پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » روش پاک کردن لکه قهوه از روی انواع کفشها

روش پاک کردن لکه قهوه از روی انواع کفشها

خواندنی ها | 1397-05-14 | ۲۲۰۹ بازدید | نظرات

در این مطلب نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی انواع کفش ها با هر جنسی  را برای شما توضیح میدهیم.
می توانید مواد شگفت انگیزی را در انباری خود پیدا کنید، که با استفاده از آن ها لکه ی قهوه را از روی کفش هایتان پاک کنید . به دلیل این که همه ی کفش ها از یک جنس ساخته نشده اند و هر نوع پارچه به تمیز کننده مخصوصی احتیاج دارد ، یک ماده نمی تواند برای تمام انواع کفش ها کارآمد باشد ؛پس برای پاک کردن لکه قهوه از روی کفش ها با جنس های مختلف باید روشهای متفاوتی استفاده کرد.

روش پاک کردن لکه قهوه از روی کفش جیر :
جیر نوعی از چرم با پرز های نرم تر از چرم است . جیر بافت مخملی دارد و نسبت به چرم کم دوام تر است . وقتی که قهوه را روی کفش جیرتان می ریزید ، به دلیل این که خیلی گران هستند و دوام زیادی هم ندارند ، ترسناک به نظر می رسد . پاک کردن سریع لکه قهوه بهترین کاری است که میتوانید برای نجات دادن کفش هایتان انجام دهید .

به دلیل این که جیر به راحتی آسیب می بیند ، باید با مراقبت و ملاطفت با آن ها رفتار کنید . برای پاک کردن لکه قهوه از روی کفش جیر این مراحل را دنبال کنید :

۱. سریع قهوه را بعد از ریختن از روی کفش پاک کنید . به وسیله یک دستمال به آرامی قهوه را پاک کنید و اگر دستمال کثیف شد با دستمال دیگری آن را عوض کنید . پاک کردن قهوه را تا زمانی که قهوه به دستمال پس ندهد ادامه دهید . دستمال را با آب گرم خیس کنید و لکه را با آب و دستمال پاک کنید . این کار را چندین بار تکرار کنید .

۲. یک قاشق چای خوری مایع ظرف شویی ملایم را داخل یک کاسه بریزید و دو فنجان آب سرد به آن اضافه کرده و هم بزنید .

۳. دستمال را داخل این محلول بزنید ، و بر روی لکه بمالید تا کاملا پاک شود .

۴. تکه ای دستمال دیگر بردارید و با آب تمیز خیس کنید ، سپس کف باقی مانده از روی کفش را پاک کنید .

۵. یک دستمال خشک برداشته و رطوبت را با ضربه زدن بر روی کفش پاک کنید .

۶. اگر هنوز هم لکه قهوه باقی مانده است ، ترکیبی از سرکه و آب به میزان یکسان آماده کنید . دستمال را داخل این محلول بزنید و لکه را تا زمانی که کاملا از بین برود پاک کنید .

۷. پارچه را خیلی آرام بمالید زیرا حرکات شدید باعث آسیب به جیر می شود .

نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی کفش کتان سفید :
کفش کتان سفید خیلی ساده و راحت است اما به راحتی کثیف می شود . کفش های آل استار و ونس ها هم جزء این مجموعه قرار می گیرند . به دلیل این که این کفش ها از کتان ساخته شده اند ، وقتی قهوه روی آن ها می ریزد ، به راحتی لکه را جذب می کنند . این مراحل را دنبال کنید تا لکه قهوه را از روی کفش کتان سفید خود پاک کنید .

۱. بر خلاف سایر کفش های دیگر ، قبل از شروع کار اجازه دهید لکه کاملا خشک شود . اگر سریع شروع به پاک کردن لکه قهوه بکنید ، لکه به عمق پارچه نفوذ می کند و سخت تر پاک می شود .

۲. وقتی کاملا خشک شد کف کفش ها را به هم بزنید و اجازه دهید هر چیزی که کف کفش چسبیده بیفتد . یک مسواک قدیمی بردارید و قسمت های بزرگ قهوه را از روی خطوط کفش پاک کنید . مقداری یکسانی جوش شیرین و آب را حل کنید و مسواک را داخل آب زده روی لکه ماساژ دهید .

۳. پودر لباسشویی و آب سرد را با هم مخلوط کنید و لکه را باحرکات چرخشی مسواک پاک کنید .

۴. کفش را آب بکشید و در صورت نیاز این کار را دوباره انجام دهید .

۵. وقتی لکه پاک شد، می توانید کفشتان را با دست یا ماشین لباس شویی، بشویید.

۶. آنها را در محیطی که هوا به راحتی رد و بدل می شود، قرار دهید تا خشک شود. می توانید داخل کفش دستمال کاغذی یا دستمال بگذارید تا حالت آن حفظ شود.

عکس, روش پاک کردن لکه قهوه از روی انواع کفشها

راه پاک کردن لکه قهوه از روی کفش چرم :
کفش های چرم مطابق مد روز و با دوام هستند، ولی برای عمر زیاد باید خوب از آن ها نگه داری کنید . چه کفش های شما مشکی ، قهوه ای و چه روشن هستند با ادامه دادن این مراحل می توانید خیلی خوب لکه قهوه را از روی کفش چرمی پاک کنید :

۱. سریعا یک حوله کاغذی بردارید و قهوه باقی مانده را از روی کفش ها پاک کنید .

۲. وقتی به خانه برگشتید، میزان یکسانی از سرکه سفید و آب گرم را با هم مخلوط کنید .

۳. یک تکه پارچه بدون پرز را به این مایع آغشته کنید . و لکه را به وسیله این پارچه پاک کنید . از گوشه های لکه شروع کرده و به سمت مرکز آن بروید . پارچه را روی لکه نمالید ، زیرا ممکن است باعث شود لکه به عمق چرم فرو رود .

۴. مرطوب کردن را تا زمانی ادامه دهید ، که لکه کاملا پاک شود . در صورت لزوم می توانید ، پارچه را دوباره به آن محلول آغشته کنید .

۵. یک تکه پارچه بدون پرز دیگر را با آب ساده خیس کنید و روی کفش بکشید، تا سرکه باقی مانده از روی کفش پاک شود . قبل از پوشیدن مجدد کفش ، اجازه دهید کاملا خشک شود .

 


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات