پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

خواندنی ها | 1395-11-07 | ۱۹۱۲ بازدید | نظرات

در این مطلب  برای معرفی چیدمان خانه عروس ایرانی، دکوراسیون منزل زهرا و همسرش در تهران را به شما معرفی می کنیم، خانه ای با حضور سبک های متنوع.
خانه زهرا در یک نگاه

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

 •     تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 •     شغل خانم خانه: معمار/ شغل همسر: استاد دانشگاه
 •     موقعیت شهر: تهران/ محله: شهرک گلستان
 •     متراژ فضا: ۸۰ متر مربع
 •     سال ساخت: ۱۳۸۵
 •     طبقه: دوم
 •     ملک شخصی
 •     تعداد اتاق خواب: ۲ خوابه
 •     تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی
 •     سبک دکوراسیون: مدرن/ کلاسیک
 •     رنگ های غالب: فیلی (آبی آسمانی)، صورتی، سفید استخوانی
 •     ویژگی برجسته طراحی: استفاده از رنگهای روشن
 •     طراح: زهرا قانع
 •     مدت زمان طراحی داخلی و بازسازی: ۴ ماه
 •     بازسازی شده
 •     هزینه دکوراسیون و بازسازی: ۸۰ میلیون تومان جهیزیه، ۱۵ میلیون تومان هزینه بازسازی

سبک مدرن در کنار سبک کلاسیک، به چه علت؟

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

ترجیح می دهم محیطی با رنگ های ملایم و روشن داشته باشم. از رنگ قهوه ای در دکوراسیون منزل انرژی بدی می گیرم ولی برعکس رنگ آبی، صورتی و استخوانی انرژی خوبی می دهند. پیدا کردن وسایل روشن در بازار مشکل و دشوار بود. این نکته را نیز باید بگویم که در مورد انتخاب رنگ دکوراسیون با مخالفت زیادی روبرو شدم.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

انتخاب دو سبک مختلف در دکوراسیون منزل هم دلیل خاصی داشت. سبک کلاسیک به دلیل تعصبات بزرگترها و اینکه مبلمان استیل در دکوراسیون وجود داشته باشد، انتخاب شد. دکوراسیون به سبک مدرن را هم خودم دوست داشتم و ترجیح می دادم مبلمان راحتی و چیدمان راحت و صمیمی باشد. برای وجود نظرات مختلف و همچنین رضایت بزرگترها سبک مدرن و کلاسیک در خانه ما دیده می شود. فضای نشیمن و پذیرایی خانه کوچک و ۲۳ متر مربع است. یکی از دیوارها با ترکیب دو نوع کاغذ دیواری به سبک های مختلف که با هم ست هم هستند، به دو قسمت تقسیم شده است.

نشیمن مدرن و اتاق خواب: فضای مورد علاقه زهرا
دکوراسیون نشیمن مدرن و اتاق خواب را دوست دارم.
مبلمان و وسایل را از راسته بازارهای تهران خریداری کردم.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

مبلمان کلاسیک خانه ما در محله یافت آباد و چهاردانگه وجود داشت ولی من از محله خاوران مبلمان استیل خود را خریدم. سرویس خواب و مبلمان کلاسیک مجموعا حدود ۱۲ میلیون تومان هزینه داشت.
مبل راحتی مدرن، میز تلویزیون و میز عسلی با هم ست هستند و از کارگاه آراد در خیابان دماوند و با مجموع حدود ۵ میلیون تومان خریداری کردم. ظروف آشپزخانه را از شوش خریداری کردم.
کارهای خدماتی و تاسیساتی: زحمت پدرم بود

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

کاغذ دیواری از خیابان سهروردی و با مبلغ ۲ میلیون تومان تهیه شد. تغییرات سقف آشپزخانه و بازسازی سرویس بهداشتی را پدرم انجام داد.
توصیه زهرا برای جسارت در دکوراسیون منزل
من توصیه ای که به عروس خانم ها دارم این است که چند سال اول زندگی تنها سال هایی است که به دلیل سن کمتر می توان جسارت کرد. بعد از گذشت زمان و بالا رفتن سن به طبع انسان رنگ و سبک متفاوت را برای طراحی داخلی منزل نمی پذیرد. برای انتخاب و خرید وسایل لزوما قیمت هم مهم نیست همانطور که من مبلمان خانه ام را با قیمت نسبتا پایینی خریداری کردم. پس سعی کنید لوازم و وسایل خاص و متفاوت را انتخاب کنید.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

فرصت چندانی برای گیاهان خانگی ندارم.
من آنچنان اهل نگهداری گیاهان آپارتمانی نیستم و برای آنها وقت زیادی ندارم. باید بگویم که گلدان درون خانه هم هدیه دوستی بود که آن را به ما داد.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

دکوراسیون اتاق خواب به سلیقه مادر

دکوراسیون اتاق خواب خانه زوج جوان به گفته زهرا به سلیقه مادرش و به سبک کلاسیک چیدمان شده است. سرویس خواب به رنگ سفید استخوانی، با تزیینات و چوب های کار شده به چشم می خورد و با ترکیب رنگی صورتی ظاهری آرام و ملایم ایجاد کرده است. نکته جالب که در دکوراسیون اتاق خواب به چشم می خورد طرح گلدار وسایل است. روتختی و فرش و حتی کاغذ دیواری طرح های مشابهی دارند که با یکدیگر هماهنگی خوبی دارند.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

دکوراسیون نشیمن مدرن و دوست داشتنی
با وجود فضای کوچک خانه، دکوراسیون نشیمن وظیفه خود را به خوبی ایفا می کند. کاناپه راحتی و مبل مدرن دو نفره به رنگ آبی آسمانی فضایی برای نشستن و تماشای برنامه تلویزیونی محبوب زوج جوان است. میز تلویزیون و میز عسلی مدرن از جنس چوب و به رنگ سفید و قهوه ای به چشم می خورد. تعدادی تابلوی دیواری زیبا بر روی دیوار پشت تلویزیون نصب شده است.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

همانطور که دیده اید، حد فاصل دو فضا با سبک دکوراسیون متفاوت علاوه بر مرز بین دو نوع کاغذ دیواری، توسط کتابخانه کوتاه با قفسه های باز تفکیک شده و حس مثبت وجود کتاب دکوراسیون منزل زوج جوان تهرانی را پر کرده است. وسایل دکوری خاصی هم بر روی طبقه های کتابخانه دیده می شود.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

سبک کلاسیک در دکوراسیون پذیرایی خانه زهرا
سبک کلاسیک بر دکوراسیون پذیرایی حاکم است. مبلمان استیل به سبک کلاسیک وقار و شخصیتی ویژه به این فضا داده است. بدنه مبل از جنس چوب و به رنگ سفید استخوانی بوده که تزیینات و کنده کاری روی دسته و پایه مبلمان سبک کلاسیک را تایید می کند. پارچه رو مبلی زیبا به رنگ فیلی و با طرح گل هایی است که انعکاس آن ها را بر روی کاغذ دیواری نیز می توانید ببینید.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی

یکی دیگر از اجزای کلاسیک در دکوراسیون منزل زهرا آینه و کنسول سفید رنگ و با تزیینات چوبی خاصی است که به همراه لوازم دکوری خود ارزش سبک کلاسیک را بیشتر می کند.

عکس, دکوراسیون خانه یک نوعروس تهرانی


مطالب پربازدید

نظرات