پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راه های مقابله با ترس از هواپیما

راه های مقابله با ترس از هواپیما

خواندنی ها | ۲۲ شهریور۱۳۹۷ | 1295 بازدید | نظرات

برخی از افرادی که از هواپیما می ترسند بدون اینکه سفر هوایی را تجربه کنند از آن اجتناب می کنند و ترس خود را ناشی از گزارش های مختلفی مربوط به سقوط هواپیما که هر چند وقت یکبار از رسانه های مختلف پخش می شود، می دانند.این افراد باید بدانند که بسیاری از پروازها به سلامت به مقصد می رسد و خلبانان پرواز ها بدون هیچ حادثه ای مسافران را به مقصد می رسانند.

اگر شما نیز مانند این دسته از افراد هستید و فوبیای پرواز دارید و می پندارید که اولین سفر با هواپیما ، آخرین سفر هوایی خواهد شد ،لازم است با ترس خود مواجه شوید و با آن مقابله بپردازید.

image راه های مقابله با ترس از هواپیما

ویژگی های افرادی که از سوار شدن به هواپیما می ترسند
این افراد ,پر هیجان و متظاهر هستند و همواره احساس خاص بودن می کنند.
همیشه در حال عجله کردن برای انجام کارها هستند زیرا انجام کارهایشان را به دقیقه ۹۰ موکول می کنند.
شخصیت اجتماعی و برونگرایی دارند اما همواره از این می ترسند که خودشان را به دیگران بد معرفی کرده باشند و در ذهن دیگران بدجلوه پیدا کنند.
این افراد فوبیای گیر افتادن دارند و از جاهای بسته می ترسند و همواره سعی می کنند اگر این مکان ها رفتند در کنار در خروجی قرار گیرند. آنها از رفتن به سینما و دندانپزشکی مانند سوار شدن به هواپیما می ترسند.
افرادی که فوبیای پرواز با هواپیما دارند
این افراد در زمان تحصیل به رغم اینکه دانش آموز تنبلی نبوده اند از امتحان می ترسیدند و اینگونه فکر می کردند که برای امتحان دادن وقت کم می آورند.
این افراد لجباز و از قدرت حاکم بر زندگی خود مانند پدر و مادر همسر و …نافرمانی می کنند زیرا دستور دادن احساس خفگی را در آنها به وجود می آورد بنابراین با نافرمانی سعی کنند از این وضعیت رها شوند.
این افراد هنگام دیدن ساختمان های بلند و چند طبقه فکر می کنند ،ممکن است ساختمان بر روی سرشان آوار شود زیرا با نگاه به ساختمان احساس خفگی ،له شدن ،فشردگی دارند و بعد از آن کلافه و بی قرار خواهند شد.
داروی ترس از هواپیما

برای مقابله با ترس در پرواز از پنجره به بیرون نگاه نکنید

اگر فوبیای پرواز دارید ،از پنجره به بیرون نگاه نکنید و هنگام سفر کرکره ها را ببندید.
از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید زیرا این نوشیدنی ها موجب بالا رفتن ضربان قلب و اضطراب می شود.
قبل از پرواز فرد مضطرب باید وعده غذایی مصرف کند زیرا خوردن غذا به آرامش او در هنگام سفر و تامین انرژی کمک می کند ،مواد غذایی کربوهیدرات دار مانند شیر کنجد گوشت بوقلمون و کاهو از بهترین مواد غذایی برای مصرف قبل از پرواز هستند.
برای درمان ترس از پرواز می توانید به سراغ یک پزشک هو میوپات بروید تا برایتان دارویی مانند نیترات نقره رقیق شده تجویز کند.


مطالب پربازدید

نظرات