پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » سه کشور معروف جهان که به زودی نابود خواهند شد

سه کشور معروف جهان که به زودی نابود خواهند شد

خواندنی ها | ۱۰ مرداد۱۳۹۸ | 416 بازدید | نظرات

گرمایش کره زمین خطر بزرگی برای کره زمین محسوب می شوداکثر کشورهای جهان این خطر را فهمیده اندو در صددکاهش تولید گازهای گلخانه ای هستند اما افرادی مخالف سرسخت اینکارند با گرمایش زمین و ذوب شدن یخچالهای طبیعی و بالا آمدن آب مکانهایی در جهان هستند که در معرض نابودی قرار گرفته اند که در زیر نام اسم این سه کشور معروف را نام میبریم:
مالدیو

عکس, سه کشور معروف جهان که به زودی نابود خواهند شد
وسعت: ۲۹۸کیلومترمربع جمعیت: ۴۳۰هزار نفر زمان باقیمانده تا نابودی: ۲۰سال

کشور مالدیو مجموعه‌ای از ۱۱۰۰جزیره در غرب هندوستان است. سطح آب این دریاچه آن‌قدر پایین است که اهالی آن را با لقب «ساکنان پست‌ترین زمین دنیا» می‌شناسند. ارتفاع بلندترین نقطه مالدیو از سطح دریا کمتر از یک‌و‌نیم متر است و جمعیت افراد بومی‌ ساکن کشور، حدود ۳۳۰هزار نفر. به جز این، عده‌ای کارگر غیربومی در جزیره ساکن هستند که معمولا در آمارها نامی از آنها نیست. مالدیو بیشتر از بقیه کشورها در معرض توجه بوده تا جایی که درباره‌ خطر نابودی آن یک مستند تلویزیونی تهیه کرده‌اند. برای نابودی کل کشور مالدیو فقط کافی است سطح آب یک متر و نیم دیگر بالا بیاید. این یعنی در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۲۰سال دیگر تمام کشور زیر آب می‌رود.

ونیز
ونیز به شهر کانال‌ها مشهور است و با جمعیتی بالغ بر ۲۷۱، ۶۶۳ نفر مرکز ناحیه وِنِتو است. ونیز این شهر رویایی دیدنی به دلیل افزایش سطح آب در حال غرق شدن بوده و بناهای زیبا  و تاریخی  آن رو به خرابی است و اگر چاره ای برای آن پیدا نکنند طی هشتاد سال ونیز کلا زیر آب خواهد رفت.

جنگل های ماداگاسکار

جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار جزیره‌ای است واقع در جنوب شرق آفریقا، در میان آب‌های اقیانوس هند، شرق موزامبیک، پایتخت این کشور شهر آنتاناناریوو با ،۱٬۴۰۳٬۰۰۰ نفر می‌باشد. مساحت ماداگاسکار ۵۹۲٬۸۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۲۲۰، ۱۰۴، ۵۵ نفر است. این جنگل ها  نسبت به سال گذشته حدود سه درصد و از سال ۲۰۱۰ تاکنون حدود هفده درصد تخریب شده است که با این روند تنها طی ۳۸ سال آینده بطور کل نابود خواهند شد.

 


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات