پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » دلیل سرد شدن روابط زناشویی بعد از بچه دار شدن

دلیل سرد شدن روابط زناشویی بعد از بچه دار شدن

سلامت | 1397-05-03 | ۲۵۵۶ بازدید | نظرات

تبعد از به دنیا آمدن بچه معمولا رابطه زن و شوهر مقداری سردتر از قبل میشود.تبدیل شدن به یک پدر و مادر جدید ، میزان زیادی استرس و نا امنی را به همراه دارد که بر روی سلامت ازدواج تاثیر می گذارد این مسئله زندگی شما را رنج آورتر و لغرنده تر از همیشه می کند بنابراین ، اجازه دهید ببینیم چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد، تا این که شما به یک خانواده شاد تبدیل شوید.

اضطراب دائمی و نوسان در هورمون ها:

داشتن یک نوزاد جدید در خانه با میزان دیوانه کننده ای از تجربیات جدید همراه است و توانایی های یک انسان ،فوق انسانی را نیاز دارد تا بتواند همه ی این کارها را انجام دهد. شما یک محرومیت کامل از خواب را تجربه خواهید کرد که برای مدتی طولانی تر از چیزی که به آن امید داشتید ادامه دارد. شما تحت تاثیر زنجیره ای تمام نشدنی از تغذیه ، تعویض پوشک ، چرت زدن قرار دارید. توانایی شما برای یادگیری و عمل کرد سریع امتحان خواهد شد. لازم به ذکر نیست که حالت اضطراب در مورد سلامت و آینده نوزادتان دائمی است همه این ها با نوسانات طاقت فرسای هورمونها نیز همراه است در نتیجه، جای تعجب نیست که زندگی زناشوییتان آخرین نکته در فهرست اولویت های شما باشد.

شما متوجه خواهید شد که فراموش کرده اید چگونه دو نفره ،با هم می نشستید ، تلوزیون تماشا می کردید ، با یکدیگر نوشیدنی می خوردید ، به سینما می رفتید ، یا عمیقا در هنگام شب با هم صحبت می کردید این مسئله یک رخنه در رابطه عاشقانه به وجود می آورد، مهم نیست که قبل از داشتن فرزندتان چه قدر به هم نزدیک بودید ، اکنون زمان این است که زندگی زناشویی شما امتحان شود.

عکس, دلیل سرد شدن روابط زناشویی بعد از بچه دار شدن
استرس همراه با نوزاد جدید و اثرات آن:

وقتی باردار شدید، احتمالا طیفی از احساسات را تجربه کرده اید، از جمله اضطراب و نا امنی شدید اما ، لذت تبدیل شدن به پدر و مادر معمولا بر استرس و ترس غلبه می کند. شما می توانید والدینِ منتظر نوزاد را ببینید که خوش بین و مشتاق به پذیرفتن عضو جدید خانواده هستند اگر چه، هنگامی که نوزاد متولد می شود و اضطراب اولیه به تدریج کاهش می یابد، زن و شوهر اغلب با ترس و وحشت از تنش و جرو بحث در هر جنبه از زندگی خود مواجه می شوند. به طور ناگهانی، تمام ترس ها ، شک و تردید ها ، نا امنی ها و نارضایتی ها ظاهر می شوند و زندگی روزمره ی والدین را در بر می گیرد ، شدت این احساسات معمولا برای والدین جدید بسیار ناراحت کننده است به طوری که رابطه آن ها شروع به ، به هم خوردن می کند.

 

چگونه از چنین مشکلات زناشویی بعد از تولد نوزاد جدید جلوگیری کنیم؟
اگر چه داشتن یک نوزاد جدید یک دوره تنش زا برای همه زوج هاست، راه هایی برای جلوگیری از شروعِ پایان به رابطه ی شما وجود دارد ؛ در حالت ایده آل، شما مشکل را به قبل از تولد نوزادتان ربط می دهید. یکی از بهترین توصیه ها به والدین مشاوره قبل از تولد نوزاد است، حتی بیشتر، در حالت ایده آل ، در اولین قدم در مشاوره هر دوی شما قبل از بارداری خودتان را وقف می کنید ،تا از مشکلات جلوگیری کنید با این حال، اگر این مورد نبود، در مورد آن احساس بدی نداشته باشید.

بله، بهتر است که محتاط باشید تا متاسف، اما با تمام این سرگردانی ها ، انتخاب نام ، طراحی اتاق کودک ، آماده شدن برای به دنیا آوردن نوزاد، این حق شما است که در مورد زندگی زناشوییتان تمرکز نداشته باشید به خصوص به این دلیل که احتمالا به نظر نمی رسد که در حال حاضر چیزی برای مقابله با آن وجود داشته باشد.

اهمیت خواب و کنار هم بودن را جدی بگیرید پس با هم به رختخواب بروید

یکی از تغییرات رایج در زندگی زناشویی بعد از تولد فرزند این است که یکی از دوطرف زودتر از دیگری به خواب میرود و این تغییر و مسئله چندان خوب و درست نیست از این نظر که به حس عاشقانه آنها لطمه وارد می کند. شما باید زمان و کارهای خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر دو با هم به رختخواب بروید تا به این روش فرصتی برای رفع و کاهش سردی رابطه زناشویی ایجاد شود.

کارهایی برای حفظ عشق و صمیمت با همسرتان انجام دهید
یکی از تجربه های جالب برای حفظ عشق میان زن و شوهرها ایده هایی است که هر دو طرف از آن لذت می برند ، ایده های رومانیتک درست مثل آن وقت هایی که تازه ازدواج کرده و زندگی مشترک خود را آغاز کردید به نوعی خاطره بازی کنید و یاد روزهای خوش گذشته را زنده کنید یا حتی از ایده های آن دوران استفاده کنید. انجام این کارها در فاصله های زمانی متفاوت باعث برانگیخته شدن احساسات دوطرف می شود و مانع از ایجاد سردی در زندگی زناشویی و رابطه عاشقانه شما خواهد شد.

وقت خود را بر طبق برنامه پیش ببرید:

اما، حالا که نوزاد نزدیک است یا حتی به دنیا آمده، راه هایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلات به حداقل کاهش می یابد ؛ در درجه اول، شما باید در مورد نیازهایتان بسیار صریح و مستقیم باشید آنچه شما از یکدیگر در اولین سال پدر مادر شدنتان انتظار دارید را روشن کنید. بسیار دقیق و صریح باشید و وقت خود را برنامه ریزی کنید و سعی کنید مشکلات را پیش بینی کنید و قبل از وقوع حلشان کنید.

 


مطالب پربازدید

نظرات