پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » دو راهکار از بین بردن لکه وایتکس

دو راهکار از بین بردن لکه وایتکس

خواندنی ها | 1400-12-12 | ۶۶۶ بازدید | نظرات

آب ژاول یا وایتکس که مایعی سفید کننده به‌شمار می‌رود، محلولی است حاوی درصدی از سدیم هیپوکلریت محلول در آب. این نسبت بسته به مصارف مختلف، متفاوت است. آب ژاول ماده‌ای سمی است. رنگ آن نزدیک به زرد و طعم و بوی آن تند است. خاصیت ضدعفونی‌کننده آب ژاول به دلیل تولید کلر آزاد می‌باشد. اگر با آب جوش ترکیب شود باعث آزاد شدن گاز کلر می‌شود. چنانچه به اشتباه نوشیده شود باید فوراً شیر نوشید. در ادامه چگونگی از بین بردن لکه وایتکس روی لباس را بیان می کنیم:

عکس, دو راهکار از بین بردن لکه وایتکس
روش ۱ :پاک کردن لکه وایتکس
چیزهایی که نیاز خواهید داشت:
کمی الکل ایزوپروپیل
یک یا دو توپ پنبه / یک یا دو پد جاذب
مراحلی که باید انجام دهید :
۱. اولین مرحله آغشته کردن پنبه یا پد جاذب به الکل است.
۲. سپس پنبه یا پد را روی لباس آسیب دیده بکشید.
۳. به پاک کردن لکه و ناحیه اطراف آن ادامه دهید تا رنگ اصلی پیراهن برگردد.
اگرچه ساده و آسان است ، این روش بسته به اندازه لکه و رنگ پوشاک کار می کند. در واقع بر روی لکه های کوچک و لباس های رنگی تیره، کارآمدتر خواهد بود چون آن ها بیشتر رنگ را در مقایسه با لباس های رنگی روشن با لکه های بزرگ جذب می کنند. اگر این روش جواب نمی دهد و یا برایتان دشوار است از روشهای دیگر استفاده کنید.
روش ۲ پاک کردن لکه وایتکس
یک راه دیگر برای نگهداری لباس مورد نظر، وایتکس زدن کل لباس است. این کار به شما لباس بارنگ روشن تر می دهد. اگر می خواهید این روش را اعمال کنید، دقت کنید که هیچ لباس دیگری را با آن نشویید. در ذیل چیزهایی که به آن نیاز خواهید داشت و گام هایی که باید دنبال کنید آورده شده است:

چیزهایی که نیاز خواهید داشت:
سفید کننده کلرین
پاک کننده قابل اعتماد و غیر مخرب مانند ضد کلر – و یا سدیم که به عنوان سفید کننده شناخته می شود، یا ۳ ٪ هیدروژن پراکسید
وان
مراحل:
۱. اولین قدم که باید برداشته شود، پر کردن وان با آب است.
۲. پیراهن را در وان خیس کنید.
۳. سفید کننده کلر را در یک فنجان بریزید و یک چهارم از آن را پر کنید
۴. حالا یک چهارم فنجان سفید کننده را داخل وان اضافه کنید.
۵. آن را بشویید تا یک سایه روشن تر ایجاد شود
با این حال، اگر از سفید کننده کلرین بدون خنثی کننده استفاده کنید باعث ایجاد سوراخ هایی در لباس بعد از مدتی خواهد شد. برای اجتناب از این کار ، شما باید از هر کدام از سه ماده سفید کننده که در بالا ذکر شد استفاده کنید، یعنی، ضد کلر -ا هیدروژن پراکسید ….
مراحلی که باید پس از سفید کردن پیراهن خود انجام دهید
۱. بعد از آن که پیراهن را با سفید کننده شستید، وان آب را خالی کنید.
۲. آب تازه به وان اضافه کنید.
۳. به سرعت پیراهن را با آب بشویید.
۴. مقدار سفید کننده خنثی ایی که باید اضافه کنید به این بستگی دارد که چه نوعی را استفاده می کنید اگر از سفید کنندهBleach Stop استفاده کنید، یک اونس ( ۳۰ گرم ) در هر گالن آب گرم اضافه کنید. از طرف دیگر، اگر ازسفید کننده بدون کلر – استفاده می کنید، کمی کم تر از نصف قاشق چای خوری به یک گالن آب و یا یک قاشق چای خوری به ۲.۵ گالن آب اضافه کنید. یک چهارم فنجان را با ۳ ٪ هیدروژن پراکسید در هر گالن آب اضافه کنید.
۵. به یاد داشته باشید هرگز از هیچ نوع اسیدی مثل سرکه، برای خنثی کردن اثر سفید کنندگی استفاده نکنید. چون گاز اسیدی یا گاز کلر تولید خواهد کرد که حتی برای لباس هم مرگ آور خواهد بود.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات