پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » در چه شرایطی نباید رابطه جنسی انجام دهید؟

در چه شرایطی نباید رابطه جنسی انجام دهید؟

خواندنی ها | 1397-07-08 | ۲۰۹۴ بازدید | نظرات

در برخی شرایط نباید رابطه جنسی داشته باشید و یا بعبارتی دیگر رابطه جنسی را چه زمانی باید متوقف کنیم؟:

سردرد

برخی از افراد در حین یا بلافاصله بعد از فعالیت جنسی به علت آزاد شدن هورمون آدرنالین که سبب افزایش خون می شود ،سردرد می گیرند. مردان بیشتر از زنان به سردردهای بعد از رابطه جنسی مبتلا می شوند به طوری که آمارها نشان می دهند یک نفر از ۱۰۰ نفردر رابطه جنسی دچار سردرد می شود.

برخی از این سردردها پیش زمینه ای برای سکته مغزی یا آنوریسم هستند بنابراین بهتر است هنگامی که به سردرد ناگهانی و شدید و طولانی دچار شدید نزد پزشک روید تا علت را شناسایی و شما را درمان کند.

حساسیت به مایع منی

برخی از افراد به مایع منی حساسیت دارند که این وضعیت به سندرم بیماری پس از ارگاسم شناخته میشود و علائمی مانند تب، آبریزش بینی و ناراحتی معده دارد.این علائم معمولا یک روز پس از رابطه جنسی بروز می یابد و علت به وجود آمدن این حساسیت این است که بدن پروتئین مایع منی را به عنوان آنتی ژن مهاجم شناخته و سیستم ایمنی بدن به آن حمله میکند.

برای درمان این آلرژی زمان زیادی لازم است وداروهای ضد التهاب می توانند کمک کننده باشند . این حساسیت تنها در زنان بروز نمی کند و ممکن است بدن مردان نیز در برابر مایعات واژن زنان واکنش های آلرژیک نشان دهند هرچند این حساسیت در مردان چندان شدید نیست.

عکس, در چه شرایطی نباید رابطه جنسی انجام دهید؟
افسردگی

برخی از افراد بعد از انجام رابطه جنسی احساس افسردگی دارند در حالی که این رابطه باید وجد و آرامش را در پی داشته باشد. علت افسردگی بعد از رابطه جنسی می تواند نارضایتی از عمل جنسی و ارضا نشدن خواسته های یکی از زوجین باشد که بهتر است این افراد در رابط با مسائل جنسی با شریک زندگیشان صحبت کنند و خواسته های خود را بیان کنند.

علت افسردگی بعد از رابطه جنسی چیست؟
افرادی که به افسردگی بعد از رابطه جنسی دچار هستند با داروهای ضد افسردگی تا حدودی درمان می شود اما این داروها عوارضی مانند تاخیر در انزال و کم شدن میل جنسی دارند . افسردگی بعد از رابطه جنسی به عنوان بی قراری بعد از مقاربت شناخته میشود و زنان بیشتر از مردان به این عارضه دچار می شوند.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات