پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » روشهای خانگی موثر برای از بین بردن بوی بد زیربغل

روشهای خانگی موثر برای از بین بردن بوی بد زیربغل

خواندنی ها | 1397-04-14 | ۴۴۱۶ بازدید | نظرات

در این مطلب بهترین روشهای طبیعی برای برطرف کردن بوی بد زیر بغل ارائه شده است.

جوش شیرین

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که بوی سنگینی در بدن خود دارند و زیاد عرق می‌کنند، می‌توانید روش دیگری را برای خلاص شدن از بوی بدن امتحان کنید جوش شیرین. برای دستیابی به به بهترین نتیجه، این ماده را می توان با عناصر دیگر ترکیب کرد. برای اینکار، به مقداری جوش شیرین و آب لیمو نیاز دارید. روش کار به قرار زیر است:

 • با استفاده از جوش شیرین و آب لیمو یک خمیر خوب بسازید.
 • خمیر را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه به قسمتهای مورد نظر بدن بزنید.
 • آن را با آب شسته و طبق معمول دوش بگیرید.

 آب لیمو، راهی طبیعی برای رفع بوی بدن و زیر بغل

اگر با استفاده از سرکه نتیجه‌ای عاید شما نشد، می‌توانید آب لیمو را امتحان کنید. لیمو یک عنصر فوق‌العاده برای کاهش سطح pH پوست است. علاوه براین، حتی در صورت داشتن پوست حساس هم می‌توان از لیمو استفاده کرد. تمام آنچه به آن نیاز دارید، یک عدد لیمو، یک تکه پنبه و نصف پیمانه آب است.

 • یک لیمو را از وسط نصف کنید و آن را به بازوها و هر ناحیه از بدن که بو می‌دهد، بمالید. لیمو را در حین مالش روی پوست فشار دهید. می‌توانید قسمت باقیمانده لیمو را در یخچال نگهداری و دفعه بد از آن استفاده کنید.
 • یا می‌توانید آب لیمو را گرفته و یک تکه پنبه را به آن آغشته کنید و زیر بغل بزنید.
 • همچنین می‌توانید آب لیمو را در آب رقیق کرده و قسمتهای مورد نظر را با آن بشویید.

 

 نشاسته ذرت

اگر به درمانهای خانگی برای رفع بوی بدن علاقمند هستید، نشاسته ذرت که یک بو زدای طبیعی است و به خوبی باکتری‌ها را از بین می‌برد، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. روشهای استفاده از نشاسته ذرت برای رفع بوی زیر بغل و بدن به شرح زیر است:

 • همانند گذشته دوش بگیرید، زیربغل ها را خشک کرده و ذرت نشاسته را به آن بزنید.
 • میتوانید نشاسته ذرت را با جوش شیرین ترکیب کرده و برای پیشگیری از عرق و بوی بد، آن را به زیر بغل بزنید.

روغن درخت چای

درخت چای یک گیاه مفید است و برای کشتن قارچ و باکتری روی پوست بسیار مناسب است. روغن درخت چای بوی مطبوعی دارد و از آن می‌توان برای رفع بوی بدن بهره گرفت. با این وجود، هنگام استفاده از این عنصر، در صورت داشتن پوستی حساس ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. برای استفاده، به چند قطره روغن درخت چای و چند قاشق غذاخوری آب نیاز دارید:

 • آب و روغن درخت چای را با هم مخلوط کنید و آن را زیر بغل بزنید.
 • شما می توانید روغن و آب مخلوط شده را در یک اسپری ریخته و به راحتی از آن استفاده کنید.

مریم گلی

مریم گلی غدد عرق ریز را کاهش می‌دهد و از رشد باکتری روی پوست جلوگیری می‌کند. علاوه براین، مریم گلی یک رایحه طبیعی داشته و برای رفع بوی بد بدن و زیربغل بسیار مفید است. روش استفاده از آن به قرار زیر است :

 • روغن مریم گلی را با روغن زیتون ترکیب کنید و روی قسمتهای مورد نظر بمالید.
 • چند قاشق غذاخوری مریم گلی خشک شده را در آب داغ بریزید و سپس زیر بغل را با آن بشویید.
 • از استفاده از این گیاه در ناحیه اندامهای تناسلی پرهیز کنید و بعد از استفاده، دستهای خود را بشویید.

شما همچنین می‌توانید هر روز چای مریم گلی بنوشید، اما نباید در نوشیدن آن زیاده‌روی کرد.

سرکه

سرکه یکی از طبیعی‌ترین درمانهای خانگی طبیعی برای برطرف کردن بوی بدن و زیر بغل است. استفاده از این عنصر بسیار آسان، اما مؤثر است. سرکه می‌تواند سطح pH پوست شما را کاهش دهد و با استفاده از آن احساس طراوت و تازگی به شما دست می‌دهد. چگونه از سرکه برای رفع بوی بدن استفاده کنیم؟

 • یک تکه پنبه را به سرکه سفید یا سرکه سیب آغشته کنید.
 • پنبه را زیربازوهای خود بمالید.
 • شما می‌توانید سرکه را در یک اسپری ذخیره کرده و هنگام دوش گرفتن از آن استفاده کنید. بعد از حمام هم می‌توانید از اسپری سرکه استفاده کنید.
 • هنگام استفاده از هر نوع سرکه، نباید از اسپری استفاده کرد.
 • می‌توانید مقداری سرکه را به آب حمام اضافه کنید و قسمت های مورد نظر بدن را با آن بشویید.
 • بعد از تراشیدن مو، از سرکه استفاده نکنید، می‌تواند باعث سوختن پوست و ایجاد حساسیت شود.

اما برخی روشهای داخل و خارجی هم جهت رفع بوی بد زیر بغل وجود دارد که در زیر به آنها اشاره میشود:

عکس, روشهای خانگی موثر برای از بین بردن بوی بد زیربغل

راههای درمان خارجی
۱- اولین و مهم‌ترین راه حل برای بوی بد زیر بغل این است که تا حد ممکن آن ناحیه را تمیز و خشک نگاه داریم. اگر شما مستعد چنین مشکلی هستید، حتماً دو بار در روز دوش بگیرید و هر بار که حمام می‌روید لباس‌هایتان را تعویض کنید. بعلاوه کمی پودر ضد قارچ هم به زیربغل هایتان بزنید تا از رشد باکتری در آن محل جلوگیری کند.

۲-یک بسته دستمال مرطوب کودک، می‌تواند به شما کمک کند تا عرق زیر بغلتان را با آن جذب کنید. بصورت منظم زیر بغلتان را پاک کنید تا همیشه تمیز و با طراوت بماند

۳-محصولات ضد تعریق و دئودورانت ها ممکن است برای مدتی زیر بغلتان را با طراوت نگاه دارند، اما راه‌های درمانی خانگی دیگری هم هستند که بهتر از این محصولات ساخت کارخانجات برایتان عمل خواهند کرد. سرکه‌ی سفید بوی بد بدن را متوقف می‌کنند. یک پنبه‌ی توپی شکل را به سرکه‌ی سیب آغشته کنید و بلافاصله پس از حمام به زیر بغلتان بمالید تا بوی زیر بغلتان از بین برود.

۴-همچنین می‌توانید به اطراف زیر بغلتان جوش شیرین بمالید، تا به جذب عرق کمک کرده و برای مدت زیادی زیر بغلتان را خشک نگاه دارد. مخلوط جوش شیرین با چند قطره آبلیمو را به زیر بغلتان مالیده و ده دقیقه صبر کنید. سپس این منطقه را با آب ولرم بشویید تا بوی بد بدنتان از بین برود.

۵- پیش از استفاده از دئودورانت، برشی متوسط از سیب زمینی را به اطراف زیر بغلتان بمالید تا تعریق زیر بغل به حداقل برسد. می‌توانید برای همین منظور از آب شلغم نیز استفاده کنید.

۶- رزماری مخلوط شده در آب را می‌توان به عنوان یک دئودورانت طبیعی استفاده نمود. رزماری دارای خواص ضد باکتریایی است، از این رو توسط بسیاری از حرفه‌ای ها توصیه می‌شود.

۷-بجای لباس‌هایی با انواع پارچه، لباس‌های نخی استفاده کنید. چرا که نخ، عرق را جذب کرده اما پارچه های ساخته شده از الیاف مصنوعی عرق را گیر انداخته و از انتشارش جلوگیری می‌کند

راه‌های درمانی داخلی

۱- چاقی یکی از عوامل تعریق زیر بغل و بوی نامطبوع است. تلاش کنید تا کالری اضافه‌ای که دریافت می‌کنید را کاهش دهید تا تغییر محسوسی را در تعریق زیر بغل‌هایتان متوجه شوید.

۲-برنامه‌ی غذایی شما نقش مهمی را در بوی بد بدن بازی می‌کند. تغییراتی ساده در رژیم غذایی‌تان می‌تواند تغییر قابل توجهی در بوی بدنتان ایجاد نماید. ادویه‌جات به بوی بد بدن کمک می‌کنند، بنابراین توصیه می‌کنیم تا استفاده از ادویه جات را محدود کنید. افزودن مقادیر زیاد غذاهای فیبری بدن شما را به دفع سموم تحریک خواهند کرد.

۳- سعی کنید سبزیجات سبز بیشتری مانند جعفری به برنامه‌ی غذایی خود بیفزایید. چرا که کلروفیل موجود در سبزی‌ها بوی بد بدن را خنثی خواهند کرد. ۵۰۰ گرم سبزه‌ی گندم را با آب مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف نمایید تا بوی بدنتان کاهش پیدا کند. سیج چای نیز برای به کاهش رساندن تعریق زیر بغل کارساز است.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات