پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » راز عدد ۱۱ در سوئیس چیست؟

راز عدد ۱۱ در سوئیس چیست؟

خواندنی ها | ۱۰ مرداد۱۳۹۸ | 798 بازدید | نظرات

در کشور سوئیس دیدنی های بیشماری وجود دارد در مطلب زیر برخی از این دیدنی ها را که عدد ۱۱در آن مشاهده می شود میبینیم و سپس معنا و مفهوم عدد ۱۱ و دلیل استفاده آن را بیان می کنیم:

در کشور سوئیس، شهری به نام سولوتورن Solothurn وجود دارد که تقریبا در شمال این کشور واقع شده است. این شهر حدود ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و فاصله‌ی آن تا شهر معروف بِرن کم است. در چند سال اخیر گردشگران به این شهر علاقه‌مند شدند زیرا در همه جای آن عدد ۱۱ دیده می‌شود! در حقیقت نکته‌ی جالبی که در رابطه با این شهر وجود دارد این است که عدد ۱۱ در آن نقش مهمی ایفا می‌کند. در این شهر ۱۱ کلیسا، ۱۱ چشمه، ۱۱ برج، ۱۱ موزه و… به چشم می‌خورد که وجودشان تصادفی نبوده است. با هم برخی از دیدنی‌های این شهر را که عدد یازده در آنها دیده می‌شود مرور می‌کنیم.

کمی که در شهر سولوتورن قدم بزنید با مجسمه‌ای ساخته شده از فلز روبه‌رو می‌شوید که به بینندگان اعلام می‌کند اینجا یکی از ۱۱ جوامعی است که هنوز آثار قرون وسطی در آن به وضوح دیده می‌شود.

از دیگر مکان‌هایی که می‌توانید حضور جادویی عدد ۱۱ را در آن ببینید، کلیسای جامع شهر است زیرا ۱۱ در، ۱۱ شیپور و ۱۱ ردیف برای نشستن دارد و ارتفاع آن نیز ۱۱ متر است.

عکس, راز عدد ۱۱ در سوئیس چیست؟

اگر هنوز در مهم بودن عدد یازده در شهر سولوتورن سوئیس شک دارید باید به ساعت‌هایی که در اماکن عمومی شهر نصب شده‌اند دقت کنید؛ ساعت‌ها به جای عدد ۱۲ عدد ۱۱ را نشان می‌دهند! البته در سالهای اخیر بسیاری از ساعت‌ها عدد ۱۲ را دارند اما ساعت گرانبها و کهنی در شهر وجود دارد که مخصوص کلیساست و علاوه بر ۱۱ ساعت، ۱۱ زنگ نیز دارد و قدمت آن زیاد است.

مهم بودن عدد ۱۱ در بسیاری از کسب و کارها نیز مشخص است، برای مثال رستوران‌ها برای خانواده‌ها و گروه‌های ۱۱ نفره تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند و یا ساعات کاری خود را با ۱۱ تنظیم می‌کنند. باید بگوییم که عدد یازده در این شهر به معنای تلاش برای رسیدن به هدف است. در حقیقت افرادی که به این عدد اعتقاد دارند، می‌خواهند به دیگران نشان بدهند که پلیدی‌های گذشته را کنار گذاشته‌اند و می‌خواهند با تمام وجود برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند. آیا پیش از این، از راز این عدد باخبر بودید؟


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نظرات