیگران دارند. آن ها افرادی خود محور و مغرور هستند.

عکس های دو نفره

این تصاویر یعنی به نمایش گذاشتن رابطه و به این روش می خواهید به دنیا بگویید که من تنها نیستم، من دوست داشتنی و قابل تحسین هستم. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که تصاویر زیادی از این قبیل در صفحه خود پست می کنید از خودتان بپرسید: چه نیازی به این کار دارم؟ با این تصاویر چه می خواهم به مردم بگویم؟ شاید می خواهید چیزی را به همسرتان ثابت کنید یا می خواهید در بین دوستانتان برنده به حساب بیایید.

عکس های گروهی

اگر بیشتر عکس های ارسالی شما عکس های گروهی از مهمانی ها و دورهمی های دوستانه است یعنی شما دچار یک پوچی و تنهایی درونی هستید. شاید هم می خواهید به دنیا بگویید: من به عنوان بخشی از این گروه انتخاب شده ام و این بسیار تحسین برانگیز است.

عکس بچه

دو نکته در این عکس ها هست. اگر عکس بچگی خودتان را به عنوان عکس پروفایل انتخاب کرده باشید نشان می دهید که از زندگی در جوانی و مسئولیت هایش خسته شده اید. یک آرزویی در ناخودآگاهتان دارید که دوست دارید به کودکی برگردید و مراقبتان باشند. نکته دیگر: اگر عکس های کودکتان را در شبکه های اجتماعی ارسال می کنید می خواهید بگویید که من یک مادر هستم و این یکی از بزرگ ترین یافته های من در زندگی است.

عکس حیوانات و حیوان خانگی

اگر یک مرد عکس یک حیوان وحشی مثل گرگ را در پروفایل خود قرار دهد می خواهد قوی بودنش را به دیگران ثابت کند در حالی که در واقعیت اینگونه نیست. اگر یک زن عکس حیوانات با مزه و دوست داشتنی را در صفحه خود پست کند نشان دهنده احساساتی و مهربان بودن اوست.

طبیعت

کسانی که عکس های زیادی از طبیعت در صفحه اینستاگرام خود دارند نشان می دهند که از زندگی به اندازه کافی رضایت دارند. زندگی کی موفقیت است و باید طبیعت را ستایش کرد. البته ممکن است این عکس ها نشاندهنده خستگی شما از زنگی کسل کننده و تکراری روزمره هم باشد.

عکس های سفر

برخی با این تصاویر می خواهند موقعیت اجتماعی خودشان را نشان دهند اما برخی می خواهند احساسی که از یک سفر تجربه کرده اند را با دیگران به اشتراک بگذارند.

عکس با پشت زمینه اجناس گرانبها و ماشین های گران قیمت

با این روش به دنیا می گویید که انسان موفقی هستید و می خواهید موقعیت اجتماعی تان را به دیگران نشان دهید.

عکس غذا

اگر عکس غذا از یک رستوران گران قیمت و لوکس باشد می خواهید پیشرفت موقعیت اجتماعی خودتان را نشان دهید. اگر هم عکس از غذای خانگی تان باشد تصمیم دارید به دیگران بگویید زندگی من هم به اندازه زندگی دیگران عالی و بی نقص است و در آشپزخانه هم به اندازه شاغل بودن لذت بخش است.

عکس های خنده دار

کسانی که عکس های خنده دار از خودشان پست می کنند اعتماد به نفس بالایی دارند به خصوص اگر آن فرد یک خانم باشد. شاید هم دلیلش این باشد که می خندید تا مشکلاتتان را پنهان کرده باشید.

عکس در محل کار

کسانی که بیشتر عکس از محل کار و عکس های رسمی پست می کنند زندگی شغلی شان برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد و بسیار بلندپرواز هستند.

عکس های واقعی بدون ادیت و فتوشاپ

کسانی که عکس های بدون فیلترینگ از خودشان پست می کنند نشان می دهند که خودشان را همان گونه که هستند پذیرفته اند. کسانی هم که عکس پروفایل خود را به مدت خیلی طولانی تغییر نمی دهند نشان می دهند که نیازی به خودنمایی ندارند و به بلوغ اخلاقی رسیده اند. آن ها ترجیح می دهند به جای عکس گرفتن از لحظات زندگی خود و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران از زندگی لذت ببرند.


مطالب پربازدید

نظرات