پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راههای جلوگیری از جوش زدن در فصل تابستان

راههای جلوگیری از جوش زدن در فصل تابستان

خواندنی ها | 1397-04-16 | ۱۹۶۴ بازدید | نظرات

در روزهای گرم و آفتابی تابستان مشکلاتی برای پوست ایجاد میشود که جوش صورت یکی از آنهاست.در این مطلب توصیه های مفیدی ارائه شده تا مانع از جوش زدن در فصل تابستان شود

صورت را پاکسازی کنید

در فصل زمستان آبرسانی پوست از اولویت هاست اما در فصل تابستان باید بیشتر از هر زمان دیگری به پاکسازی پوست توجه شود. پاکسازی دو بار در روز کافی است بیشتر از این باعث از بین رفتن چربی طبیعی و خشک شدن پوست صورت می شود. در فصل تابستان از شوینده های ضد آکنه حاوی اسید سالیسیلیک یا شوینده گلیسیرین استفاده کنید مثل (Kiehl’s Calendula Deep Cleansing Foaming Wash) یا پاک کننده (Garnier Refreshing Remover Cleansing Towelette)

عکس, راههای جلوگیری از جوش زدن در فصل تابستان

دست ها را از صورت دور کنید

دست های ما محل رشد باکتری ها در تابستان است و حتی ضدعفونی کننده ها هم نمی توانند آن ها را به طور کامل از بین ببرند. پس در روزهای گرم تابستانی تا جایی که می توانید دست ها را به صورت نزنید.

مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب انتخاب کنید

در فصل تابستان از محصولات بدون چربی استفاده کنید. قبل از آرایش به صورت مرطوب کننده بزنید چون جوش ها در حالت عادی پوست را خشک تر از همیشه می کنند. بنابراین باید در انتخاب مرطوب کننده بسیار مراقب باشید. در روزهایی که صورت چرب تر از حالت عادی است سعی کنید محصولات بدون چربی مثل (kiehl’s ultra facial moisturizer) استفاده کنید. در مورد ضد آفتاب هم حتی اگر پوست چربی دارید باید ضد آفتاب استفاده کنید اما می توانید ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب  مثل (ضد آفتاب  La Roche-Posay) استفاده کنید که بسیار سبک هستند و از پوست در مقابل آفتاب محافظت می کنند.

 

مراقب لباس هایی که می پوشید باشید

وقتی دمای بدن بالاست و پوست به پارچه هایی که حساسیت ایجاد می کنند ساییده می شود بدن ملتهب و جوش می زند. بنابراین باید در فصل تابستان لباس های لطیف با پارچه های نازک و رنگ روشن بپوشید و از همه مهم تر کلاه های لبه دار استفاده کنید تا مانع از التهاب و جوش زدن صورت شوید.

 


مطالب پربازدید

نظرات