پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

خواندنی ها | ۲۸ اسفند۱۳۹۷ | 1051 بازدید | نظرات

رنگ کردن خانه ساده‌ترین و موثرترین راه برای خلق فضایی متفاوت است. اما یادتان باشد که رنگ مناسبی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید. نگاهی کوتاه به این ۶ طرح رنگی داشته باشید که در هر زمانی جزو بهترین‌ها هستند….

انتخاب بهترین رنگ برای خانه

۱. سیاه و سفید

image راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

این ترکیب رنگ بی‌نظیر فراتر از زمان است. سیاه و سفید به همان اندازه که برجسته و چشمگیر است، کاربردی هم است به این دلیل که هر المان دیگری که بخواهید به فضای خانه اضافه کنید، به راحتی قابل انجام است و بعید است که مشکل عدم هماهنگی رخ دهد.

۲. خاکستری و زرد

image راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

خاکستری و زرد در کنار هم یک ترکیب رنگ فوق‌العاده را تشکیل می‌دهند. این ترکیب نه تنها فضایی شاداب و دلنواز خلق می‌کند، بلکه در طول زمان نیز چیزی از جذابیت‌اش کم نمی‌شود. از رنگ‌های روشن و تند گرفته تا رنگ‌های پاستلی ملایم و خاکستری‌های کمرنگ، این ترکیب رنگ پرطراوت، جالب و پر از شخصیت است.

۳. سایه‌رنگ‌های پاستلی

image راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

اگر چه ممکن است تصور کنید که رنگ‌های پاستلی فقط به درد فصل بهار می‌خورند، اما این سایه‌های ملایم در واقع در تمام طول سال سبب می‌شوند که خانه‌ای روشن و دلباز داشته باشید. تن بسیار روشن از سبز نعنایی، لیمویی و زرد می‌تواند به انداز‌ه‌ی رنگ‌های درخشان و تند، زیبایی و جذابیت در خانه خلق کنند. خواه سبک‌های کلاسیک را دوست داشته باشید و خواهد سبک های امروزی مدرن، به هر حال باز هم این طرح رنگ محبوب باب سلیقه‌تان خواهد بود.

۴. آبی و سبز

image راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

چه کسی می‌گفت آبی و سبز هرگز نباید دیده شوند؟ این ترکیب رنگ ارگانیک از دل طبیعت است، و هنگامی که به درستی اجرا شود، می‌تواند نتیجه‌ای باورنکردنی در خانه‌تان خلق کند. هرچند احتمالا در این فکر هستیم که این دور رنگ مکمل هم نیستند، اما ترکیبی از آن دو یک طرح هماهنگ ایجاد می‌کند. تن رنگ‌های الهام گرفته از اقیانوس سبز و آبی در ترکیب با آبی نفتی درخشان، فضایی دراماتیک در خانه‌تان خلق می‌کند. انگار که کنار ساحل باشید!

۵. صورتی – کرم و سفید

image راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

به نظر می‌رسد زمان آن رسیده که صورتی فکر کنیم – یا دوباره به صورتی فکر کنیم، به هر حال! صورتی- کرم یک رنگ پر از ظرافت است که برای داشتن یک احساس عاشقانه شاهکار می‌کند. رنگ کرمی که در دل این نوع صورتی وجود دارد مانع از آن می‌شود که بیش از حد دخترانه به نظر برسد و وقتی با دیوار و مبلمان سفید ترکیب می‌شود، ترکیبی گیرا و ناب به فضا می‌دهد.

۶. خاکستری و خاکستری

image راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای خانه

به نظر می‌رسد که این رنگ جذابیت و طراوتی ندارد. اما می‌توانید انواع رنگ خاکستری را انتخاب کنید و به این ترتیب به فضا عمق بدهید و طرحی منسجم خلق کنید. با استفاده از همین رنگ، اما نوع پاستلی و نوع درخشان و تند آن، می‌توانید یک ظاهر غنی و متضاد ایجاد کنید که هماهنگ و یکدست است.

 


مطالب پربازدید

نظرات