پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » روش های خانگی موثر برای از بین بردن لکهای سیاه صورت

روش های خانگی موثر برای از بین بردن لکهای سیاه صورت

سلامت | 1397-05-23 | ۲۳۹۴ بازدید | نظرات

بعلت تابش آفتاب و یا جای جوش در پوست صورت لکه های سیاهی ایجاد میگردد که درمان آنها سخت و دشوار میباشد.اما با روشهای طبیعی و درمانهای خانگی به راحتی میتوان این لکه های سیاه روی پوست را از بین برد.

در این مطلب درمان های خانگی موثر برای برطرف کردن  لکه های سیاه پوستی ارائه شده است:

درمان قطعی لک صورت با ماسک زردچوبه
مواد لازم:

۱قاشق غذاخوری زردچوبه
۱ قاشق غذاخوری شیر
نصف قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
هر سه مواد را با هم ترکیب کنید ،و با استفاده از تکه ای پنبه محلول را بر روی لکه ه ای سیاه ،به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قرار دهید.برای شستشو میتوانید از یک صابون ملایم استفاده کنید.

جو دوسر و گوجه فرنگی راهی برای رفع لکه های پوستی
جو دو سر یک لایه بردار قوی است. همنطور پالپ گوجه فرنگی و لیمو دارای ویتامین cهستند، و گوجه اثر خنک کننده نیز دارد ترکیب جو دو سر، با هر دوی آنها تاثیر لایه برداری بهبود می دهد.

مواد لازم:

جو دو سر یک قاشق غذاخوری
پالپ گوجه یک قاشق غذاخوری
آب لیمو نصف قاشق غذاخوری
هر سه را با هم ترکیب کنید و طبق روش های قبلی بر روی لکه ها سیاه اعمال کنید.

آلوورا یک ضد لک قوی برای صورت
آلوورا بر روی پوست معجزه میکند ،هم از نظر زیبایی و هم سلامتی با بازسازی سلول های پوست، لکه ها را از بین می برد. مصرف مداوم این ژل پوست را شاداب و هیدراته می کند.با تکه ای پنبه، ژل آلوورا را بر روی لکه ها قرار دهید. حداقل ۱۵ دقیقه صبر کنید. هفته ای ۲ الی ۳ بار این روش را انجام دهید، تا به نتیجه دلخواه برسید.

برای درمان لکه های سیاه پوستی از آب لیمو استفاده کنید
آب لیموی تازه را بگیرید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را در ظرف قرار دهید. یک تکه پنبه را به آب لیمو آغشته کنید و بر روی لکه های سیاه قرار دهید یا به صورت مستقیم آب لیمو را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی پوست قرار دهید و سپس با آب بشویید.

بیش از ۱۵ دقیقه طول نکشد، زیرا می تواند به پوست آسیب برساند.صورت را مرطوب کنید. هر هفته این روش را انجام دهید تا نتیجه دهد اگر پوست حساسی دارید، آب لیمو را با گلاب و گلیسیرین ، به روش زیر میکس کنید.

اگر پوست حساسی دارید, قبل از استفاده لیمو را بشویید ،تا به پوست آسیب نرساند و پوست را خشک نکند. گلاب، هم آب لیمو را می شوید و هم لکه های سیاه را از بین می برد. گلیسیرین، اثر خشکی آب لیمو را خنثی و پوست را هیدراته می کند.

مواد لازم:

آب لیموی تازه، ۱ قاشق غذا خوری
گلاب، ۱ قاشق غذاخوری
گلیسیرین، ۱ قاشق غذاخوری
روش استفاده:

آب لیموی تازه را با گلاب و گلیسیرین ترکیب کنید، به جای گلاب از آب تصفیه شده نیز می توان استفاده کرد.تکه ای پنبه را در محلول خیس کرده و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی لکه ها قرار دهید.و سپس با آب بشویید.

عکس, روش های خانگی موثر برای از بین بردن لکهای سیاه صورت

آب سیب زمینی روشی برای رفع لکه های صورت
سیب زمینی ،شامل آنزیم های طبیعی و نشاسته و ویتامین C است ، آب سیب زمینی ،مانند یک اسکراب شیرین عمل می کند.پوست را لایه برداری می کند و سلول های مرده پوست را از بین می برد، همچنین لکه های سیاه.

مواد لازم:

سیب زمینی پوست کنده
رنده
طرز تهیه:

مرحله اول:سیب زمینی را پوست بکنید و رنده کنید و در یک کاسه بریزید.
مرحله دوم:آب سیب زمینی را خارج کنید. و بر روی لکه های سیاه صورت اعمال کنید.
مرحله سوم (اختیاری) :یک قاشق غذاخوری آب لیمو وعسل را به کاسه اضافه کنید. آب لیمو پوست را شفاف تر می کند. عسل خشکی پوست توسط آب لیمو را خنثی می کند و پوست را هیدراته و سالم نگه می دارد و پروسه درمان را سرعت می بخشد. تکه ای پنبه را در محلول خیس کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی لکه های سیاه قرار دهید و هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.


مطالب پربازدید

نظرات