پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » رفع جوش های سر سیاه با چند روش موثر خانگی

رفع جوش های سر سیاه با چند روش موثر خانگی

سلامت | 1398-04-30 | ۱۰۱۵ بازدید | نظرات

برای از بین بردن آلودگی های روی منافذ پوست چند اسکراب خانگی آسان را بیان می کنیم.  این درمان های خانگی مفید و مقرون به صرفه بوده و دانه هارا از روی بینی و سایر نقاط صورت  از بین میبرد. امیدواریم متناسب با نوع پوست خود آنها را تهیه کرده و از شر جوش های سر سیاه بینی خلاص شوید.

عکس, رفع جوش های سر سیاه با چند روش موثر خانگی

ماسک آرد ذرت و سرکه
یک قاشق چای خوری آرد ذرت را با چند قطره سرکه مخلوط کنید تا مخلوط خمیری بدست بیاید. خمیر را بر روی جوش های سرسیاه مالیده و پس از ۲۰ دقیقه آن را پاک کنید. این خمیر هم برای درمان جوش های سر سیاه کارساز است.

ماسک خاک رس
ماسک خاک رس ثابت کرده که در از بین بردن دانه های سر سیاه بسیار مفید واقع میشود! این ماسک از مواد صد در صد طبیعی ساخته شده و مقرون به صرفه نیز هست.

 ماسک سیب زمینی رنده شده
سیب زمینی تازه را رنده و بر روی بینی خود بمالید و بعد از ۵ دقیقه آن را پاک نمایید! حالا بینی خود را با یک لیف حمام مرطوب پاک کنید. این هم راه درمانی خوبی برای دانه های سرسیاه است!

ماسک لیمو و شکر
یک قاشق چای خوری شکر و چند قطره آب لیموی تازه را با هم مخلوط نمایید. حالا این مخلوط را بر روی بینی خود بگزارید و به آرامی به صورت دایره وار آن را بمالید. این مخلوط واقعاً در خلاص شدن از شر دانه های سر سیاه کمکتان خواهد کرد.

ماسک برگ گشنیز و پودر زردچوبه
برگ گشنیز تازه را خرد یا آسیاب کرده و آن را با کمی پودر زردچوبه مخلوط نمایید. این خمیر را بر روی بینی خود به مدت ۱۵ دقیقه بگزارید و سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک بخور لیمو
در ۲ یا ۳ فنجان آب جوش چند قطره لیمو بریزید. حالا یک حوله یا روسری روی سرتان بیندازید و بخور دهید. با این کار دانه های سرسیاه روی بینی شل شده و آسان تر از بین خواهند رفت. توجه نمایید که بیش از ۵ دقیقه در این حالت باقی نمانید.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

نظرات