پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

خواندنی ها | ۱۱ دی۱۳۹۵ | 3157 بازدید | نظرات

یک عاشقانه آرام نوشته نادر ابراهیمی

عکس, زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

از رمان های معروف نادر ابراهیم کتاب یک عاشقانه آرام وی می‌باشد. داستان معلم ادبیات و گیله مردی مبارز که عاشق دختری آذری می‌شود. جملات زیبا و عمیق این کتاب باعث معروفیت این اثر شده است و قوت اصلی کتاب لحن و بیان فوق‌العاده زیبای نادر ابراهیمی است. سراسر متن این کتاب مکالمه این زوج عاشق پیرامون موضوعات مختلف آرامش را به خواننده هدیه می‌کند. در جاهای مختلف کتاب نویسنده کتاب‌هایی از دیگر نویسندگان را با ظرافت و قلم دلنشین خود معرفی کرده و باعث ترغیب خواننده به خواندن چندین کتاب دیگر می‌شود.

بخشی ازداستان: کتاب یک عاشقانه آرام در مورد گیله مردی مبارز است که عاشق عسل دختر آذری زیبا و سیاسی مسلک می‌شود. موضوع کل کتاب روند مرحله به مرحله و برنامه‌ریزی‌های زندگی مبتنی بر عشق این دو نفر است که با زبانی شاعرانه بیان می‌شود. گیله مرد و بانوی آذری عاشقانی هستند که ضمن مبارزه با زمان سعی می‌کنند در تمام لحظه‌های با هم بودن عاشق هم باشند و نگذارند عشقشان به رخوت و عادت کشیده شود ….

سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی

عکس, زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

سمفونی مردگان یکی از رمان های معروف ایرانی نوشته عباس معروفی، درباره دردسرهای یک روشنفکر است که از دید چند شخصیت روایت می‌شود. این کتاب با آیه‌ای از قرآن در مورد قتل هابیل از سوره مائده شروع می‌شود.

بخشی از داستان: ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده؛ در ساعت پنج و نیم بعد از ظهر تیرماه سال ۱۳۲۵. ساعت سر در کلیسا سال‌ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است؛ اما زمان همچنان می‌گذرد. در سمفونی مردگان خانواده‌ای نشان داده می‌شود که در خفقان زندگی می‌کنند و روشنفکری بندرت در آن‌ها پیدا می‌شود. این کتاب دردسرهای یک روشنفکر سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۳۰ را از منظر دید چند شخصیت مختلف داستان روایت می‌کند. در این رمان شخصیت اصلی داستان اورهان شاعر جوان و عاشقی است که گرفتار خشم پدر سنتی خود و درگیری با برادرش می‌شود…

بامدادخمار نوشته فتانه حاج سیدجوادی

عکس, زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

بامداد خمار یکی از پرفروش‌ترین رمان‌ های معروف معاصر ایران است و به همین دلیل از ادبیات عامه‌پسند می‌باشد. این کتاب در ۱۰ سال ۳۰۰ هزار نسخه فروش داشته و ترجمه آلمانی بامداد خمار توسط سوزان باغستانی نیز در آلمان با میانگین ۱۰ هزار نسخه بارها به چاپ رسیده‌است. این رمان با بحث‌های داغ و نقدهای بسیار روبه‌رو شده است.

بخشی ازداستان: ماجرا در روزهای نخست زمامداری رضاشاه روی می‌دهد. محبوبه، دختر بصیرالملک بافرهنگ و اشرافی عاشق یک شاگرد نجار می‌شود. خواستگارانش را رد می‌کند و در برابر خانواده آنقدر مقاومت می‌کند تا خانواده به ازدواج او رضایت می‌دهد، اما او را طرد می‌کند به طوری که نه او اجازه دارد به خانواده‌اش سری بزند و نه در هفت سال زندگی محبوبه با رحیم، کسی از خانواده به او سری می‌زند…

مجنون‌تر از فرهاد نوشته میم.بهارلویی

عکس, زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

این کتاب یکی از رمان های معروف دو جلدی است که داستان عاشقانه اصلی در کنار حواشی زیادی پی گیری می‌شود و داستان را طولانی می‌کند. شاید طولانی بودن رمان یک خواننده پر حوصله را بطلبد اما گرما و جذابیت این داستان عاشقانه مخصوصا در جلد دوم آن را جبران می‌کند.

بخشی از داستان: داستان در مورد دختری است که در خانواده‌ای پر جمعیت زندگی می‌کند و خاطراتی دردناک از کودکیش به همراه دارد. در این میان با عشق مردی به نام محراب روبرو می‌شود که شخصیتی جدی ولی عاشق پیشه دارد و در راه رسیدن این دو به یکدیگر درگیری‌ها و کشمکش‌های خانوادگی فراوانی وجود خواهد داشت. داستان گرم و شلوغ است اما جذابیت خاص خود را دارد.

دالان بهشت نوشته نازی صفوی

عکس, زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

این کتاب سومین کتاب پرفروش و یکی از رمان های معروف در ایران طی سال‌های اخیر بوده است. این کتاب می‌تواند مثل یک کتاب روانشناسی یا مشاور مطالب بسیار خوبی را در اختیار شما بگذارد چرا که معضلات یک زندگی مشترک و واکنش‌های خوب افراد در زندگی را نشان می‌دهد.

بخشی از داستان: لحظه‌هایی در زندگی هست که در ذهن آدم حک می‌شود. مثل یک عکس و تصویر همیشه توی ذهن، دست نخورده و ثابت می‌ماند و آدم به گذشته که بر می‌گردد، درست به روشنی روز اول جلوی چشمش نقش می‌بندد. خاطرات روزهای اول من و محمد چنان روشن توی ذهن من حک شد که سال‌ها بعد هم تازگی روز اول را داشت. بعدها یاد آن روزها و لحظه‌ها که می‌افتادم گرمای دست‌های با محبت، زلالی نگاهش، آهنگ مردانه و مهربان صدایش و عطر تنش چنان توی وجودم می‌پیچد که احساس می‌کردم رویم را که برگردانم باز در کنارم است.

سهم من نوشته پرینوش صنیعی

عکس, زیباترین رمان های عاشقانه ایرانی

یکی از رمان های معروف ایرانی با ژانر عاشقانه و اجتماعی کتاب سهم من است. جدا از خاصیت نثر روان و صمیمی داستان طراحی فضای داستان به گونه‌ای است که خواننده راغب است بدون وقفه داستان را دنبال کند تا از ریتم و ضرباهنگ آن کاسته نشود. علاوه بر این، ویژگی‌های روانشناسانه و همچنین اجتماعی داستان در کنار فضای ملموس و واقعی آن، به جذابیت این رمان پانصد صفحه‌ای افزوده است.

بخشی از داستان: معصومه، قهرمان داستان، در نوجوانی به همراه خانواده‌اش از قم به تهران می‌آیند. در همین دوران، او در راه مدرسه به شاگرد یک داروخانه دل می‌بازد. دخالت خانواده معصومه اما باعث می‌شود که او خیلی زود این عشق نوجوانی را فراموش کند و به سنت معمول با خواستگاری به عقد حمید که درگیر مبارزه‌ سیاسی با رژیم پهلوی است دربیاید…


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

نظرات