پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان گرفتگی عضلات با روشهای خانگی

درمان گرفتگی عضلات با روشهای خانگی

خواندنی ها | 1397-05-02 | ۸۳۶۹ بازدید | نظرات

برای درمان گرفتگی عضلات چه کنیم؟در این مطلب چندین روش خانگی موثر برای درمان گرفتگی عضلات ارائه شده است:

کاهش گرفتگی عضلات با دوش داغ
وان گرم یا دوش داغ می تواندموجب کاهش گرفتگی عضلات شود. گرما موجب رفع گرفتگی عضلانی و تسکین آنها خواهد شد.

کاهش گرفتگی عضلات با چای بابونه
برای کاهش گرفتگی عضلات مصرف حداقل ۵ فنجان چای بابونه در روز بسیار کمک کننده می باشد زیرا چای بابونه حاوی یک نوع اسید آمینه به نام گلیسین است که به آرامش عضلات کمک می کند.

رفع گرفتگی عضلات با عسل
عسل می تواند در رفع گرفتگی عضلات موثر باشد ، مصرف ۲ قاشق چایخوری عسل با غذا، باعث جلوگیری ازگرفتگی های عضلات ساق پا می شود.

کشش یکی از راه های درمان گرفتگی عضلات
یک برنامه منظم ‏‏کشش عضلات به حفظ انعطاف پذیری و آرامش عضلات کمک و از گرفتگی های عضلات جلوگیری می کند.انگشت پایتان رو به بالا قرار دارد ، پاهایتان را ‏‏به سمت سرتان بکشانید. ۳۰ دقیقه در همین حالت بمانید. این کشش سبب شل شدن عضلات کمر خواهد شد و در ‏‏صورت گرفتگی عضلات جلوی رانتان ، پاهایتان را به سمت سرین تان بکشانید و ۳۰ دقیقه در همین حالت بمانید.

درمان گرفتگی عضلات با ماساژ ملایم‏
گرفتگی عضلات را می توانید با ماساژملایم کاهش دهید زیرا ماساژ ملایم سبب برقرای بهتر جریان خون می شود وعضلات گرفته راتسکین می دهد . قسمت دچار گرفتگی عضلات را با بیوفریز مالش دهید.

بیوفریز یک مسکن موضعی برای تسکین درد عضلات ، آرتروز، کمر، کتف، کشیدگی گردن، اسپاسم عضلانی، زانو، ‏‏لگن و پشت ران، قوزک پا و مفاصل آرنج است.‏

کاهش گرفتگی عضلات با کمپرس سرد یا گرم
یک کیسه یخ را روی ناحیه مبتلا به مدت ۱۰ دقیقه یا به مدت قرمز شدن موضع مالش دهید تا به شل شدن و رفع گرفتگی عضلات ‏‏کمک کند. قرمزی موضع به علت این است که سلول های قرمز خون موجب گرمی عضلات می شوند.‏کمپرس گرم یا استفاده از یک حوله گرم یا پتوی برقی موجب تحریک جریان خون موضع و ‏رفع گرفتگی عضلات می شود.

آبرسانی موجب کاهش گرفتگی عضلات می شود
کم آبی بدن ممکن است موجب گرفتگی عضلات شود پس بهتر است هر روز آب فراوان بنوشید تا به جبران مایعات از دست رفته بدنتان بپردازید.

ممکن است کمبود یک ماده غذایی در بدن موجب گرفتگی عضلانی شود .پتاسیم و کلسیم از مواد معدنی هستند که می ‏‏توانند موجب گرفتگی عضلات شوند .اضافه کردن این مواد غذایی به سفره خانواده تان وگرفتن یک برنامه غذایی متعادل ازپزشک می تواند در درمان عضلات گرفته بسیار موثر باشد. مواد غذایی سرشار از کلسیم مانند ماست و شیر و مواد غذایی غنی از پتاسیم نظیرموز ‏و ‏سیب زمینی است.

عکس, درمان گرفتگی عضلات با روشهای خانگی

کاهش گرفتگی عضلات با ویتامین ب کمپلکس
مکمل های ویتامین ب کمپلکس موجب کاهش گرفتگی عضلات می شود اما هنوز تحقیقات بیشتری برای اثبات این موضوع لازم است.

خردل یا آب نمک راهی برای رفع گرفتگی عضلات
یک قاشق خردل یا کمی آب نمک را برای رفع گرفتگی عضلات با یکدیگر مخلوط کنید و نوش جان بفرمایید.

سرکه سیب درمانی برای گرفتگی عضلات
سرکه سیب یک منبع غنی از پتاسیم است. یک قاشق چایخوری عسل، ۲ قاشق چایخوری سرکه سیب و آب گرم را با یکدیگر مخلوط کنید و ‏‏بنوشید. ‏


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات