پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » سریعترین روش ها برای برق انداختن ماشین در خانه

سریعترین روش ها برای برق انداختن ماشین در خانه

خواندنی ها | 1398-04-23 | ۲۴۸۶ بازدید | نظرات

شما می توانید با چند روش ساده و صرفه جویی در هزینه ها داخل و خارج ماشین خود را در خانه تمیز و براق کنید بدون آنکه ماشین را به کارواش ببرید. در این مطلب چند ترفند ساده اما اساسی برای برق انداختن ماشین به شما پیشنهاد می کنیم:

 

عکس, سریعترین روش ها برای برق انداختن ماشین در خانه

برق انداختن ماشین با نرم کننده مو
اگر می خواهید تا مدت ها از شستشوی ماشینتان خلاص شوید و ماشین شما براق تر از قبل شود به جای شستشوی آن با مواد شوینده از نرم کننده مو استفاده کنید.

تمیز کردن شیشه های ماشین با دستمال مرطوب آرایشی
شاید باور پذیر نباشد اما می توانید امتحان کنید و شیشه های اتومبیل خود را با دستمال های مرطوب آرایشی تمیز کنید. این روش ساده سبب می شود شیشه هایتان از تمیزی برق بزنند.

مایع شیشه شوربرای شستشوی چراغ اتومبیل
اگر می خواهید چراغ های اتومبیل تان نور شفافی بتاباند و تمیز شود بهترین روش استفاده از مایع شیشه شوربرای شستشوی آنهاست.

براق شدن شیشه ها با مخلوط الکل و مایع ظرفشویی
۴ پیمانه الکل و ۲ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی ترکیب ایده آلی برای شستشوی شیشه ها است. مخزن شیشه شور اتومبیل را با این مخلوط پر کنید تا موقع باران، شیشه ها پر لک نشوند.

تمیز کردن لاستیک ماشین با نوشابه
برای تمیز کردن لاستیک های ماشین مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک ها بکشید این کار سبب برق زدن لاستیک ماشین می شود . همچنین می توانید برای از بین بردن لکه لاستیک های حاشیه شیشه ها از نوشابه استفاده کنید تا به خوبی برق بزنداما دقت کنید نوشابه روی بدنه ماشین نریزد چون رنگ آن را از بین می برد.

شستشوی بدنه ماشین با جوش شیرین
برای اینکه بدنه ماشینتان تمیز شود و برق بزند ۱/۴پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرف شویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید و آن را خوب تکان دهید و به آن ۲ لیتر آب اضافه کنید. سپس اتومبیل تان را با این محلول بشویید . خواهید دید اتومبیل شما از تمیزی برق می زند.
از بین بردن لک شیشه های خودرو در روزهای بارانی
قبل ازآمدن باران و لک شدن شیشه هایتان یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در اتومبیل نگه دارید تا در هنگام بارش باران و لک زدن شیشه ها از آن استفاده کنید. شما نمی توانید باران را پیش بینی کنید اما می توانید روشی به کار بگیرید تا شیشه ها در باران لک نزنند .محتوی این بطری را روی شیشه ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

شستشوی بدنه اتومبیل با آب و صابون
دوده ها، روغن های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه اتومبیل می نشینند و رنگ بدنه را به مرور زمان کدر می کنند . این لکه ها را با یک دستمال پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ اتومبیل کدر نشود.
تمیز ماندن داخل خودرو با نصب کیسه های زباله مخصوص
در بازار کیسه های زباله مخصوص اتومبیلی وجود دارند که با نواری به دنده وصل می شوند. خاصیت این کیسه ها این است که از کثیف شدن خودرو جلوگیری می کند چرا که آشغال ها را در آن ها می ریزیم.

خوشبو شدن محفظه داخل اتومبیل با قهوه
بهترین بوگیر برای ماشین ترکیب عطر قهوه و عطرغیر روغنی محبوب خودتان، است. برای این کار دانه های قهوه آسیاب نشده را داخل یک توری بریزید و روی دانه ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید.
بهترین زمان شستشوی ماشین
بهترین زمان شستشوی ماشین هنگامی است که موتور ماشین داغ نیست . بهتر است اتومبیل را در روزهای گرم بشویید و بعد از شستشو سریع خشک کنید تا بدنه ماشین لک نزند.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات