پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » زدن زرده تخم مرغ به موها باعث ریزش بیشتر می شود

زدن زرده تخم مرغ به موها باعث ریزش بیشتر می شود

سلامت | ۴ آذر۱۳۹۴ | 3763 بازدید | نظرات

متاسفانه این باور که گذاشتن زرده تخم مرغ به صورت تنها یا همراه با نخود خام کوبیده شده میتواند باعث تقویت و رشد موها شود هنوز هم در بیم مردم وجود دارد و عده ای هنوز هم این کار را انجام میدهند… در حالیکه این کار نه تنها سودی ندارد بلکه اگر تمیز از روی پوست سر شسته نشود ( که غالبا همین طور است) مانع رسیدن اکسیژن به پوست سر می شود…

با توسعه و پیشرفت دانش پزشکی در زمینه پوست و مو، مواد استاندارد و تاییدشده توسط مراجع ذی‌صلاح بهداشتی وارد بازار شدند که عمدتا مواد اولیه آن ها از همان گیاهان دارویی بود، با این تفاوت که مواد ناخالص و مضر آن را جدا و عصاره گیاهی موثر را وارد محصول‌هایی کرده و تغییراتی در ماده موثر گیاهی ایجاد کردند تا عوارض جانبی آن را به حداقل برسانند.

مطالعات نشان داده است، این که بعضی مردم بدون تجویز پزشک از این‌گونه داروهای گیاهی (که در عطاری‌ها فروخته می‌شود) استفاده می‌کنند، علاوه بر ایجاد عوارض‌جانبی نامناسب، تاثیر روی پوست یا موی آن هم حداقل است.
هر چند گاهی برای کسب درآمد از اسامی گیاهی (نه ویژگی گیاهی) برای محصول‌هایی استفاده می‌کنند، ولی اکثرا تاثیر بیشتری از محصول‌های مشابه که از آن اسامی استفاده نکرده‌اند، ندارند. استفاده از اسامی حنا، سیر، بابونه و… اکثرا برای فروش بیشتر است

عمدتا این محصول‌ها با مرطوب‌ کردن موها، باعث طراوت و نرمی موها می‌شوند تا به آسانی شانه شوند، یعنی همان اثری که نرم‌کننده‌های مو دارند. استفاده از بعضی موادغذایی که مصرف خوراکی آن ها مفید است، روی موهای سر یا پوست صورت بدون تاثیر است. موادی مانند زرده تخم‌مرغ، قرص ضدبارداری یا خاویار ماهی و… به جز کثیف کردن موها هیچ ارزش علمی ندارند.

کرم، صابون یا شامپوهای مورد ادعا که از خاویار، خرچنگ یا اسامی دیگر استفاده می‌کنند هم هیچ‌گونه مزیتی بر محصول‌های مشابه فاقد این نام‌ها ندارند و اکثر این ها محصول‌هایی معمولی هستند که از این اسامی به عنوان “اسم” استفاده کرده‌اند، نه این که “تاثیر” آن اسم را دارا باشند.بر خلاف تبلیغاتی که در خصوص تاثیر این  قبیل مواد و شامپوهای ویتامینه در افزایش رویش موها صورت می گیرد، استفاده ازاین مواد و حتی شامپوهای ویتامینه هیچ تاثیری بر رشد مو و تقویت فولیکول های آن ندارد.


مطالب پربازدید

نظرات