پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان های طبیعی برای عفونت گوش

درمان های طبیعی برای عفونت گوش

خواندنی ها | 1397-04-11 | ۵۰۵۹ بازدید | نظرات

چگونه می توان عفونت گوش را درمان کرد؟ این طبیعت انسانی است، که هر وقت یک فرد با مشکل سلامتی مواجه می شود، یک کلمه در دهانش وجود دارد، «پزشک».قبل از مراجعه به پزشک، همیشه باید برخی از درمان های طبیعی را برای درمان عفونت گوش خود انجام دهید.

سیر، برای ویژگی ضد میکروبی و ضد دردش شناخته می شود. چند قطره روغن تازه سیر یا آب سیر را در گوش آلوده خود بریزید این کار، باعث بهبود سریع می شود.این پروسه باید سه بار در روز انجام شود. همچنین، می توانید ۲-۳ قاشق سیر را در آب بگذارید و به مدت پنج دقیقه بجوشانید ؛ بعد از خرد کردن سیرها، کمی نمک اضافه کنید.

یک پارچه تمیز را در این محلول قرار دهید و سپس آن را روی گوش آلوده خود قرار دهید به غیر از ساخت این مخلوط ها، می توانید ۲-۳ عدد سیر خام را برای تسهیل فرایند بهبود بخورید.

آب برگ انبه برای عفونت گوش
عصاره برگ انبه، برای درمان عفونت گوش مؤثر است ، دو یا سه عدد برگ انبه را بردارید، آنها را رنده یا خرد کنید تا آبشان استخراج شوند. به کمک قطره چکان، ۲ یا ۳ قطره از این عصاره را در گوش آلوده خود بچکانید ، اجازه دهید برای چند دقیقه بماند و بعد از مدتی، احساس بهبود درد گوش خود را احساس می کنید. اگر این روش را سه بار در روز انجام دهید، عفونت گوش مطمئنا بهبود خواهد یافت.

تاثیر پیاز بر چرک گوش
پیاز، نه تنها ماده اصلی برای پخت و پز است، بلکه برای درمان های دارویی نیز استفاده می شود ، پیاز برای عفونت گوش بسیار مفید است. یک پیاز کوچک را بشویید و آن را ریز ریز کنید ، پیاز خرد شده را برای ۱-۲ دقیقه در مایکروفر قرار دهید. سپس اجازه دهید تا خنک شود و سپس عصاره آن را بگیرید ؛ دو تا سه قطره آب پیاز را در گوش آلوده خود بریزید و آنرا چند دقیقه نگه دارید. بعد از مدتی سر خود را بچرخانید و آب را از گوش بیرون بریزید.

همچنین می توانید پیاز را به مدت ۳۰ دقیقه بپزید ، بعد از پخت، آن را به دو تکه تقسیم کنید ؛ یک تکه پیاز را در یک پارچه پنبه ای و نخی قرار دهید و آن را حداقل به مدت پنج دقیقه روی گوش چرکی خود قرار دهید. در صورت لزوم، این کار را پس از ده دقیقه تکرار کنید.

درمان عفونت گوش با نمک
نمک، بهترین درمان خانگی محسوب می شود ،یک فنجان نمک حداقل ۵-۶ دقیقه در مایکروفر قرار دهید. پس از آن، نمک داغ را در جوراب بریزید.انتهای باز جوراب را با استفاده از یک کش لاستیکی گره بزنید. دراز بکشید و جوراب را زیر گوش چرکی خود به مدت ده دقیقه قرار دهید ، گرمای جوراب ،در تخلیه مایع از گوش کمک می کند. برای بهبود تورم و درد، این فرآیند باید چند بار در روز تکرار شود

بدون شک، آنتی بیوتیکها راه حل رایج برای درمان سریع هستند اما گاهی این داروها ،ممکن است به عوارض جانبی شدیدی منجر شوند بنابراین، در این بخش برای افرادی که بیماری و مشکل خاصی ندارند برخی از درمان های کاملا طبیعی و بدون ضرر خانگی را برای درمان عفونت گوش آورده ایم.

عکس, درمان های طبیعی برای عفونت گوش
پد داغ / بطری آب گرم برای درمان عفونت گوش
برای بهبود سریع، اولین و مهم ترین درمان این است که یک پد گرم یا بطری آب گرم را بردارید و آن را روی گوش قرار دهید. همچنین می توانید یک پارچه را در آب ولرم بزنید و آن را روی گوش خود قرار دهید.لازم است در نظر داشته باشید که پد گرم و داغ، نباید برای مدت زمان طولانی روی گوش بمانند ،با پنج دقیقه شروع کنید و در صورت لزوم، این فرآیند را تکرار کنید.

رفع عفونت گوش با روغن درخت چای
روغن درخت چای، برای خواص آنتی باکتریال و بهبود دهندگی اش شناخته شده است ، با استفاده از روغن درخت چای، می توانید فوری از درد گوش خلاص شوید. یک ترکیب از یک قاشق چای خوری سرکه سیب، ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۳ قطره روغن درخت چای و یک قاشق چایخوری از کلوئید نقره ای، تهیه کنید.

سر خود را با حوله بپوشانید، گوش آلوده خود را بالا نگه دارید و با استفاده از قطره چکان، مخلوط را در گوش خود بریزید و اجازه دهید،تا پنج دقیقه بماند. بعد از مدتی، سر خود را بچرخانید و اجازه دهید مخلوط کاملا بیرون بریزد این روش را سه بار در روز برای گرفتن نتایج موثر انجام دهید.

.

ریحان برای عفونت گوش
برگ های ریحان نیز یکی از داروهای مورد استفاده برای از بین بردن عفونت های گوش و آسیب های شنوایی است. ۴-۵ عدد برگ ریحان را بردارید و آنها را له کنید تا عصاره را بگیرید. عصاره را در اطراف منطقه چرکی اعمال کنید این مایع نباید به کانال گوش وارد شود.

جدا از این، مخلوط عصاره ریحان و روغن نارگیل نیز می تواند برای بهبود عفونت گوش استفاده شوند ، یک تکه پنبه بردارید و آن را در مخلوط فرو ببرید ؛ سپس به آرامی، روی قسمت داخلی، لبه بیرونی و پشت گوش بمالید ، این روند باید دو بار در روز انجام شود.

درمان چرک و عفونت گوش با سرکه سیب
سرکه سیب، بهترین راه حل برای از بین بردن قارچ گوش است. یک محلول از سرکه سیب و آب، با نسبت های مساوی تهیه کنید. همچنین می توانید از الکل به جای آب استفاده کنید ، یک تکه پنبه بردارید و آن را در محلول قرار دهید ؛ پنبه خیس شده را به مدت ۵ دقیقه بر روی گوش خود قرار دهید حالا، پنبه را بردارید و به طرف مقابل دراز بکشید ،تا محلول را از گوش خارج شود می توانید برای خشک کردن گوش خود، از سشوار هم استفاده کنید. سرکه سفید نیز می تواند، به جای سرکه سیب استفاده شود.

 

درمان چرک گوش با روغن زیتون
همانطور که می دانیم، عفونت گوش عمدتا ناشی از رسوب مخاط در گوش است، که منجر به رشد باکتری ها و قارچ ها می شود ، اینها گوش را مسدود می کند. روغن زیتون یکی از بهترین راه حل های این مشکل می باشد. کمی روغن زیتون را گرم کنید.

پس از گرم شدن، چند قطره روغن گرم را به گوش آلوده خود بچکانید. روغن زیتون به نرم کردن مخاط و موم ها کمک می کند.موم را می توان با استفاده از گوش پاک کن جمع کرد و بیرون کشید ؛ گوش پاکن را زیاد در گوش فرو نبرید، در غیر این صورت، ممکن است به پرده گوش آسیب برسانید. روغن خردل هم، می تواند برای درمان عفونت گوش استفاده شود.

مولین برای عفونت گوش
مولین سرخ، یک گیاه گلدار وحشی است که در مناطق مختلفی رشد می کند ، برای تسکین عفونت گوش، یک قاشق چای خوری گل مولین را با ½ فنجان آب بجوشانید. اجازه دهید تا خنک شود حالا یک قاشق غذا خوری از مولین و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را باهم مخلوط کنید ؛ اجازه دهید، این مخلوط یک شب بماند یک قطره از مخلوط را در گوش چرکی خود بریزید به جای تهیه روغن مولین در خانه، می توانید آن را از بازار خریداری کنید.

شیر مادر برای عفونت گوش
نوزادان شیرخوار ،خیلی کمتر به نسبت یک کودک معمولی یا بالغ به عفونت مبتلا می شوند ، شیر مادر بهترین درمان برای درمان هر نوع عفونت گوش محسوب می شود. همچنین برای درمان عفونت های چشم، بریدگی های جزئی، زخم و یا سوختگی استفاده می شود.

آنتی بادی های طبیعی موجود در شیر مادر ،باعث کاهش تورم و درد می شود. با کمک از قطره چکان، ۲-۳ قطره شیر مادر را در گوش چرکی بریزید اگر این روند هر دو ساعت یکبار تکرار شود، عفونت گوش مطمئنا درمان خواهد شد.

اقداماتی برای پیشگیری از چرک و عفونت گوش
یک فرد باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از عفونت گوش انجام دهد ، اقدامات زیر را دنبال کنید:

دست های خود را برای جلوگیری از انتشار عفونت و چرک، مدام بشورید.
از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
تغذیه با شیر مادر برای نوزادان بهتر است، اما اگر به کودکتان با بطری شیر می دهید، او را صاف نگه دارید.
به کودک خود PCV واکسن (واکسن پنوموکوکال کانجوگیت) بزنید.
از سرماخوردگی های شایع دوری کنید..


مطالب پربازدید

نظرات