پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

خواندنی ها | 1396-02-29 | ۱۲۳۴ بازدید | نظرات

در اینجا با روش های جلوگیری از چروک شدن گردن آشنا شوید.

ضد آفتاب بزنید

عکس, راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

مهم ترین کاری که می توان برای جوان نگه داشتن پوست گردن انجام داد استفاده از کرم ضد آفتاب است. علاوه بر پوست صورت باید به پوست گردن هم ضد آفتاب بزنید.

روی صورت را بپوشانید

عکس, راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

استفاده از کلاه نه تنها پوست صورت را از آفتاب سوختگی حفظ می کند بلکه از قرار گرفتن پوست گردن در برابر اشعه های ماوراء بنفش نیز جلوگیری می کند.

کرم صورت استفاده کنید

عکس, راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

بله می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی کرم های مخصوص گردن تهیه کنید اما این کار ضرورت چندانی ندارد چون کرم های مناسب پوست صورت برای پوست گردن هم مناسب هستند. کرم هایی تهیه کنید که حاوی پپتید یا رتینول باشند زیرا رشد کلاژن پوست را تحریک می کنند.

به پشت بخوابید

عکس, راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

این حالت به دلایل مختلفی بهترین حالت خواب است. یکی از دلایل این است که  مانع از چروک شدن پوست گردن در طول شب می شود. وقتی روی شکم یا به پهلو می خوابید پوست صورت و گردن به بالش فشار داده می شود و این به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک و خطوط روی پوست می شود.

کمتر از گوشی موبایل استفاده کنید

 

متخصصین پوست یکی از عوامل پیری زودرس را استفاده بیش از حد از موبایل می دانند. وقتی هنگام استفاده از موبایل مدام سرتان را به پایین خم می کنید به مرور زمان روی پوست گردن چین و چروک ایجاد شده و روز به روز عمیق تر می شود. بهترین کار برای جلوگیری از این مشکل استفاده کمتر از گوشی موبایل است یا این که حداقل هنگام استفاده از موبایل، گوشی را بالا نگه دارید تا مجبور نباشید سرتان را خم کنید.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات