پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » راز زیبایی مو با اسطوخودوس

راز زیبایی مو با اسطوخودوس

سلامت | 1398-04-17 | ۱۱۷۴ بازدید | نظرات

ریزش مو را کنترل می‌کند
روغن اسطوخودوس تأثیر شگرفی بر درمان ریزش مو دارد. این تأثیر بـه‌خاطر این اسـت کـه بی‌خوابی، استرس، اضطراب و افسردگی را، کـه دلایل رایج ریزش مو هستند، درمان میکند.
ماساژ منظم با این روغن، بـه‌واسطه‌ی افزایش گردش خون، بـه نظارت ریزش مو و التیام رشد مو کمک میکند. وقتی روغن اسطوخودوس با گیاهان دیگر ترکیب شود، می تواند با ریزش مو مقابله کند.

طاسی منطقه‌ ای را درمان می کند

طاسی منطقه‌ای یک بیماری خودایمنی اسـت کـه با ریزش‌های لکه مانند مو مشخص می شود. ماساژ پوست سر در حالتی کـه خشک اسـت با روغن خوشبو اسطوخودوس هم بـه درمان این شرایط کمک می کند
و هم در مدت چند ماه رشد قابل توجهی در مو های این قسمت‌ ها خواهید دید. یک مطالعه اسکاتلندی کارآمدی روغن‌ های خوشبو «ازجمله روغن اسطوخودوس» را در درمان طاسی منطقه‌ ای اثبات کرده اسـت.

شوره سر را درمان میکند

روغن خوشبو اسطوخودوس می تواند بـه خلاص شدن از شوره و خارش پوست سر کمک کند. ۱۵ قطره روغن اسطوخودوس رابا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون یا بادام مخلوط کنید و ۱۰ ثانیه آنرا حرارت دهید.
پوست سرتان رابا این روغن مخلوط گرم ماساژ دهید و یک کلاه حمام بر سرتان بگذارید. پس از یک ساعت سرتان رابا یک شامپوی ملایم بشویید.

 

عکس, راز زیبایی مو با اسطوخودوس

بـه درمان شپش سر کمک میکند

از آنجایی‌کـه روغن اسطوخودوس یک ضدعفونی کننده خوب اسـت میتواند شپش و رشک‌ها را از سرتان پاک کند
ماساژ دادن سرتان با این روغن می تواند شپش و رشک‌ها را از بین ببرد. برای خلاص شدن از شر شپش‌ها، ۲۰ دقیقه قبل از شامپو زدن، سرتان را روغن اسطوخودوس ماساژ دهید.

حالت‌ دهنده خوبی برای مو اسـت

اسطوخودوس میتواند بـه‌عنوان یک حالت دهنده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. شـما می توانید با جوشاندن یک چهارم فنجان اسطوخودوس خشک در دو فنجان آب و افزودن چند قطره روغن اسطوخودوس، مایع نرم‌کننده بسازید.
سرتان رابا آن بشویید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی سرتان بماند. اینکار باعث شفاف و خوشبو شدن مو های‌تان میشود، و شوره را نیز درمان میکند.

گره‌ های مو را از بین می برد

با ساخت یک اسپری خانگی با گره‌ های مو خداحافظی کنید. گل‌های اسطوخودوس را دریک فنجان آب گرم بخیسانید و بگذارید یک شب بماند. سپس گل‌ها را از آب خارج کنید و آب ظرف را دریک بطری اسپری‌ دار بریزید.
نصف قاشق چای‌خوری روغن جوجوبا، نصف قاشق چای‌خوری روغن ویتامین E و ۳۰ قطره روغن اسطوخودوس در آن بریزید. ازآن‌جاییکه پایه‌ی این اسپری آب اسـت، میتوانید تا یک ماه آنرا در یخچال نگه داری کنید. در زمان استفاده خوب تکان دهید و یک یا دو اسپری روی مو بزنید و مو های‌تان را شانه کنید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات