پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ده خاصیت شگفت انگیز خرما برای زنان باردار

ده خاصیت شگفت انگیز خرما برای زنان باردار

خواندنی ها | 1397-07-21 | ۱۰۰۸ بازدید | نظرات

خوردن خرما می‌تواند برای سلامت انسان‌ها، به خصوص در دوران بارداری مفید باشد. بنابراین، خواص و فایده های خوردن خرما در دوران بارداری به قرار زیر است:

۱. یبوست را رفع می‌کند
زنان باردار گاهی اوقات از یبوست رنج می‌برند. از سوی دیگر، چنین شایع است که میوه‌ی خرما یکی از مسهل‌ترین خوراکی‌ها است. این به خاطر آن است که خرما حاوی مقدار مناسبی فیبر رژیمی است که اجابت مزاج را بهبود می‌بخشد و گذر مواد خوراکی را درون مجرای گوارشی و روده‌ها تسهیل و راحت می‌کند.

بنابراین، خرما قادر به برطرف کردن یبوست است. به خاطر رفع یبوست، می‌توانید خرما را به تنهایی و مستقیما مصرف کنید. یا اینکه، می‌توانید خرما را یک شب در یک لیوان آب بخیسانید و صبح روز بعد از آب آن بنوشید. شربت خرما وقتی به صورت ناشتا خورده می‌شود نتایج رضایتبخشی به همراه خواهد داشت.

۲. استخوان‌ها را تقویت می‌کند
داشتن وزن سنگین و تغییر در شکل بدن زنان باردار آن‌ها را مستعد ابتلا به اختلال استخوانی می‌سازد. در این صورت، تمام مادران آینده باید استخوان‌های داشته باشند. به منظور داشتن استخوان‌های قوی، مادران آینده باید مطمئن شوند که مواد مغذی کافی را وارد بدن خود می‌کنند. علاوه بر شیر و ماهی، زنان باردار باید خرما نیز مصرف کنند. این به خاطر آن است که با خوردن خرما می‌توانند استخوان‌های خود را در دوران باردای تقویت کنند.

خرما قادر است استخوان‌ها را تقویت و با درد استخوان مبارزه کند. این کار با کمک مواد معدنی ماننند سلنیوم، مس، منیزیم، و منگنزی که در آن وجود دارد اتفاق می‌افتد. به علاوه، زنان باردار باید فعالیت فیزیکی نیز داشته باشند که ممکن است بر سلامت استخوان‌های‌شان تاثیر بگذارد.

عکس, ده خاصیت شگفت انگیز خرما برای زنان باردار

۳. کم خونی را درمان می‌کند
علاوه بر تقویت استخوان‌ها، مواد معدنی موجود در خرما برای درمان کم خونی زنان باردار نیز مفید است. خوردن خرما در دوران بارداری می تواند نیاز بدن را به آهن تامینو علاسم کم خونی را درمان و از آن‌ها جلوگیری کند علائمی مانند رنگ پریدگی، لکه‌های سیاه، خستگی مفرط و تنبلی.

مصرف مواد مغذی برای درمان کم خونی در زنان باردار نیز ضروری است. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند موز و تخم مرغ بخورند و از مزایای خوردن آن‌ها در دوران بارداری بهره‌مند شوند.

۴: انرژی را تقویت می‌کند
همان طور که می‌دانیم، خرما غنی از قند به عنوان عنصر اصلی کربوهیدرات‌ها است. بنابراین، خرما می‌تواند برای زنان باردار خوراکی مختصر مفیدی باشد. خب، یکی از فایده‌های خوردن خرما برای سلامتی در دوران بارداری تقویت سطح انرژی است. سطح بالای قند طبیعی در خرما می تواند بدون افزایش قند خون انرژی را بلافاصله تقویت کند.

همچنین می‌توانید خرما را قبل از جلسه‌ی تمرین ورزشی بخورید تا استقامت فیزیکی بدن‌تان را افزایش دهید. شیر با خرما ترکیبی بی‌نظیر برای تقویت انرژی تشکیل می‌دهد که زنان باردار می‌توانند از فایده‌های آن بهره‌مند شوند.

۵. فشار خون را تنظیم می‌کند
خرما غنی از پتاسیم است که یکی از فایده‌های خرما برای سلامتی محسوب می‌شود. همان طور که می‌دانیم، پتاسیم یکی از الکترولیت‌هایی است که در حفظ تعادل آب و نمک بدن موثر است. این ماده بر فشار خون نیز تاثیر چشمگیری می‌گذارد. بنابراین، خوردن خرما به تنظیم فشار خون زنان باردار کمک خواهد کرد.

۶. به سلامت عضلات کمک می‌کند
سلامت عضلات برای مادران آینده که می‌خواهند زایمان کنند و برای زایمان به بنیه و عضلات قوی نیاز دارند بسیار مهم است. در زمینه‌ی التهاب یکی از فایده‌های خوردن خرما در دوران بارداری برای سلامتی آن است که خرما می‌تواند منیزیم زنان را تامین کند. منیزیم در تقویت سلامت عضلات بسیار ضروری است.

خواص خرما برای بارداری ۷: برای جنین مفید است
شگفت انگیز است که خرما می‌تواند فولات لازم برای زنان باردار را نیز فراهم آورد. همان طور که می‌دانیم، جنین یا نوزاد به دنیا نیامده برای آنکه نخاع و ستون فقراتش به طور کامل رشد کنند به فولات نیاز دارد. مصرف فولات کافی همچنین به پیشگیری از نقص لوله‌ی عصبی در نوزادان کمک کند. بنابراین، خوردن خرما برای زنان باردار نه تنها به نفع مادران، بلکه برای نوزادان نیز مفید است.

۸. انعقاد خون خوب را حفظ می‌کند
علاوه بر فایده‌هایی که خوردن خرما برای سلامتی در دوران بارداری به همراه دارد، می‌تواند ویتامین K لازم برای زنان باردار را فراهم آورد. ویتامین K در حفظ انعقاد خون خوب و داشتن استخوان‌هایی سالم نقش چشمگیری دارد.

همان طور که قبلا ذکر شد، استخوان‌های سالم و قوی برای زنان باردار از ضروریات است. به علاوه، مادران باید انعقاد خون مناسبی داشته باشند تا فرایند زایمان بی‌خطر و سالمی را تجربه کنند.

خواص خرما برای بارداری ۹: برای وضع حمل خوب است
در مطالعاتی که در روزنامه‌ی میدوایفری و ریپروداکتیو هلث منتشر شد دریافته‌اند که خوردن شش عدد خرما برای مدت چهار هفته قبل از تاریخ موعود به مادر کمک خواهد کرد وضع حمل سریع، راحت و سالمی داشته باشد. این به خاطر مصرف خرما است که می‌تواند به وارد شدن جنین در دهانه‌ی رحم و انقباض رحم کمک کند.

۱۰. خونریزی بعد از زایمان را کاهش می‌دهد
زنان باردار مستعد خونریزی هستند. برای پیشگیری از اثرات خونریزی، بهتر است زنان باردار نیاز بدنشان به فیبر را برآورده و از یبوست پیشگیری کنند. با وجود این، در مورد خونریزی بعد از زایمان چطور؟ علاوه بر فراهم آوردن فیبر رژیمی، خرما می‌تواند ماده‌ی اکسی‌توسین مانندی را فراهم آورد که می‌تواند از خونریزی بعد از زایمان جلوگیری کند.

توصیه‌هایی برای بهره بردن از فایده‌های خوردن خرما در دوران بارداری برای سلامتی
در پژوهش‌های خاصی به این نتیجه رسیده‌اند که بهتر است زنان باردار خوردن خرما را حدود چهار هفته پیش از تاریخ برآوردی زایمان‌شان شروع کنند. بگذارید در نظر بگیریم که موعد زایمان در ۳۶امین هفته بارداری باشد. در آن صورت از هفته‌ی ۳۲ام به بعد باید مصرف خرما را شروع کنند و میزان توصیه‌ شده‌ی مصرف روزانه‌ی خرما برای بهره‌مندی از فایده‌های آن در دوران بارداری، طبق پژوهش‌های انجام شده ۶ عدد خرما در روز است.

البته که به رغم توصیه‌ی پژوهشگران، مادران آینده مجاز هستند در مراحل اولیه بارداری نیز خرما مصرف کنند. اما، اگر مادر قند خون بالا دارد، مشورت با پزشک توصیه می‌شود.


مطالب پربازدید

نظرات