پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » زن باردار بعلت قصور پزشکی به طرز دردناکی جان داد

زن باردار بعلت قصور پزشکی به طرز دردناکی جان داد

اخبار | 1394-09-26 | ۹۸۶ بازدید | نظرات

هنوز دو هفته از ماجرای صدرا زاهدی‌پور، پسری که برای بخیه کردن چانه اش به بیمارستان مراجعه کرده بود اما به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان بخیه او توسط پزشک کشیده شد نگذشته، که در بیمارستان دولت در کرج با عدم پذیرش خانم باردار توسط مسئولان بیمارستان باعث مرگ او و فرزندش به خاطر انتقال به بیمارستان دیگر می‌شود.

حدود ۵۰ روز پیش خانم بارداری به بیمارستانی در شهر کرج مراجعه می کند اما بعد از پذیرش مسئولان بیمارستان عنوان می‌کنند که این زن باید به دلایل خاصی به بیمارستان دیگری منتقل شود که در نهایت این خانم خارج از بیمارستان فوت می‌کند. چندی پیش،حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ ای در مورد آخرین وضعیت پرونده می گوید: پرونده این حادثه در حال حاضر تشکیل شده و منتظر گزارش نظام پزشکی در مورد مسئولیت مدیر بیمارستان و مسئولان این مرکز درمانی در این رابطه هستیم و پزشکی قانونی نیز باید نظر خود را در مورد علت فوت این خانم اظهار کند و تاکنون رسیدگی‌ها به پایان نرسیده و پرونده در دست بررسی‌ است.

دادستان عمومی خبر داده بود

این در حالی است که& این خبر را حاجی‌رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، سیزدهم آبان ماه برای خبرنگاران شرح داده بود، اما از آنها خواست به دلیل ایجاد تنش در جامعه و نگران شدن مردم از انتشار خبر فوق خودداری کنند. وی اعلام می کند که به دنبال اطلاع از این حادثه ناگوار، دادستانی پرونده‌ای را به عنوان مدعی العموم باز کرده و با صدور دستوری ویژه برای معاون دادستان کرج، او را مامور به پیگیری و رسیدگی به این موضوع کرده است.

شاکرمی اعلام می کند: به دنبال اطلاع از حادثه فوق، یک تیم متخصص و کارشناس که در حوزه‌های سلامت، بهداشت و پزشکی و همچنین تعزیرات حکومتی تخصص دارند با مسئولیت معاونت دادستان تشکیل و به صورت ضربتی از مراکز درمانی و بیمارستانی بازدید کرده و خدمت رسانی این مراکز را بررسی می‌کنند.وی تاکید می کند: یکی از نکاتی که به شدت پیگیر آن هستیم برخورد با مراکزی است که به دلیل بضاعت برخی از بیماران آنها را پذیرش نمی‌کنند پرونده‌ای در این زمینه داشتیم که بیماری را پذیرش نکرده بودند اما دادستانی به عنوان مدعی العموم ورود کرد و افرادی که چنین تخلفی را داشتند را تحت تعقیب قرار داده و تاکید داریم که از حق مردم دفاع کنیم.

پرونده ۱۳ متهم مرگ زن باردار و نوزادش روی میز دادگاه

دیروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در باره آخرین وضعیت پرونده می‌گوید: در این حادثه برای۱۳ متهم کرج پرونده تشکیل شده و دستگاه قضایی کرج مشغول بررسی حادثه است.به گفته حمید درفشی،این افراد متهم به قصور در عدم پذیرش یک زن باردار در بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان و نیز یک بیمارستان غیر دولتی هستند.

وی در توضیح حادثه اظهار می دارد: این اتفاق دو ماه پیش می افتد و مادر باردار به دلیل عدم پذیرش در این دو بیمارستان عازم تهران می‌شود و در مسیر انتقال به تهران جان او و نوزادش از دست می رود .با شکایت خانواده این مادر&پرونده قضایی در این زمینه تشکیل شده و پرونده در حال بررسی است و ۱۳ متهم در این خصوص بازجویی شده و اکنون با قرار وثیقه آزاد هستند.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات