پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راههای افزایش هورمون شادی در بدن

راههای افزایش هورمون شادی در بدن

خواندنی ها | 1397-05-24 | ۱۸۰۱ بازدید | نظرات

هورمونهای خاصی در بدن ترشح میشوند که باعث شاد شدن و خوشحالی میشوند.روش های ساده ای برای تقویت این هورمورن های شادی آور وجود دارد که عبارتند از:

گوش دادن به موسیقی مورد علاقه اگر با نشان دادن احساس خوب ناشی از شنیدن ملودی آن همراه باشد، یکی از روش های شگفت انگیز دریافت دوپامین است.
بهترین راه برای تقویت سروتونین و تأثیر آن بر روح و روان مصرف کربوهیدرات های سالم با فیبر بالا است زیرا کربوهیدرات ها باعث افزایش سطح سروتونین می شوند .اشتیاق خوردن خوراکی های شیرین و نشاسته ای می تواند به علت کاهش سروتونین بدن باشد .
از بهترین راه های افزایش میزان ترشح اُکسی توسین گذراندن لحظات لذت بخش در کنار خانواده و عزیزان ، درآغوش کشیدن و نوازش شریک زندگی ، پدر و مادر و فرزندان است.
برای متعادل نگه داشتن سطح هورمون استروژن انجام فعالیت هایی مثل یوگا، مراقبه (مدیتیشن)، حمام آب گرم موثر است زیرا این فعالیت ها از میزان استرس فرد می کاهند و سبب می شوند تا فرد احساس بهتری کند.
از بهترین روش متعادل نگه داشتن سطح هورمون پروژسترون دوری از استرس ، مصرف نکردن چربی های اشباع و قند ، داشتن رژیم غذایی متعادل وداشتن فعالیت های فیزیکی منظم است.

عکس, راههای افزایش هورمون شادی در بدن


مطالب پربازدید

نظرات