پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » درمان های خانگی و سریع نفخ شکم

درمان های خانگی و سریع نفخ شکم

خواندنی ها | 1398-09-23 | ۷۰۶ بازدید | نظرات

عکس, درمان های خانگی و سریع نفخ شکم
فلفل قرمز
مزیت فلفل قرمز این است که کار خود را بهع سرعت انجام می دهد و در عرض چند دقیقه می بینید که هیچ نفخ شکمی را احساس نمی کنید. می توانید از این ماده نوشیدنی نیز درست کنید. به این صورت که آب، سرکه سیب و فلفل قرمز را با هم مخلوط کنید و بعد از پنج دقیقه شاهد از بین رفتن نفخ شکم خود باشید .
انیسون
انیسون از زمان های قدیم برای مشکلات معده و شکم به کار می رفته است. این ماده هضم دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و باعث از بین رفتن نفخ شکم می شود. می توانید آن را در چایی خود بریزید و نوش جان کنید.
جعفری
جعفری از زمان های قدیم همراه با غذاهای نفخ دار مثل لوبیا و نخود استفاده می شده است . کافی است که چند برگ از این گیاه را بجوید و شاهد از بین رفتن نفخ شکم خود باشید .
فلفل سیاه
فلفل سیاه نیز یک ماده ضد نفخ می باشد که می تواند بخش مهمی از رژیم غذایی شما را تشکیل دهد و از شکل گیری گاز در سیستم گوارش شما پیشگیری کند .
زردچوبه
زردچوبه دارای خواص ضد التهابی بسیار بالا و عالی برای مراقبت از سیستم گوارشی و عملکرد عالی آن می باشد. همچنین می تواند نفخ شکم را تا حد زیادی کاهش دهد و برای دادن طعم بهتر می توانید آن را همراه با سبزیجات مصرف کنید .
میخک
زمان هایی دچار دل درد حاصل از نفخ شکم هستید ، حتما چند تکه چوب میخک کوچک را بجوید و یا پودر آن را استفاده کنید .
زیره سبز
زیره سبز غده های تولید کننده بزاق را تحریک می کند و در نتیجه باعث افزایش بزاق می شود. افزایش بزاق نیز باعث بهبود هضم و گوارش مواد غذایی در بدن می شود . می توانید این ادویه را روی هر غذایی به مقدار کم بریزید و از آن میل کنید .
زیره سیاه
زیره سیاه نیز مانند زیره سبز در بهبود هضم و گوارش بسیار موثر است و باعث آزاد شدن گازهای بدن می شود . مقداری از آن را در آب داغ بریزید یا آن را در چای خود بریزید .
چای گیاهی همراه با زنجبیل
حتما برایتان پیش آمده که دلتان درد بگیرد و مادرتان با یک چای زنجبیل به سراغ شما بیاید . زنجبیل به سرعت مواد غذایی را هضم می کند و بدن شما را از وجود گازها پاکسازی می کند
چای گیاهی بابونه
چای بابونه یک ماده ضد تشنج است و تاثیر زیادی در آرام کردن معده شما دارد و عضلات شما را نیز آرام می کند .
دم کرده رازیانه
دم کرده رازیانه نیز جزء چای های گیاهی است و برای بهبود هضم و از بین بردن نفخ شکم فوق العاده عمل می کند .
چای لیمو
چای لیمو را می توان به چند روش درست کرد .
می توانید چای را مثل همیشه دم کنید و چند قطره لیمو در آن بچکانید یا اینکه چای را از اول به لیمو آغشته کنید و دم کنید و همچنین برای طعم بهتر نیز می توان مقداری عسل به آن اضافه کرد و البته باید مراقب باشید که عسل را به چای داغ اضافه نکنید و اجازه دهید که چایتان کمی خنک شود .
دم کرده قاصدک
دم کرده قاصدک از قدیم الایام برای از بین بردن گازها و نفخ شکم مورد استفاده قرار می گرفته است . شاید دلتان نخواهد که قاصدک ها را از حیاط جمع کنید و با آن دم کرده درست کنید.خوشبختانه چای ها و دم کرده های آماده آن در دسترس است .
چای نعناع
نعناع برای نفخ و دیگر دردهای شکمی بسیار مناسب است و حتما باید پودر نعناع را در منزل داشته باشید.
جوش شیرین
نوشیدن یک فنجان آب گرم همراه با یک قاشق چای خوری جوش شیرین حل شده درآن می تواند به سرعت نفخ شکم را از بین ببرد و همچنین می توانید چند قطره لیمو را نیز برای طعم بهتر به آن اضافه کنید.
آویشن
آویشن یکی از خوش طعم ترین مواد غذایی است که خواص زیادی برای بهبود سیستم گوارشی و همچنین از بین بردن نفخ شکم دارد . می توانید از پودر و یا روغن آن در غذا های خود استفاده کنید. همچنین دم کرده آن نیز مناسب این مشکل خواهد بود .
سیر
سیر به طرز عجیبی هضم مواد غذایی را توسط بدن تحریک می کند و گاز را از بدن خارج می کند . اگر در روز یک حبه سیر بخورید ، دچار مشکلات معده از جمله نفخ شکم نخواهید شد .
گشنیز
گشنیز همچنین می تواند به صورت خام همراه با غذا استفاده شود که علاوه بر طعم مناسب ، به خوشبو کردن دهان کمک می کند و می تواند وضعیت گوارش شما را بهبود ببخشد و نفخ را برطرف کند .
کدو تنبل
کدو تنبل منبع غنی از پتاسیم است و محتوای آب آن نیز تا حد زیادی بالاست و بنابراین اضافه کردن آن به رژیم غذایی تا حد زیادی روی گوارش شما تاثیر مثبت می گذارد و شما را از شر نفخ شکم خلاص می کند .
خردل
یک قاشق خردل تا حد زیادی بزاق شما را افزایش می دهد و در نتیجه از شر مشکلات گوارشی رها می شوید و همچنین حرکات عضلات درگیر در گوارش را نیز بهتر از قبل می کند .
کرفس
کرفس نیز خواص ضد التهابی دارد و با نفخ مبارزه می کند . می توانید برای بهبود سریع تر مقداری از آن را صورت خام بجوید .
پاپایا
پاپایا حاوی آنزیم هایی است که با عوامل ایجاد کننده نفخ مبارزه می کند و آن ها را از بین می برد.
ذغال فعال
شاید برایتان جالب باشد اما غذاهایی که روی ذغال تهیه می شوند تاثیر زیادی در از بین بردن نفخ دارد و همچنین کپسول ها و ویتیامین های ذغال نیز به فروش می رسد که در از بین بردن نفخ موثر است .
سرکه سیب
سرکه سیب هضم سالم را افزایش می دهد و در پیشگیری از علائم نفخ شکم موثر می باشد .


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات