پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » دریافت رایگان و کامل ویندوز ۱۰

دریافت رایگان و کامل ویندوز ۱۰

تکنولوژی | 1394-07-21 | ۱۱۰۲ بازدید | نظرات

اصلا مهم نیست که شما از چه نسخه‌ای از ویندوز استفاده می‌کنید. قدیمی یا جدید هنوز دیر نشده، ما در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه رایانه خود را رایگان به آخرین نگارش ویندوز ۱۰ ارتقاء دهید. 

عکس, دریافت رایگان و کامل ویندوز ۱۰

کاربران ویندوز ۷ و ۸٫۱ از مدت‌ها قبل می‌توانستند به رایگان، رایانه های خود را به ویندوز ۱۰ ارتقاء دهند البته نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ که کاربران از سایت مایکروسافت دانلود می‌کردند، نسخه‌ای آزمایشی (Preview) از این سیستم عامل (OS) بود اما از چند ماه پیش، تیم ویندوز این شرکت در وبلاگ ویندوز اعلام کرده بود که مایکروسافت نگارش کامل ویندوز ۱۰ را رایگان به کاربران نسخه آزمایشی این سیستم عامل جدید، اهدا کرده است.

بله این موضوع کاملا درست است، حتی اگر شما کاربر نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز مانند ویندوز ایکس پی هم بوده باشید، فقط کافی است که از قبل، نسخه Windows 10 Technical Preview سایت مایکروسافت را روی رایانه خود نصب کرده باشید.

حال که نسخه کامل ویندوز ۱۰ منتشر شده، شما از این امکان برخوردارید که از سوی سایت مایکروسافت برای دریافت و ارتقاء به یک نسخه کامل از این سیستم عامل بینظیر، راهنمایی ‌شوید.

البته پیشتر مایکروسافت متذکر شده بود که این ارتقاء رایگان برای کاربران ویندوزهای ایکس پی و قدیمی‌تر از آن قابل دسترس نخواهد بود، اما ما در اینجا یک بلیط رایگان برای این ارتقای کامل به شما می‌دهیم.

ما به شما می‌گوییم بدون اینکه فکر کنید از چه نگارشی از ویندوز استفاده می‌کرده‌اید. حتی اگر هیچ سیستم عاملی هم بر روی رایانه دسکتاپ یا لپ‌تاپ خود نداشته باشید، فقط کافی است که به سایت مایکروسافت سری زده و نسخه‌ آزمایشی ویندوز ۱۰ را روی سیستم خود نصب کنید.

به یاد داشته باشید که شما از تاریخ انتشار نسخه اصلی ویندوز ۱۰ یعنی از تاریخ ۷ مرداد امسال فقط یک سال فرصت دارید تا از این فرصت طلایی استفاده کرده و از امکان نصب نسخه کامل و رایگان ویندوز ۱۰ روی رایانه خود، بهره کامل را ببرید.

پس از انقضای این مدت، کاربران دیگر نمی‌توانند از این پیشنهاد مجانی مایکروسافت استفاده کنند.

-روش کار:

قدم اول: در سایت مایکروسافت برای یک حساب کاربری (Microsoft Account) رایگان ثبت نام کنید

قدم دوم: فایل ایزوی (ISO) ویندوز ۱۰ را از لینک زیر دانلود کنید (دو نگارش مختلف ۳۲ و ۶۴ بیتی بسته به سخت افزار رایانه شما از این لینک قابل دانلود است)

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

قدم سوم: فایل ایزو را بر روی رایانه خود نصب کنید

قدم چهارم: منتظر باشید تا از سوی مایکروسافت جهت ارتقاء به ویندوز ۱۰ کامل راهنمایی شوید.

قدم پنجم: حال با خیال راحت ویندوز ۱۰ خود را ارتقاء دهید

نکته: این دستور العمل آموزشی فقط برای کاربران حرفه‌ای است که اطلاعات و تجربه کافی در مورد نصب ویندوز را دارند. پس تاکید می‌شود که کاربران مبتدی به هیچ عنوان اقدام به این کار نکنند. اگر به هر دلیلی نسخه آزمایشی نصب شده بر روی رایانه شما پس از تاریخ ۷ مرداد منقضی (اکسپایر) شود، نسخه رایگان ویندوز ۱۰ شما قابل ارتقاء به نسخه کامل نخواهد بود. پس در این صورت شما برای استفاده از ویندوز ۱۰ دو راه دارید:

نگارش‌‌های پیشین ویندوز را روی رایانه خود نصب کرده و یا این که به نگارش پیشین ویندوز خود رجعت (Roll back) کنید.

هارد دیسک رایانه خود را فرمت کامل کرده و مراحل گفته شده برای نصب و ارتقای ویندوز ۱۰ را مجددا اجرا کنید.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نظرات