پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » راهنمای انتخاب درب ضد سرقت مناسب

راهنمای انتخاب درب ضد سرقت مناسب

تکنولوژی | 1397-10-02 | ۱۴۴۸ بازدید | نظرات

در حال حاضر درب ضد سرقت جزء اصلی ساختمان های در حال ساخت میباشد. احساس نیاز به امنیت وجود این دربها را در خانه توجیه میکند. اما یک درب ضد سرقت علاوه بر زیبایی ظاهری باید دارای چه مشخصات فنی باشد؟نوشتن رپرتاژ آگهی
جزء اصلی درب ضد سرقت استراکچر آن میباشد که باید حداقل از ورق گالوانیزه ۱.۵ میلیمتر ساخته شده باشد. درب های ضد سرقت استاندارد دارای یک ورق محافظ فولادی در میان درب میباشد که با آهن کشی اصولی محکم و استوار شده وداخل درب از فوم پلی اورتان پر شده است.
چرا نباید درب ضد سرقت ارزان بخریم
متاسفانه برخی از تولید کننده های داخلی جهت افزایش رقابت پذیری به دلیل کاهش قیمت تمام شده اقدام به تولید درب های ضد سرقت به ظاهر زیبا اما بی کیفیت میکنند.پس الزاما هر درب ضد سرقتی واقعا ضد سرقت نیست.
راه های شناخت درب ضد سرقت باکیفیت از بی کیفیت
اولین راه وزن درب هست که به صورت کلی دربهای کمتر از ۶۰ کیلوگرم جزء دربهای بی کیفیت محسوب میشود، ۷۰ تا ۹۰ دربهای متوسط و دربهای ۹۰ کیلوگرم و بالاتر جزء دربهای با کیفیت از لحاظ آهنکشی میباشد. میتوانید با کولیس ضخامت چهارچوب را اندازه گیری کنید. با باز کردن یکی از قفلها میتوانید از وجود ورق فولادی میانی اطمینان حاصل کنید که با توجه به مشکل بودن این کار میتونید از فروشنده تضمین وجود ورق فولادی ایمنی رو بگیرید.
قفل دربهای ضد سرقت جزء مهم امنیتی این دربها میباشد که در حال حاضر قفل های ساخت کشور ترکیه نسبتا مرغوب میباشد.
چه نوع درب ضد سرقتی مناسب منزل شماست
بیشتر درب های موجود در بازار در حالت کلی به ۴ دسته تقسیم بندی میشود:
رویه رنگ
رویه پی وی سی
رویه ام دی اف ملامینه
رویه فلز
در داخل آپارتمان با راهروی پوشیده هرنوع دربی میتوان استفاده کرد. در مناطق شمالی و مطوب دربهای رویه فلز مناسب میباشد. خانه هایی که درب ورودی در معرض تابش نور خورشید میباشد دربهای ضد سرقت رویه رنگ مناسب میباشد.
انواع درب ضد سرقت از نظر کشور سازنده
درب ضد سرقت ایرانی
درب ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهر مشابه دربهای شد سرقت ترک می باشند با این تفاوت که چهارچوب فلزی آن ها در ایران ساخته می شود. درب های ضد سرقت ایرانی از نوع چینی گران تر و با کیفیت تر و از نوع ترک ارزان تر هستند و موارد استاندارد را رعایت نموده اند دارای تنوع زیادی هم می باشند به همین دلیل محبوبیت زیادی دارند.
درب ضد سرقت چینی
دربهای ضد سرقت چینی دارای کیفیت های متفاوتی هستند اما آن دسته از درب های ضد سرقتی چینی که تا کنون وارد ایران شده اند کیفیت مطلوبی نداشته اند به همین دلیل عموما توصیه نمی شوند. مگر اینکه شما اصرار به خرید درب ضد سرقت ارزان داشته باشید.
درب ضد سرقت ترک
درب ضد سرقت ترک از دربهای ساخت ایران و چین مقاوم ترند، کیفیت خیلی بالاتری دارند. اگر به دنبال درب ضد سرقت عالی، استاندارد و اصیل می باشید می توانید درب ضد سرقت ترک را انتخاب کنید البته حتما قبل از خرید بودجه خود را مشخص کنید زیرا دربهای ضد سرقت قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارند.
بهترین جنس درب ضد سرقت چیست ؟
در ادامه در رابطه با بهترین نوع درب ضد سرقت توضیحاتی را ارائه میکنیم.
درب های ضد سرقت فلزی ، در صورت وجود داشتن روکوب چوبی ، رنگ فلز نیز از پشت درب دیده خواهد شد بنابراین انتخاب رنگ درب ضد سرقت فلزی بسیار حائز اهمیت می باشد و باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ فلز و چهارچوب همخوانی داشته باشد. اما این نوع دربها مقاومت و امنیت بالاتری نسبت به دربهای ضد سرقت چوبی دارند. می توان چندین قفل در قسمتهای مختلف آن بکار برد که باعث می شود علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و برودت، در برابر تغییرات گوناگون دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ می کنند. اما دربهای ضد سرقت چوبی از نظر ظاهر زیباتر هستند که این مشکل را میتوان با استفاده از فرفوژه میتوان بر زیبایی درب های ضد سرقت فلزی افزود.
قفل درب ضد سرقت
مهم ترین قسمت درب ضد سرقت قفل می باشد.همانطور که در بالا ذکر شد قفل های درب ضد سرقت به گونه ای تعبیه شده اند که در صورت قفل شدن قابل باز شدن نمی باشند. اکثر دربهای ضد سرقت از دو نوع قفل ها کالی یا کاله ترکیه استفاده می کنند امروزه بیشتر از قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی برای درب ضد سرقت استفاده می شود.
عکس, راهنمای انتخاب درب ضد سرقت مناسب
لولای درب ضد سرقت
هر درب ضد سرقت از ۳ لولا تشکیل شده است و لولاها پنهان هستند و تا وقتی که ۹۰ درجه از لنگه درب ضد سرقت باز نشود این لولاها دیده نمی شوند بنابراین سارقان نمیتوانند به راحتی از طریق لولا، درب ضد سرقت را باز کنند.
چشمی درب ضد سرقت
چشمی یک لنز کوچک در بخش میانی درب است که میتوان افراد پشت درب را بدون باز کردن درب مشاهده کرد.
زنجیر درب ضد سرقت
زنجیر جزئی از درب ضد سرقت می باشد که وجود آن الزامی نمی باشد و کاربرد آن برای مواقعی است که بخواهید درب را نیمه باز کرده و اجزای ورود به دیگران ندهید.
رویه درب ضد سرقت
رویه در ظاهر درب ضد سرقت موثر است و براساس سلیقه افراد انتخاب می شود. اکثر طرح درب ضدسرقت مورد استفاده رویه های روکش طبیعی با طرح های برجسته ، نیم برجسته و صاف هستند.
استراکچر درب ضد سرقت
استراکچر جز اصلی درب ضد سرقت می باشد که اجزای دیگر بر روی آن قرار می گیرند در واقع شالوده اصلی درب ضد سرقت را تشکیل می دهد و مقاومت و کیفیت استراکچر رابطه مستقیمی با امنیت درب شما دارد و به طور معمول از کلاف فلزی ، کمربندهای فلزی و صفحه ی فولادی تشکیل می شود.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات