پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » روش تشخیص هندوانه رسیده و شیرین

روش تشخیص هندوانه رسیده و شیرین

خواندنی ها | 1397-05-22 | ۱۶۷۴ بازدید | نظرات

در این مطلب ترفندهای مفیدی را برای تشخیص یک هندوانه رسیده و شیرین به شما معرفی می کنیم.

هندوانه ای را انتخاب کنید که فاقد هر گونه خراش و کبودی است. دقت کنید هندوانه ای که انتخاب می کنید قسمت پایین آن دارای راه های زرد باشد و نه سفید. هندوانه رسیده و آبدار وزنی متناسب با اندازه اش ندارد و سنگین تر از اندازه آن به نظر می رسد. زمانی که به این هندوانه ضربه می زنید باید توخالی به نظر برسد.

چندین راه برای تشخیص رسیدگی و شیرینی هندوانه وجود دارد. معمولا بهترین علامت رسیدگی هندوانه تغییر رنگ پوست آن است. اگر دقت کرده باشید اغلب هندوانه های راه راه در قسمتی از پوست شان لکه بزرگ تغییر رنگ یافته ای دیده می شود که نشان دهنده سطح تماس پوست هندوانه با زمین است. اگر رنگ این قسمت سفید متمایل به سبز باشد، هندوانه نارس است اما اگر به رنگ زرد روشن متمایل به کرم باشد و خطوط هندوانه موازی و صاف و تیره تر باشد نشاندهنده رسیدگی میوه است. معمولا هندوانه های راه راه رسیده هرچه گردتر باشند شیرین تر و هر چه کشیده تر باشند آبدارتر هستند و هندوانه های با پوست مات از انواع براق آن بهترند.

در مورد هندوانه های بیضی با رنگ سبز کمرنگ که به هندوانه سفید معروفند هر چه رنگ میوه روشن تر و به سفیدی بزند، شیرین تر و آبدار تر هستند. اما انواعی از هندوانه هایی که رنگ سبز پررنگ دارند خیلی خوشمزه و ترد نیستند اما تخمه های خوبی برای برای بو دادن دارند.

روش دیگر برای تشخیص یک هندوانه خوب، توجه به دم یا همان ساقه متصل به هندوانه است. اگر دم هندوانه خشک باشد یعنی رسیده است اما اگر سبز باشد به این معناست که هندوانه زود چیده شده و نارس است.

هر چه هندوانه سبک تر باشد پوست نازک تری دارد و اگر در اثر ضربه زدن به هندوانه، صدای بم و خفه ای شنیدید آن هندوانه نارس و پوست کلفت یا خیلی رسیده و پوک است که بسته به فصل عرضه آن این موضوع قابل تشخیص است، اما اگر ارتعاشات ضربه وارده به پوست هندوانه در تمام بافت آن پخش شد نشاندهنده تردی و آبدار بودن هندوانه است.

یکی دیگر از راه های تشخیص هندوانه رسیده فشردن هندوانه بین دو دست است که لزوما باید زور بازو داشته باشید تا بتوانیدبا اعمال فشار و ایجاد شکافی در داخل بافت هندوانه متوجه تردی آن شوید.

عکس, روش تشخیص هندوانه رسیده و شیرین

قبل از برش زدن هندوانه بیرون آن را تمیز و بادقت بشویید، به این ترتیب از ورود میکروب به همراه چاقو به داخل هندوانه پیشگیری می شود. هندوانه بلافاصله بعد از برش خوردن خوش طعم تر است، اما می توانید بعد از برش زدن هندوانه تا ۵ روز از آن در یخچال نگهداری کنید. یخ زدن هندوانه نیز گزینه دیگری برای نگهداری از ان است. به علاوه می توانید از هندوانه در اسموتی های تابستانی خود استفاده کنید.

یک قاچ هندوانه بسیار خوش طعم و خوشمزه است، با این حال می توانید خوشمزگی آن را چند برابر کنید. تکه های مکعبی هندوانه را با کمی پنیر ترکیب کنید. با اضافه کردن چند قاشق ماست، نعناع، بادام و انواع توت ها به هندوانه می توانید یک سالاد خوشمزه با هندوانه آماده کنید. دانه های هندوانه را نیز با کمی روغن زیتون و نمک دریا تفت دهید. دانه های هندوانه مواد مغذی زیادی دارند.


مطالب پربازدید

نظرات