پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » در جواب ابراز علاقه کسی چه بگوییم؟

در جواب ابراز علاقه کسی چه بگوییم؟

خواندنی ها | 1400-10-26 | ۷۲۳ بازدید | نظرات

در جواب ابراز علاقه از جملات مبهم استفاده نکنید
اگر هنوز برای ابراز علاقه متقابل آمادگی ندارید باید ساده و سرراست منظورتان را برسانید نه این که از جملات مبهم و پیچیده ای استفاده کنید که طرف مقابل مجبور باشد پاسخ شما را حدس بزند و دچار اشتباه شود. وقتی کسی به شما ابراز علاقه می کند کاملا حق دارد بداند که موضع شما در مقابل او به چه شکل است. شما هم دوستش دارید ، نمی توانید به آینده با او فکر کنید یا این که از احساس خود نسبت به او مطمئن نیستید.
یادتان باشد که رک گویی را با بی ادبی اشتباه نگیرید شما باید ضمن احترام گذاشتن به احساس طرف مقابل محترمانه جواب ابراز علاقه اش را بدهید.

عکس, در جواب ابراز علاقه کسی چه بگوییم؟

در جواب ابراز علاقه کسی که دوستش نداریم چه بگوییم؟
اگر آینده ای برای رابطه خودتان متصور نیستید و می دانید که نمی توانید عاشق او شوید ، به این شکل می توانید پاسخ ابراز علاقه اش را بدهید :
– متشکرم که احساست را با من در میان گذاشتی ولی متاسفانه من چنین احساسی نسبت بهت ندارم.
– متاسفم تو یک انسان بسیار ارزشمند هستی ولی من چنین احساس دوست داشتنی نسبت به تو ندارم .
– من واقعا ازت خوشم میاد ولی احساس عاشقانه ای نسبت بهت ندارم .
– ممنونم که چنین حسی به من دارید ولی من تو را به چشم یک دوست می بینم نه عشق.
مسلما هر کسی بعد از ابراز علاقه از شنیدن جواب منفی احساس ناراحتی ، خجالت یا حتی خشم خواهد داشت و شما باید متناسب با موقعیت و پاسخ مثبت یا منفی خودتان نسبت به او واکنش نشان دهید.
هجوم احساسات منفی به کسی که بعد از ابراز علاقه پاسخ منفی دریافت کرده است کاملا طبیعی است و با توجه به شخصیت فرد و رابطه بین فردی یا جملاتی که شما استفاده می کنید میتوانید کاملا متفاوت باشد.
فرد مقابل شما ممکن است با احساساتی مثل خجالت ، ناامیدی ، ناراحتی یا حتی خشم روبرو شود و یا در مواردی که فرد دچار اختلال شخصیت باشد یا شما برخوردی زننده داشته باشید یا عزت نفس پایینی داشته باشد یا فردی خودشیفته باشد شروع به توهین به شما نماید. بنابراین باید خودتان را با واکنش های احتمالی بعد از پاسخ منفی آماده کنید.
در جواب ابراز علاقه کسی که نمی دانیم دوستش داریم یا نه چه بگوییم؟
اگر از احساس خود مطمئن نیستید و آمادگی ابراز علاقه ندارید میتوانید پاسخ ابراز علاقه اش را به این شکل بدهید :
– من هنوز از احساسم مطمئن نیستم و آمادگی ندارم بهت بگم دوستت دارم .
– ممنونم که احساست رو بهم گفتی ولی باید در موردش فکرکنم .
– من به زمان بیشتری نیاز دارم که به رابطه مون فکر کنم .
– منم بهت اهمیت می دم ولی به زمان نیاز دارم تا متوجه احساس واقعی ام و شدتش نسبت به تو بشم.
– من هنوز آمادگی ابراز علاقه رو ندارم شاید زمان بتونه این مشکل رو حل کنه.
– خیلی از شنیدن احساست خوشحال شدم ولی هنوز از خودم مطمئن نیستم . من میخواهم مدت زمان بیشتری به هم فرصت بدهیم تا بهتر همدیگر را بشناسیم .
شما ضمن احترام گذاشتن به احساس طرف مقابل با این جملات ساده و صریح موضع خودتان را نسبت به او مشخص می کنید و او کاملا متوجه می شود که شما عشقش را رد کرده اید یا برای جواب دادن نیاز به زمان بیشتری دارید.
در جواب ابراز علاقه کسی که دوستش داریم چه بگوییم
در صورتی که احساس شما متقابل است بهترین کار این است که زمان را از دست ندهید و شما هم علاقه تان را نسبت به طرف مقابل ابراز کنید.
مثلا اگر پاسختان برای ابراز علاقه او مثبت بوده است بهترین کار این است که آن ساعات و لحظات را تبدیل به خاطره ای ماندگار کنید و به جای جدا شدن از هم ، روزتان را کنار هم سپری کنید و کارهایی انجام دهید که برای هر دوی شما لذت بخش باشد مثلا بگویید ، موافقی با هم قدم بزنیم؟ می خوام این روز قشنگ رو کنار هم سپری کنیم، به نظر کجا بریم؟
ولی اگر واقعا فرصت ندارید ، حتما احساس متقابلتان را ابراز کنید و برای قرار بعدی و با هم بودن برنامه ریزی کنید مثلا می توانید بگویید ، متاسفانه الان باید برم ولی می توانیم فردا با هم برنامه بریزیم.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات