پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » روش درست کردن اکبر جوجه در منزل

روش درست کردن اکبر جوجه در منزل

خواندنی ها | 1396-01-02 | ۱۰۴۱ بازدید | نظرات

افرادی که به شمال ایران سفر کرده باشند, حتما نام رستوران اکبر جوجه را در بین مسیرها دیده اند. اکبر جوجه لقب ابداع کننده این غذا است که شعبه های زیادی در شمال کشور دارد. اکبرجوجه اصل بسیار خوشمزه است و طرفداران زیادی دارد.

چی لازم دارم:

۱- جوجه مرغ : ۱ کیلوگرم

۲- رب انار: ۲ پیمانه

۳- روغن مایع: ۳ پیمانه

۴- لیمو ترش: ۱ کیلوگرم

۵- برنج: ۴ پیمانه

۶- نمک: به مقدار لازم

عکس, روش درست کردن اکبر جوجه در منزل

چطور بپزم:

۱- برای تهیه اکبر جوجه, ابتدا جوجه ها را تکه تکه کرده و در مقداری آبلیمو ترش و نمک بخوابانید. توصیه می شود مدت خواباندن کمتر از ۲ ساعت نباشد. هرچه جوجه ها بیشتر در آبلیمو و نمک خوابانده شود، جوجه ها خوشمزه تر و لذیذتر خواهند شد.

۲- مقداری روغن در تابه مناسب ریخته و روی حرارت قرار دهید تا روغن داغ شود. تکه های جوجه را درون روغن بچینید و حرارت را ملایم کنید. ملاحظه خواهید کرد که جوجه ها شروع به آب انداختن می کنند، اجازه دهید آب جوجه ها تبخیر شود. سپس دو طرف جوجه ها را سرخ کنید تا طلایی شوند. جوجه ها را درون ظرف مناسب قرار داده و با رب انار آن ها را تزیین کنید.

۳- برنج را به صورت آبکشی یا کته می توانید آماده کنید. برخی افراد برنج را به صورت زعفرانی طبخ می کنند. اکبر جوجه با پلو سرو می شود.

روش بیان شده، طرز تهیه اکبر جوجه اصل می باشد, با این حال برخی برای تهیه آن از زعفران و پیاز نیز استفاده می کنند. همچنین اکبرجوجه اصل را درون روغن سرخ می کنند, با این وجود در برخی رستوان ها جوجه ها را سیخ می کنند.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

نظرات