پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راهکارهای پاک کردن خط و خش موبایل و تبلت

راهکارهای پاک کردن خط و خش موبایل و تبلت

خواندنی ها | 1398-07-15 | ۸۶۹ بازدید | نظرات

عکس, راهکارهای پاک کردن خط و خش موبایل و تبلت
برای از بین بردن خط و خش روی صفحه گوشی می توانید از روش های زیر استفاده کنید؛
۱- خمیر دندان
اولین روشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم، استفاده از خمیر دندان می باشد که می تواند بسیار کاربردی و موثر واقع شود. اما برای از بین بردن خط و خش گوشی توصیه می شود که حتما از خمیر دندان ژله ای استفاده نکنید چرا که هیچ تاثیری ندارد و می تواند حتی تاثیر منفی بگذارد. در ادامه با نحوه تمیز کردن صفحه گوشی با خمیر دندان را به شما آشنا خواهیم کرد؛
در قدم اول مقدار کمی از خمیر دندان را بر روی پنبه یا گوشه ای از یک پارچه تمیز بریزید. اینک پنبه یا پارچه را تا زمانیکه خط و خش از بین بروند، به صورت دایره ای بر روی گلس گوشی بمالید. اینک صفحه گوشی را با یک پارچه نسبتا مرطوب به آرامی تمیز کنید تا خمیر دندان موجود بر روی گوشی بصورت کامل پاک شود.
۲- استفاده از سمباده مرغوب
دومین روشی که ما به شما برای از بین بردن خط و خش گوشی موبایل پیشنهاد می کنیم، استفاده از سمباده می باشد که می توانید از آن استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش حتما و حتما باید از نوع مرغوب را خریداری کنید و در غیر اینصورت نه تنها خط و خش گوشی درست نخواهد شد، بلکه آسیب زیادی نیز به آن وارد خواهد شد! با این وجود توصیه ای که در این روش برای شما داریم، این است که به آرامی سمباده را بر روی خط و خش های موجود بمالید تا آسیبی به گوشی وارد نشود.
۳- جوش شیرین
شما می توانید از جوش شیرین برای تمیز کردن خط و خش های موجود بر روی تلفن همراه استفاده کنید. اما چگونه؟ برای تمیز کردن خط و خش های موجود توسط جوش شیرین شما می توانید با نسبت دو به یک از جوش شیرین و آب استفاده کنید (میزان جوش شیرین باید دوبرابر آب باشد). سپس هم بزنید و بعد از هم زدن باید تکه پارچه تمیزی را بر روی انگشت خود بپیچید. سپس انگشتتان را وارد خمیر بدست آمده کنید و به آرامی بر روی خط و خش های موجود بر روی گوشی بکشید. بعد از انجام کامل فرایند گفته شده، اینک با یک دستمال کمی مرطوب و تمیز شروع به پاک کرن خمیر موجود بر روی گوشی کنید تا هیچ میزان از خمیر باقی نمانده باشد.
۴- پودر بچه
همانند آموزش سوم (جوش شیرین)، شما می توانید در صورت عدم دسترسی به جوش شیرین از پودر بچه نیز استفاده کنید که برای استفاده از این ترفند نیازی به انجام کارهای فراتر از مرحله سوم نیست. با استفاده از آموزش بالا پودر بچه را جایگزین جوش شیرین کنید و موبایل یا تبلت را خش گیری کنید.
۵- استفاده از روغن گیاهی
اگر خط و خش اعمال شده بر روی گوشی یا تبلت شما بسیار سطحی و کوچک می باشد، می توانید به سادگی از روغن گیاهی استفاده کنید و طبق گفته ها این راه حل بسیار کارآمد می باشد. برای استفاده از این روش می بایست تنها یک قطره از روغن را بر روی قسمت خط و خش دار بریزید و سپس با استفاده از دستمال تمیز اقدام به مالیدن روغن بر سطح خط و خش کنید.
۶- سولفات آلومینیوم پتاسیم و تخم مرغ
روشی که در ادامه با آن آشنا خواهید شد، یکی از تاثیرگذارترین روش ها می باشد که شما می توانید از این روش برای تمیز کردن خط و خش موجود بر روی گوشی خود کنید. از این رو ابتدا سفیده تخم مرغ را به همراه یک قاشق چایی خوری از سولفات آلومینیوم پتاسیم را در یک قابلمه هم بزنید و سپس تا دمای ۱۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید.
اما این بار برای تمیز کردن خط و خش باید از یک پارچه میکرو فیبر استفاده کنید. پارچه گفته شده را درون مایع بیندازید تا خیس شود. سپس پارچه را درون فویل آلومینیومی قرار دهید و آنرا درون مایکرو ویو یا فر در دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا پارچه کاملا خشک شود. اینک پارچه را از فویل خارج کنید و به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه در آب سرد قرار دهید.
این کار را ۳ بار انجام دهید و سپس پاره را به مدت ۴۸ ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. اینک از پارچه برای ازبین بردن خراش موجود بر روی گوشی استفاده کنید.
۷- کرم ضد خش ماشین
تا به حال حتما شما نیز از کرم های ضد خش برای اتومبیل خود استفاده کرده اید که بسیار کارآمد هستند و با استفاده از آنها می توانید خط و خش موجود بر روی اتومبیل را از بین ببرید. اما از این کرم ها نیز می توانید برای از بین بردن خط و خش موجود بر روی گوشی یا تبلت استفاده کنید. به سادگی یک کرم ضد خش را خریداری کنید و با استفاده از پارچه تمیز اقدام به تمیز کردن خط و خش موجود بر روی گوشی کنید و سپس با استفاده از یک پارچه تمیز، شروع به تمیز کردن گوشی کنید.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات