پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » انشا درباره معلم

انشا درباره معلم

خواندنی ها | 1398-04-30 | ۲۸۳۱ بازدید | نظرات

اولین روزی که با گریه از مادرم جدا شدم یادم نمی رود. در آن روز خانمی مهربان دستم را از دستم مادرم جدا کرد و گفت: عزیزم گریه نکن بیا برویم دوستانت منتظرت هستند. نمیدانم چند روز طول کشید تا به مدرسه و دوستانم عادت کنم اما یادم هست که خانم معلمم با صبر و حوصله با تمام بهانه گیری ها و بی حوصله گی هایم کنار می آمد و کمکم می کرد تا از بقیه دوستانم که مثه من هر روز گریه نمیکردند عقب نمانم.

عکس, انشا درباره معلم

الان چند سال است که به مدرسه می آیم و هر سال یک معلم جدید در مدرسه منتظر من و دوستانم است. معلم ها زحمت کش ومهربان هستند. من دفتری دارم که هر سال از معلم هایم خواسته ام برایم یادگاری بنویسند.

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری روز معلم نامیده شده که  ما به بهانه ی این روز  قدردان زحمات معلمان خود باشیم. معلمانی که با عشق و جدیت تمام هر چه در توان دارند صرف می کنند تا شاگردانی با آموزش صحیح به مقاطع بالاتر بفرستند. آنها انسان بودن و هدایت درست را به ما می آموزند که یک فرد عالم و مفید برای جامعه ساخته شود.

من دوست دارم درس بخوانم و در آینده معلم بشوم. وقتی خودم معلم بشوم حتما برای دانش آموزانم تعریف می کنم که معلم هایم چقدر مهربان و دلسوز بودند و از تک تک آنها یادگاری دارم.حتما به شاگردانم می گویم که قدردان زحمات معلمهایشان باشند.

روز معلم فرصتی است که گوشه کوچکی از زحمات معلمان را جبران کنیم. هر چند میدانم بهترین قدردانی از معلم ها درس خواندن و دانش آموز مرتب و منظم بودن است. کادویی که برای معلمان میگیریم نمیتواند جبران زحمات آنها باشد ولی نشان می دهد ما متوجه هستیم که آنها برایمان زحمت می کشند و به ما آداب زندگی کردن و تربیت درست و بالاتر از همه سواد یاد می دهند.

اگر معلم ها نبودند نمی توانستم با سواد بشوم و این انشا را بنویسم. معلم عزیزم از تو برای تمام تلاشها و سخت گیریها برای رشد و پیشرفتم متشکرم و از صمیم قلب زحماتت را سپاس می گویم روزت مبارک.


مطالب پربازدید

نظرات